Saturday 28th November 2009


1 GBOTA STAKES 4/5 Gd 512M 1.15 P.M.
1 DING’S SON – STEPHEN TAYLOR
2 LILLY MARLOW – JOHN BUCKLEY
3 V A C A N T
4 SHOOTER MCDEE – RUSSELL HARLAND
5 BOGGABRI JOHNNY – DALE JAMES
6 V A C A N T
7 PINJARRA MISS – LESLIE BURKE
8 TOBY TANGA – BRIAN HORTON

2 – LOCAL BRANCH GBOTA STAKE MX 347M 1.45 P.M.
1 BELLE DIABLO – SIMONE TAYLOR
2 CRY AT WILL – STEPHEN HOWARTH
3 RUBY RAIDER – LLOYD METCALF JNR
4 BALEENA SPECIAL – JANET SILVER
5 WHERE’S ROLFE – CHERIE ROSIER
6 LONGWAY TINA – ROBERT BRAY
7 FLYING MARLOW – WENDY BUCKLEY
8 GIVEAWAY JACK – HUNTER JAEGER

3 – BUNDABERG RUM STAKE MAID 347M 2.10 P.M.
1 FOXY RAIDER – LLOYD METCALF JNR
2 KAYLOR IN PRINT – ROBERT BRAY
3 INCINERATE – E BURGE
4 GLASS BOTTOM – DAVID HOWARTH
5 CANINE KELLY – TIMOTHY MCVEY
6 DANGA – L SORENSEN
7 PRINCESS MARLOW – WENDY BUCKLEY
8 MEXICAN MADNESS – JOHN WILTON

4 – TAMBAR SPRINGS HOTEL STAKE MAID 347M 2.35 P.M.
1 RANDOM KISS – ROBERT BRAY
2 TAMBA JAY – DEBORAH MARTIN
3 APACHE DUST – DAVID HORTON
4 DAGNIA – KEVIN SILLS
5 SKYSCRAPER – TIMOTHY MCVEY
6 NORTON BLUE – BRIAN CHIVERS
7 ALTERNATE – E BURGE
8 CASINO RAIDER – LLOYD METCALF JNR

5 – NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE 5 Gd 347M 3.00 P.M.
1 MIMOSA COUNTRY – ROSALIE MCIVOR
2 RICKY SPECIAL – M AUSTIN
3 CLOVIEW DAZZLER – S TAYLOR
4 AWESOME LORNE – JOHN WILTON
5 V A C A N T
6 BILLIE’S PRIDE – JEANETTE PRITCHARD
7 GIMME MOJO – RUSSELL HARLAND
8 HOW DO UNO – DAVID HOWARTH

6 – NORTHERN DAILY LEADER STAKE 3/4 Gd 347M 3.25 P.M.
1 MULWEE BLUE – RODNEY MARLOW
2 HURRICANE HOLLY – ROSALIE MCIVOR
3 MACHO WYNMORE – ROSALIE MCIVOR
4 SHINNING GRACE – JOHN WILTON
5 GO YOU MUPPET – RUSSELL HARLAND
6 MUNDINE’S HOPE – GEOFFREY ROSE
7 MISS CURLEW – STEVEN LANESBURY
8 BANK ROBBER – DAVID HOWARTH

7 – J.A.BERRY STAKE 4 Gd 347M 4.00 P.M.
1 TOLL BOUND – BARRY HOBSON
2 DAVY JET – JANET SILVER
3 STORMY WYNMORE – ROSALIE MCIVOR
4 MR. KODACHI – JUNE LANESBURY
5 KELLY’S LEGACY – KELLIE FENN
6 SUPRA – DAVID HOWARTH
7 SHINBONE ARCHER – SIMONE TAYLOR
8 POWERFUL UNIT – GEOFFREY ROSE

8 – AUSURE INSURANCE STAKE MAID 440M 4.25 P.M.
1 EDMUND GLIDER – ROBERT BRAY
2 MYA’S DIAMOND – DAVID HOWARTH
3 AYRTON GLOW – RUSSELL HARLAND
4 KIP STAR MCGRATH – RODNEY MARLOW
5 AWESOME BARRIER – LLOYD METCALF JNR
6 BLACKALLS JACK – JUNE LANESBURY
7 MARLOW’S BOY – JOHN BUCKLEY
8 QUIET STRIKE – MARK TAYLOR

9 – JEFF TEEGE STAKES 5 Gd 440M 5.00 P.M.
1 MISS KAMILAROI – JUNE LANESBURY
2 HIGHWAY RAIDER – LLOYD METCALF JNR
3 V A C A N T
4 KIA OCTANE – ROBERT WITHERS
5 V A C A N T
6 SURF DANCER – JAMES FENN
7 V A C A N T
8 KOKODA DINAS – DANIEL GALVIN