Saturday 7th March 2009


Race 1 506m MX 13.00
WANG ROYAL HOTEL STAKES
1 HOLMEGATE SPIRIT 5 KEITH LAUER
2 DIRECT QUEEN 5 DIANE WELLS
3 FLASH STAR M LEONARD DEAN
4 STORM SYSTEM M SUBAWA NGURAH
5 NO WAY BULLSEYE 5 DARRELL SMITH
6 AUNTY MARY 5 JOSEPH LOPES
7 MIDNIGHT BUST M JULIE FRENCH
8 WALKABOUT AL M GRANT IZZARD

Race 2 506m 5 13.20
LITHGOW HOTEL STAKES
1 SLINKY BOND 5 ALLAN KING
2 AWESOME NEWS 5 SUBAWA NGURAH
3 COOL DANCER 5 ROSS GERARD
4 BLAZING BENNY 5 DIANE WELLS
5 GROOVEY GODDESS 5 JUSTIN KING
6 BORDER GAL 5 NOEL HAYWARD
7 CHANCES WE TAKE 5 NICHOLAS TREMAIN
8 ALMOST INVISIBLE 5 KEVIN BRENNAN

Race 3 414m 5 13.40
GLEN STARR REARING B/P HEAT 1
1 MENACING DEAL 5 JUSTIN KING
2 WATTA DIGGER 5 MARGARET GREER
3 TINGHA PLACARD 5 DOUGLAS MOXEY
4 MCLAINE 5 JOHN CALLAUGHAN
5 GO WILD HAWK 5 KEVIN CONWAY
6 CURRY LE FOX 5 BRADLEY BARBER
7 KARLOO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
8 FULL BLAST 5 ANTHONY MEDINA

Race 4 287m 4/5 14.00
LITHGOW WORKMENS CLUB STAKES
1 LAURIE’S MATE 4 CASIE O’NEIL
2 CANDY SUPREME 5 DIONNE FYVIE
3 RANDY JOHNSON 5 RAYMOND SMITH
4 ASHLIN ROSE 4 LESLIE STANLEY
5 Vacant
6 ROCKIN’ RENO 4 DIANE WELLS
7 ACTIVE SUNSET 5 JOHN MATHIAS
8 DAH RED PORSCHE 5 PETER WITHERS

Race 5 287m MX 14.20
LANSDOWNE HOTEL STAKES
1 WONGAWILLITEA 5 DOUGLAS MOXEY
2 MIDNIGHT KATIE M JULIE FRENCH
3 ROUNDHOUSE KICK 5 DIANE WELLS
4 NEVER STILL M ANTHONY MEDINA
5 Vacant
6 BELLA’S ESTATE M DIONNE FYVIE
7 LUCKY WINNER 5 JOSEPH LOPES
8 OUR DRAGON M JAMES INGLIS

Race 6 414m 5 14.40
GLEN STARR REARING B/P HEAT 2
1 WATTA WORRY 5 MARGARET GREER
2 SARGENT HILEY 5 IAN ROBINSON
3 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
4 TINGHA PRESTON 5 DOUGLAS MOXEY
5 MOON’S LAW 5 LESLIE DENNIS
6 BOND ASSASSIN 5 PETER KENNEDY
7 VASE 5 MITCHELL PRYCE
8 TIBETTIN MISS 5 ANTHONY FRAZER

Race 7 414m 5 15.00
GLEN STARR REARING B/P HEAT 3
1 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER
2 PHOTON 5 JOSEPH LOPES
3 CRITERION FLYER 5 GRANT CULLEN
4 WONGAWILLIBILL 5 DOUGLAS MOXEY
5 I’M A GUNNER 5 JOHN CALLAUGHAN
6 SINGER MAN 5 MITCHELL PRYCE
7 LILY SAVAGE 5 LESLIE DENNIS
8 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN

Race 8 414m M 15.20
WESTFUND HEALTH CARE STAKES
1 WATTA MYSTERY M MARGARET GREER
2 RIVERSIDE JOKES M MARK WILLIAMS
3 SLOW RHYTHM M CASIE O’NEIL
4 EXOTIC ASSASSIN M JOSEPH LOPES
5 BONEY KAZ M JULIE FRENCH
6 MISS LOZZA M ROSS GERARD
7 COLLYBURL FLASH M PATRICIA SIDEBOTTOM
8 MATILDA’S PRIDE M CRAIG POLLARD

Race 9 287m M 15.40
GUS ENGINEERING STAKES
1 CANDY CASTLE M DIONNE FYVIE
2 OVER EXCITED M PATRICIA SIDEBOTTOM
3 FERRARI PATROL M JOSEPH LOPES
4 TARANAKI EXPRESS M GLENN CULBERT
5 MIDNIGHT TOUCH M JULIE FRENCH
6 MIDNIGHT GONE M JULIE FRENCH
7 MY POLLY POCKET M LESLIE STANLEY
8 JOE SEPOL M JOSEPH LOPES