Tuesday 12th October 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 12th October 2010

Race No. 1The Principal’s Gbota Maiden06:42PM (NSWtime)
Maiden event over 420 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PUGSLIE TRICK67426T C Wilson (Duranbah)
2PRINCESS CLOUD5633G Lowe (Ellangowan)
3TREAD GENTLY73P J Simpson (Stratheden)
4MEDIATE25533B Caden ()
5PUFF DRAGON4M D Reid (Old Bonalbo)
6MILLIONAIRE MATEFM R Aslin (Alstonville)
7MISS ANNISTON72454V Sorrenson (Casino)
8COMMANDO CLOUD62322G W Lowe (Ellangowan)
9SHALALEE76555R D Alchin (Ellangowan)
10TULLYMORGAN TED4F846C Carragher (Ashby Heights)
Race No. 2Daly Family Stakes07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OPAL ASSASSIN11216R P Mcbride ( Booval)
2GOLDEN DUCK11213M C Brauer (Logan Reserve)
3COOL CYCLONE85646M A Johnson (Bentley)
4RHYTHM AND GRACE62713I R Hoggan ()
5BIT BONKERS27562R P Mcbride (North Booval)
6GO WILD CAZA66243L Wylie (Condong)
7TED ROSE HI33267T W Thompson (North Lismore)
8PROVEN ROSITA63621W A Vassallo (Devon Meadows)
9HILLCREST GWEN27417G L Dart (Dulguigan)
10JESSIE BE GOOD45123B Caden (Casino)
Race No. 3Dragon Fly Cafe Stakes07:23PM (NSWtime)
Free For All event over 420 Metres at Lismore Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CINDY ROSE HI42641P N Lavis (Tregeagle)
2GRAND CANYON35242M D Reid (Old Bonalbo)
3*** VACANT BOX ***
4MELODIOUS LAD11341H M Cooper (Upper Eden Creek)
5ALBERT ROSE HI52835T W Thompson (North Lismore)
6*** VACANT BOX ***
7PRETTY MALAIKA22462F L Hancock (Spring Grove)
8AZURE ALLEGRO41113N Robson (Alstonville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Jabiru Entertainment Stakes07:42PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLONDE LASS22623B H Beach (Mckees Hill)
2SARTORIAL CLOUD6352G W Lowe (Ellangowan)
3HOPE TO SALUTEJ R Hill (Bahrs Scrub)
4APACHE FLOWER34532D J Irwin (Maudsland)
5SISTER EM CLOUD47432M A Johnson (Bentley)
6BOGIE KING6R J Ayre (Burpengary)
7BAD DEMEANER62342M Patterson (Iluka)
8SURFING MISS5T C Wilson (Duranbah)
9ALL HANDS ON34346D Clingan (Barneys Point)
10MASCARA CLOUD53654G Lowe (Ellangowan)
Race No. 5Wappetts Chartered Accountants08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TOO FOOLISH17353R P Mcbride (North Booval)
2OCEAN’S OWN47544B N Morris (Lowood)
3HE KNOWS UNO22211M Patterson (Iluka)
4RICH CHARACTER32521R Godwin (Coutts Crossing)
5PAPA LUIGI36434F L Hancock (Spring Grove)
6SMACKO44752D A Turley (Leeville)
7RAPID NIKITA33665M A Johnson (Bentley)
8MENTAWAI86127M E Menken (Bundamba)
9SOLID AS67127L Wylie (Condong)
10EMPEROR76245D Turley (Leeville)
Race No. 6Marques Automotives Stakes08:23PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Lismore Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DO THAT131F7M D Reid (Old Bonalbo)
2CAPTAIN BRAVO53435J H Madigan (Junction Hill)
3HE’S CLASSY23871A A Love (North Lismore)
4YORKLEA MANGUS72271A Marras (Yorklea)
5POSITANO52121V J Irwin (Maudsland)
6CHACHI43232F Hancock (Spring Grove)
7ALLEGRO CHARM66112N R Robson (Alstonville)
8SIDE CUTTER57653B N Morris (Lowood)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Greg Devine Plumbing Stakes08:42PM (NSWtime)
Special Event event over 635 Metres at Lismore Of $2,630 Prizemoney.
1st: $1,750 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CALLADAWN11118J M Humphrey (Woodview)
2FALCON FLASH12241L Wylie (Condong)
3ADDSUN66622R W Humphrey (Woodview)
4BLACK PAJERO31545M R Goulding (Casino)
5*** VACANT BOX ***
6REIGN OF TERROR62111J W Free (Fairy Hill)
7PERFECT PEDRO56327C A Hogan (Rosewood)
844355J H Madigan (Junction Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Supreme Clean Stakes09:05PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Lismore Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HALIE ROSE HI73743T W Thompson (North Lismore)
2PHANTOM SMILES18271J W Free (Fairy Hill)
3TEDDY TO GO57713L Wylie (Condong)
4SHABRO AUGUSTO25264J H Madigan (Junction Hill)
5YORKLEA SPARTAN11171A Marras (Yorklea)
6BOUNCY75733D A Turley (Leeville)
7AMIKA22734M A Johnson (Bentley)
8DIFFUSION47661K P Smyth (Lang Lang)
9HANSON SHIBAZ71367R C Green (Burleigh Waters)
10BUCK FIFTY41667L Wylie (Condong)
Race No. 9Thearle Electrical Stakes09:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SAT FAT11874D A Turley (Leeville)
2CHIP AND CHASE27157M A Johnson (Bentley)
3KULU ICE36575J C Clarson (Bentley)
4SIAM JACK55621J W Free (Fairy Hill)
5TIM’S BAY2171G L Dart (Dulguigan)
6RICH DEBATE41513R Godwin (Coutts Crossing)
7OAKLAND GLAMOUR1G R Clarke (Kyogle)
8RA RA RODNEY167S Staples (Ellangowan)
9PROPELA57211C J Schaefer (Casino)
10TRANQUIL BELLE37132G C Robertson (Junction Hill)
Race No. 10Amanda Franey Bookkeeping Ser.09:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WOODVIEW LASS28263M J Dwyer (South Casino)
2BUCKET OF BEER67773T Ransom (Mallabula)
3TED ADIOS612K J Ackling (Leeville)
4YORKLEA DASH5271M R Hay (Oxenford)
5KULU BLESSINGF12K A Gooding (Bentley)
6BILLY 44823P J O’Malley (Leeville)
7TEE BONE TRICK22314B J Caden (Casino)
8BLUE MOON CLOUD41247M A Johnson (Bentley)
9SMILEY CLOUD44152G W Lowe (Ellangowan)
10ICEMAN COOL72655S C Ellem (Via Casino)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments