Tuesday 22nd May 2012

Greyhound Box Draw For Lismore – Tuesday 22nd May 2012

Race No. 1M & T Tyres Gbota Maiden06:46PM (NSWtime)
Maiden event over 420 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KNOCKA JESSFSHC Northfiel (Stratheden)
2HANIFY’S FOX4NBTC W Graham (Wiangaree)
3SOLID OCTANEFSHG L Dart (Dulguigan)
4BLONDIE’S NUGGET22362NBTK J Ackling (Leeville)
5CALMER KARMA278FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
6ROSA BUS32265NBTK J Boan (Kynumboon)
7LUNAR RUMBLE43FSTDS J Kavanagh (Dungay)
8PURE ICE GIRL32FSHS C Ellem (Casino)
9PHANTOM ROCKERFSHJ Free (Fairy Hill)
10ANNIE KARANNEFSHD King (Ballina)
Race No. 2Boost Juice Stakes07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IMPRESSIVE SHAZ7427424.40W A Campbell (Gaven)
2KARANNE AGENT4244224.60D King (Ballina)
3DIAMOND DAUGHTER6613324.58G W Holborn(Estate)
4REG’S WEB11721NBTC L Northfield (Stratheden)
5LIGHTNING JODITO6237624.60T L Northfield (Stratheden)
6LILLY FLY HIGH51884NBTB J Northfield (North Casino)
7ROMAN EMPRESS2611224.17G C Keep (Burpengary Qld)
8ERIN NORRIS12153NBTC L Northfield (Stratheden)
9STEWIE GRIFFIN145FSHD J Bates (Lanitza)
10ROBYN’S MELODY6375824.81P Lavis (Tregeagle)
Race No. 3Blue Ribbon Meats (1-4) Ht 107:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S EXCITABLE22655FSTDA A Love (North Lismore)
2TERESE81436NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
3IRIDIUMF8553NBTD A Turley (Leeville)
4JACK SAID WHAT25213FSTDR D Herr (Jimboomba Qld)
5SUDOKU GLIDER22313FSTDK R Anderson (Yorklea)
6LUCKY GEORGE74636NBTC T Walker (Warwick)
7MEMORIES APLENTY75473NBTP Lavis (Tregeagle)
8JAZZY GO4525730.70T R Salmoni (Doubtful Creek)
9BIRKDALE BELLE75867NBTL Wylie (Condong)
10ROSE’S DOUBLE78777NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 4Mcdonalds Maiden07:45PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HARTIGAN36NBTL Wylie (Condong)
2TIGER BEARFSHG Dart (Dulguigan)
3KIDATEE TERRYFSHB Northfiel (North Casino)
4ZACONIE47353NBTJ G Chapman (Grafton)
5WAIMEA MICK5FSHN Tonks (Banora Point)
6EDGBASTON7FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
7PRETTY SOLID244NBTG N Wyborn (Murwillumbah)
8BRALYN SPIDER32724NBTT C Wilson (South Lismore)
9TYCOON ADDIS44FSHM C Cuneo (Yorklea)
10CHARMING ADDIS56FSHM C Cuneo (Yorklea)
Race No. 5Scu Gym & Pool Stakes08:05PM (NSWtime)
Mixed event over 420 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1QUIZTREE SURFIE2686624.17M A Johnson (Bentley)
2PROPELA43763NBTC J Schaefer (Casino)
3KIKEM RIDDLER4364324.89T O Tzouvelis (Ormeau)
4DIEGO GARCIA24658NBTD A Turley (Leeville)
5GO FOR IT3364524.33R W Humphrey (Woodview)
6YORKLEA LUKE5432424.18M C Cuneo (Yorklea)
7BEER SHEVA45444NBTD A Turley (Leeville)
8EL FIDDY CENT8541F24.36T O Tzouvelis (Ormeau)
9KANSAS CITY MISS61553FSHL M Wyatt (Churchable Qld)
10PROMO JO77355FSHC J Schaefer (Casino)
Race No. 6Qbe Insurance Stakes08:25PM (NSWtime)
Mixed event over 420 Metres at Lismore Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KULU ALI7538824.29J C Clarson (Bentley)
2I CAN DO1845124.67P Lavis (Tregeagle)
3GREED IS GOOD6126324.33K Neave (Ulmarra)
4ROYAL OSCAR1171324.17G R Clarke (Kyogle)
5SAPPER KARANNE6818424.33D King (Ballina)
6CAPTAIN CLOUD5161824.08G W Lowe (Ellangowan)
7YORKLEA MASTERF625124.28A Marras (Yorklea)
8NAUGHTY AS8418624.52L Wylie (Condong)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Richmond Hotel Stakes08:45PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FALCON FLASH5121430.17L Wylie (Condong)
2KANUNA MISS16113NBTA D Monaghan (Dyraaba)
3SCHAEFE3637330.40B R O’Reilly (St Marys)
4BOLD ENFORCER16888NBTG C Keep (Burpengary Qld)
5NANCY TRICK4211630.39D C Schafer (Ettrick)
6BLACK DOLCE52182NBTJ H Madigan (Junction Hill)
7RYLEE’S EBONY22742NBTG J Stella (Park Ridge)
8ELLY MAE TRICK2631330.71D C Schafer (Ettrick)
9SCOOP’S DILEMA1662730.53K J Bukowski (Giru)
10TICKET TO GO5632530.73L Wylie (Condong)
Race No. 8Sweeney Todd Buslines (1-4) Ht09:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSY KIHAEL4657530.55J A Finneran (Naughtons Gap)
2REGENT ROSE66776NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
3SHAMAD52587NBTR D Herr (Jimboomba Qld)
4LILLOOET18268NBTL Wylie (Condong)
5ELITE MIDNIGHT23283NBTB J Ford (Goolmangar)
6TED ADIOS43F2130.46K J Ackling (Leeville)
7MYSTERIOUS LAD2314230.91M A Johnson (Bentley)
8TWO FORTY WATTS47444NBTP Lavis (Tregeagle)
9ROSE’S DOUBLE78777NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
10BIRKDALE BELLE75867NBTL Wylie (Condong)
Race No. 9Xpresso Mobile Coffee (1-4) Ht09:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK HASSLER5447630.43N Tonks (Banora Point)
2GITCHA MO73655NBTG W Dunn (Ellangowan)
3LADY CHILL35868FSTDR D Herr (Jimboomba Qld)
4WALGETT221F530.54E Salmoni (Doubtful Creek)
5RAPID SEVEN45345NBTB J Ford (Goolmangar)
6SOME REGRETS6654530.72P N Lavis (Tregeagle)
7WARNING ROSE46631NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
8LADY FRUITLOOP6615830.96S C Ellem (Casino)
9BIRKDALE BELLE75867NBTL Wylie (Condong)
10ROSE’S DOUBLE78777NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 10Westytoons Stakes09:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPOT AWAY5167424.60G C Keep (Burpengary Qld)
2NAN AND POP11138NBTG C Keep (Burpengary Qld)
3DIAMOND PEDRO5353224.52T O Tzouvelis (Ormeau)
4PAJERO’S GHOST2175124.60M Goulding (Casino)
5TRICETTE41726FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
6SHORT WALLY53125.02C K Supple (Fairy Hill)
7MAKE IT TEN3122F24.39D Watts (Ballina)
8MESSI BOY27563FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
9KULU DOLLY2887324.57J C Clarson (Bentley)
10KAZZA KARANNE175FSHD King (Ballina)