Thursday 11th December 2008


Race 1 400m M 16.04
WELCOME TO MAITLAND GBOTA
1 RAGING SURF M WENDY ISON
2 OBAFEMI M RIKKY MONCRIEFF
3 ENHANCING ROWE M PETER SEATON
4 ISA STORY M JAMES HOWARTH
5 SWINGIN’ M JENNIFER GREEN
6 PANTHER O’REILLY M NATASHA ALGIE
7 SADDLEWOOD LAD M PETER NEILSON
8 LITTLE LUCIFER M MICHAEL COADY
9 OZZIE HOOTS M MARK ROBERTS
10 SURFIN’ PETTIGO M GEORGE ROBINSON

Race 2 450m M 16.22
www.dealquip.com.au MDN
1 ROCA BENNY M ROBERT WHITELAW
2 NEVADA MAGIC M SHANE BENNISON
3 KOTARA BEAR M RAYMOND LEE
4 MAJOR HIT M ERIC CASTLE
5 TIFFANY AMANDA M JOHN CAMERON
6 SUTHO FLYER M PETER LAGOGIANE
7 RUDE RODNEY M TIMOTHY MURRAY
8 STAND ASIDE M NEIL JORDAN
9 COOL CYCLONE M RODNEY STEWART
10 SOLAR WIND M ANTONIO TEOFILO

Race 3 400m NG 16.44
GBOTA NEWCASTLE BRANCH HT1
1 FLAMINGO STAR 5 NEAL GRAY
2 DIVER’S EAGLE 5 DARRYL DIVER
3 NEVADA GIRL 5 SHANE BENNISON
4 ON REPORT 5 MARIE BURTON
5 SANTORINI STYLE 4 EMANUEL BORG
6 BLOCKER ROACH 4 TERRY PRIEST
7 SENT CRAZY 5 PETER LAGOGIANE
8 TYPHOON JILL 5 TONY PULLMAN
9 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
10 HAYLEY’S CHIEF 5 COLIN LANE

Race 4 400m NG 17.02
GBOTA NEWCASTLE BRANCH HT2
1 WEFFALEE HINCH 5 TONY FORBES
2 DIVER’S BUNDY 5 DARRYL DIVER
3 MONSTER ROBBO 5 EILEEN ROBERTSON
4 CHOCOLATE COBBER 5 WAYNE HOGAN
5 BRUISER 4 SANDRA BROWN
6 MR. STAR GAZER 3 DENNIS TUCKWELL
7 ASTERIA GAIN 5 NEAL GRAY
8 BEN CROW 5 NEAL GRAY
9 KIMMY’S CAPER 5 BRUCE MACKIE
10 MULWEE SOVEREIGN 5 TAMARA SPINKS

Race 5 400m NG 17.24
GBOTA NEWCASTLE BRANCH HT3
1 BOLD EXPLOSION 5 BRUCE MACKIE
2 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE
3 FAST BLITZ 5 WAYNE HOGAN
4 IRISH GAIN 5 NEAL GRAY
5 DAWN ROBBO 5 EILEEN ROBERTSON
6 OLD BUSTER 5 DONALD KIRK
7 LOW GEE EYE 5 NEAL GRAY
8 KAI LAGER 4 HELEN SIMMONS
9 SIR MOORLAND 5 HUGH FERGUSON
10 RANGER THOMAS 5 PETER NEILSON

Race 6 450m NG 17.42
MAIT. SUPPORTERS CLUB JUVENILE
1 VICE CITY 5 ANTONIO TEOFILO
2 WALLET LINER M MICHAEL COADY
3 NOVA SURF 5 NEAL GRAY
4 JOGEP 4 GEOFFREY PRISK
5 JUST TOO GOOD 5 MICHAEL COADY
6 DIVER’S PRINCESS 5 DARRYL DIVER
7 STEELY JACK 4 WENDY ISON
8 DEVINE RULER 5 PATRICK PARRELLI

Race 7 565m 5 18.04
IHI THE PROFESSIONAL EXCAVATOR
1 CALHOUN PARK 5 WARREN HARPER
2 MULWEE ASSASSIN 5 RONALD DAWES
3 WING A WAY 5 HELEN IVERS
4 MOSCHINO 5 RON BELL
5 SOUTHERN DOMAIN 5 TERRENCE STEWART
6 SUPERSONIC CYRIL 5 BRUCE MACKIE
7 LAGOON SMYLEE 5 RAYMOND WEBSTER
8 SMARTY JOE 5 LOUISE MCGEE
9 DIRT TRAP 5 STEPHEN KUTNJAK
10 REBKEL 5 STEPHEN KUTNJAK

Race 8 400m FFA 18.19
MULTICAM ROUTING SYSTEMS STK
1 BIG SHOT 3 JOHN CAMERON
2 LONE STONE 3 WILLIAM LEYSHON
3 DIVER’S DALLWOOD 4 DARRYL DIVER
4 TOMMIE NATE 4 JOHN MILES
5 ORPHAN POINT 4 GARY ERNST
6 KEY GUNS 4 BRIAN GORTON
7 SOMETHING ELITE 1 RAWDON SHERMAN
8 RAW TALENT 4 ANTONIO TEOFILO

Race 9 450m MX 18.41
BARTTER STEGGLES B/PAWS MXD FNL
1 GONE BIZARRE M WAYNE VANDERBURG
2 DEVINE RUSH M PATRICK PARRELLI
3 GOZOFF M DAVID RICHARDSON
4 ON FILE M PETER LAGOGIANE
5 BAZOOKA’S GLOVE M COLIN LANE
6 HYPER SPIRIT 5 DARRIN CROSER
7 EXTREME LEE BENT 5 JAMIE QUINN
8 BIRRABA BOY 5 WALTER SIMMONS
9 STAND ASIDE M NEIL JORDAN
10 MANIZZY CRUISER M RUSSELL MANSLEY

Race 10 450m 3/4 19.05
LAURIAN DE KAUWE APPRECIATION
1 RAMONZO 4 RAYMOND LEE
2 MOTOR MAN 4 BRUCE MACKIE
3 FIRST OVER 3 JOHN MUNRO
4 JIMBOSS MCGRATH 3 PETER NEILSON
5 Vacant
6 BARGERO 4 BRADLEY GRIFFITHS
7 MICHELIN STAR 4 PETER LAGOGIANE
8 SPELL FIRE 4 ERIC CASTLE