Saturday 29th August 2009


Race 1 350m M 13.00
LICK ITALIAN ICE CREAMRY
1 DESENSITIZED M DARREN MCGEACHIE
2 TANDAYA MISS M ARTHUR TURNBULL
3 SQUIBBED STARE M FRANK SIMONETTA
4 FOND LEE M CLIFFORD COOPER
5 VILLAGE GOSSIP M JULIANA SUTTON
6 BOKARM SUPREME M BOB MERILLO
7 PLATINUM PRIDE M KERRY BARRASS
8 HIGHWAY DELIGHT M CHARLES HARDY
9 MY SAL M CLIFFORD COOPER
10 BOKARM STORM M BOB MERILLO

Race 2 350m 5 13.20
PAT ROACHE MEMORIAL HT1
1 GABLE CHOICE 5 HELEN HANSON
2 OUR MISS ANGEL 5 CHARLES HARDY
3 LOOSE LIPS 5 KANE HEUSTON
4 LOCHINVAR LEVI 5 WILLIAM DAVIES
5 LOVE OF JANET 5 SHANE CARTWRIGHT
6 STEVIE’S ON FIRE 5 JEANETTE ROCHE
7 DETECTIVE BOXER 5 FRANK SIMONETTA
8 SPEEDSTER 5 JOHN COOPER
9 RAIN DANCER 5 BOB MERILLO
10 LUCKY FLIGHT 5 DAVID J SMITH

Race 3 508m MX 13.40
HOT N TASTY
1 OUR STARLETT 5 GREGORY CARRAGHER
2 GRESFORD ROCKET M KERRY BARRASS
3 OBAMA FELLA M UNAVAILABLE
4 MALLAIG MISCHIEF 5 GREGORY CARRAGHER
5 TAX TIME 5 FRANK SIMONETTA
6 RAGING ROGER 5 VICKI BYRNES
7 GODFATHER’S MATE M KERRY BARRASS
8 KING ADOWA 5 TERRY HICKSON

Race 4 350m 5 14.00
PAT ROACHE MEMORIAL HT2
1 AWESOME MAMA 5 KANE HEUSTON
2 UNO ROBERTS 5 DAVID SMITH
3 SURFIN’ AMY 5 KARL MILLER
4 FEAR THIS FELLA 5 UNAVAILABLE
5 LETHAL GABBY 5 ROSLYN LITTLE
6 GYPSY TIME 5 DOUGLAS SUTTON
7 LOCO BONITA 5 VICKI BYRNES
8 DAWNIE’S ANGEL 5 DAWN LYNCH
9 PHIL’S DREAM 5 CHARLES HARDY
10 UNO GARNER 5 DAVID SMITH

Race 5 350m 3/4 14.20
AKUBRA SPRINT
1 MULWEE BLUE 4 KARL MILLER
2 YOU BET 4 RETA BROWN
3 WHAT NOT 3 DAVID J SMITH
4 HALF A BUCCANEER 3 VICKI BYRNES
5 EIGHTEEN MONTHS 3 BOB MERILLO
6 ABUNDIA GEM 3 BOB MERILLO
7 MALLAIG MAGIC 4 GREGORY CARRAGHER
8 SPIDER VALLEY 3 DESMOND WINTERS

Race 6 350m MX 14.40
ROY CARROLL FINAL
1 DETECTIVE LOGAN 5 FRANK SIMONETTA
2 TIGER’S WAY M NATHAN BAYLY
3 POISON INTENT M JEANETTE ROCHE
4 DUSKY VALLEY 5 DESMOND WINTERS
5 MISS PARK M SHANE CARTWRIGHT
6 GYPSY DIAMOND M DOUGLAS SUTTON
7 SURF SKI M DOUGLAS BROWN
8 I’M CONFUSED M DOUGLAS SUTTON
9 CORN BALL M NATHAN BAYLY
10 BINGALISHIS M SUZANNE WADE

Race 7 508m 5 15.00
SOUTH SIDE MINI MART STAKES
1 SEE HER GO 5 WILLIAM CRAIG
2 INTENT’S FORCE 5 JEANETTE ROCHE
3 WHAT ABOUT BELLE 5 GREGORY CARRAGHER
4 IMA CAMEO 5 RETA BROWN
5 RICH CHANCE 5 TERRY HICKSON
6 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
7 TASH AND TONE 5 KERRY BARRASS
8 SPEEDY DELIVERY 5 HENRY MCCARTHY
9 BENROGUE 5 DOUGLAS SUTTON
10 AWESOME MELTDOWN 5 KANE HEUSTON

Race 8 350m 4 15.20
POINT PLUMBING STAKES
1 CASHMERE SUPREME 4 DIANNE CRAIG
2 HIGHWAY ROCKET 4 CHARLES HARDY
3 TRY SOME MAGIC 4 ARTHUR TURNBULL
4 RACY TWO TIMER 4 WARWICK KINGS
5 CHANGSY 4 GREGORY CARRAGHER
6 BLUE TIRI 4 DOUGLAS BROWN
7 DEVINE TROOPER 4 DARREN MCGEACHIE
8 VIOLET JOAN 4 BARRY HARMEY

Race 9 508m 3/4 15.40
MACLEAY HOTEL STAKES
1 HOT BEYONCE 3 GREGORY CARRAGHER
2 GABLE MCTIGER 4 HELEN HANSON
3 CASHMERE MARIE 4 DIANNE CRAIG
4 MULWEE SUE 3 WILLIAM BROWN
5 Vacant
6 DON’T TOUCH IT 3 UNAVAILABLE
7 UNFORGIVING 4 GAVIN MAUNDER
8 MURRANJI MARY 4 SUZANNE WADE

Race 10 350m 5 16.00
PAT ROACHE MEMORIAL HT3
1 NO KNOCK BACKS 5 DARREN MCGEACHIE
2 DETECTIVE BAREK 5 FRANK SIMONETTA
3 HIGHWAY ANGEL 5 CHARLES HARDY
4 FOR YOU DAD 5 TONI WATERS
5 JANET’S MATE 5 SHANE CARTWRIGHT
6 ORANGE MIST 5 JEANETTE ROCHE
7 MARK’S ELECT 5 DAVID SMITH
8 CAPTAIN FLASH 5 DIANNE CRAIG
9 GYPSY PRINCE 5 DOUGLAS SUTTON
10 SILK WEB 5 KANE HEUSTON

Race 11 350m 5 16.20
PAT ROACHE MEMORIAL HT4
1 HELGAR FLASH 5 WILLIAM DAVIES
2 COOL SHAMAR 5 JEANETTE ROCHE
3 PA’S GIFT 5 ARTHUR TURNBULL
4 WILLY MULWEE 5 WILLIAM BROWN
5 AMBER ALLY 5 HELEN HANSON
6 MOONCOIN ROSE 5 GREGORY CARRAGHER
7 TUCKWELL’S LADY 5 ROSLYN LITTLE
8 I’VE GOT SPRINGS 5 FRANK SIMONETTA
9 LITTLE LOU LOU 5 DAWN LYNCH
10 COSMIC CROW 5 HELEN HANSON

Race 12 350m 5 16.40
PAT ROACHE MEMORIAL HT5
1 RIPPLE AGOGO 5 RAYMOND LACAVA
2 HAYDEN’S HIGHWAY 5 DAWN LYNCH
3 STARBIRD 5 HELEN HANSON
4 TOTALLY MANIC 5 BARRY HARMEY
5 ANIT NUCLEAR 5 GAVIN MAUNDER
6 DETECTIVE BECK 5 FRANK SIMONETTA
7 CASHMERE MAGIC 5 DIANNE CRAIG
8 COOL WOOD GIRL 5 JOANNE ROSE
9 DIESEL CHANCE 5 TERRY HICKSON
10 CALICO CHICK 5 HELEN HANSON