Saturday 10th January 2009


Race 1 350m M 13.30
LICK ITALIAN ICE CREAMRY
1 BRIGADIER BEDE M ARTHUR TURNBULL
2 KAZZA’S ROSE M GAVIN MAUNDER
3 WORDLY GIRL M DOUGLAS BROWN
4 BLINDING BULLET M JEANETTE ROCHE
5 ADDIS HIGHWAY M DAWN LYNCH
6 CHANCES ASSASSIN M VINCENT CASSAR
7 OUR MISS ANGEL M CHARLES HARDY
8 I’M CONFUSED M DOUGLAS SUTTON
9 BRITT’S CHANCE M VINCENT CASSAR
10 MASTER RIDDLER M JEANETTE ROCHE

Race 2 350m M 13.50
GROWERS MARKET STAKES
1 UNO CHANCE M VINCENT CASSAR
2 FLO OVER FIRE M JEANETTE ROCHE
3 DETECTIVE LOGAN M FRANK SIMONETTA
4 HOW I SURVIVED M RETA BROWN
5 HIGHWAY ANGEL M CHARLES HARDY
6 ROCK A LOUEY M GAVIN MAUNDER
7 BENGO M DOUGLAS SUTTON
8 NIGHT WHEELS M ARTHUR TURNBULL
9 WOLFMAN JACK M JEANETTE ROCHE
10 SAM’S CHANCE M VINCENT CASSAR

Race 3 350m 5 14.10
CARPET COURT STAKES
1 BRIGADE VALLEY 5 BRIAN DWYER
2 SANDY DIAMOND 5 KANE HEUSTON
3 HIGHWAY ROCKET 5 CHARLES HARDY
4 DETECTIVE EAMES 5 FRANK SIMONETTA
5 GYPSY PRINCE 5 DOUGLAS SUTTON
6 ROYAL SPLINTER 5 JEANETTE ROCHE
7 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
8 HAYDEN’S HIGHWAY 5 DAWN LYNCH

Race 4 350m 5 14.30
MACLEAY HOTEL STAKES
1 ELITE VALLEY 5 BRIAN DWYER
2 CAWBOURNE GWEN 5 ALAN TRIGGS
3 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
4 SKATTY LIKE MUM 5 JEANETTE ROCHE
5 DETECTIVE BOXER 5 FRANK SIMONETTA
6 PETITE VERONA 5 VICKI BYRNES
7 FOXY GINA 5 DOUGLAS SUTTON
8 WITHIN SITE 5 ROBERT ANDREWS

Race 5 350m 3/4 14.50
GBOTA STAKES
1 FOXTROT LAD 4 VICKI BYRNES
2 HIGHWAY MITZIE 3 DAWN LYNCH
3 TREV 4 LORRAINE HINE
4 TYCOON’S CHARM 4 ROBERT ANDREWS
5 INTEGRITY BOY 3 ROBERT ANDREWS
6 MALLAIG MOHR 3 GREGORY CARRAGHER
7 MULLIGAR LANE 4 STEPHEN ATTWATER
8 DETECTIVE GOREN 4 FRANK SIMONETTA

Race 6 508m 5 15.10
POINT PLUMBING STAKES
1 TRY SOME MAGIC 5 RODNEY SHEATHER
2 CANDY PATCHES 5 ROBERT GOODWIN
3 FABERGE BELLE 5 JOHN FARRELL
4 BENROGUE 5 DOUGLAS SUTTON
5 BLU BOY WONDER 5 KANE HEUSTON
6 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
7 NIPPER FIRE 5 JEANETTE ROCHE
8 DON’T TOUCH IT 5 UNAVAILABLE

Race 7 508m 4/5 15.30
HOT N TASTY
1 DEE FLAWLESS 4 ROBERT ANDREWS
2 SPEEDY DELIVERY 5 HENRY MCCARTHY
3 LET’S DO IT 5 DEBRA SPURGIN
4 MALLAIG MIST 5 GREGORY CARRAGHER
5 Vacant
6 KATIE’S RUBY 4 JOHN FARRELL
7 REGGIETUB 4 RETA BROWN
8 CAMDEN DREAM 5 DOUGLAS BROWN

Race 8 508m NG 15.50
KEMPSEY OAKS FINAL
1 THRUPENCE 5 SABRINA BROWN
2 MISSY KUMHEER 3 RONALD GWYNNE
3 MALLAIG MAGIC 5 GREGORY CARRAGHER
4 STORMY SAPPHIRE 5 JULIE-ANNE OLDFIELD
5 BUENA BLAZE 3 ROGER O’NEILL
6 LEXIE LANE 4 STEPHEN ATTWATER
7 FAST PICKUP 2 HENRY MCCARTHY
8 WHAT A SMILE 5 RONALD GWYNNE
9 DEFYING TIME 5 ROSANA STREATFIELD
10 CATHELLA ICE 5 KARL MILLER

Race 9 350m 5 16.10
FREDDO MEATS STAKES
1 STABLER 5 FRANK SIMONETTA
2 MOZZIE’S GIRL 5 UNAVAILABLE
3 PA’S GIFT 5 ARTHUR TURNBULL
4 FLO ABLE MAN 5 JEANETTE ROCHE
5 Vacant
6 JOE HENRY 5 GREGORY CARRAGHER
7 DAME GAIN 5 STEVEN BAKER
8 GEORGE JETSON 5 DAVID MARSHALL

Race 10 350m 5 16.30
SOUTH SIDE MINI MART STAKES
1 DETECTIVE BENSON 5 FRANK SIMONETTA
2 I’VE GOT SPRINGS 5 FRANK SIMONETTA
3 EMI SHIRAZ 5 PHILLIP HALL
4 SHERYLE’S DREAM 5 ARTHUR TURNBULL
5 TRAIL OF DUST 5 ARTHUR TURNBULL
6 LUCKY MONKEY 5 KANE HEUSTON
7 KERRIE’S GIRL 5 DAWN LYNCH
8 DIESEL CHANCE 5 VINCENT CASSAR