Thursday 17th March 2011

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 17th March 2011

Race No. 1Country Hotel Challenge Mdn Ht104:04PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FROSTY ROMEO61743B C Preston (Cessnock)
2RUBY JETC Lamb (Swan Bay)
3HAPPY MEMORIES46T R Marsh (Coal Point)
4GABLE DRUMC Lamb (Swan Bay)
5BLUE GAUNTLET4G G Wilson (Medowie)
6PERUSIAN2H T Wilson (Fassifern)
7JOSH’S CONQUEST532N Becroft (Kurrajong)
8SUAVE STICKA76R A Hindmarsh (Weston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Country Hotel Challenge Mdn Ht204:22PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GO WILD MAT38435R J Flanagan (Cessnock)
2MIGHTY OCTANE666T Pullman (Keinbah)
3MY SOLUTIONB R Wood (Abermain)
4GABLE LIDC Lamb (Swan Bay)
5HOLLY’S DOLLY86L M Sweetman (Sweetman’S Creek)
6RANKING OFFICER57F Cini (Mannering Park)
7MONKEY COVE45R Castle (Toukley)
8SEVENTEEN83454A Wade (Kings Langley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Country Hotel Challenge Ht 104:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHELBY DREAMIN’125D Parkinson (Salt Ash)
2TWO SIX TWO61311N W Staines (Yass)
3HAWK ROGAN5145FL M Sweetman (Sweetman’S Creek)
4JOHN’S DREAM24412D John (Belford)
5ELECTRIC RED44112P Falas (Carlton)
6BARB’S TICKO23134B E Kelly (Salt Ash)
7ROCKY RUSH45742F Cini (Mannering Park)
8GARY’S CHOICE37551G G Brodie (Abernethy)
9AL’S DAVE38665A T Duggan (Wyee)
10WONGAWILLIDOLF46475D B Werner (Beresfield)
Race No. 4Greyhoundproductsdirect.com.au05:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RETRO ZARR16114N W Staines (Yass)
2FUTURE BATTLE24521L P Azzopardi (Londonderry)
3HE’S A GROMMET14714N Burnett (Neath)
4ROBBO23511E J Robertson (Williamtown)
5LAGOON BRANSON81116R J Webster (Cawdor)
6STRESS RATE41481A Buman (New Lambton)
7CYCLONE TO EXCEL53342R R Bell (Blacksmiths)
8HIGH ENERGY32645D Russell (Innisplain)
9HIGH PROFILE314B R Wood (Abermain)
10BLACK BALL GAME3318D Richardson (Barnsley)
Race No. 5Country Hotel Challenge Ht 205:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LAGOON PACKER33425R J Webster (Cawdor)
2GARY WHO74173F Cini (Mannering Park)
3STRESS LATER31742C M Proctor (Londonderry)
4COMPACTO33113J Risk (Kilmany)
5SAVANT23316K Yates (Neath)
6SPARTAN KING14213R F Dawes (Eagleton)
7GOOFY FOOT44453G F Brown (Karuah)
8BLUE VIOLETS73724B J Buckley (Clarence Town)
9MISTY TOKAAM87871H M Pullman (Keinbah)
10SUNNY BOB75457B P Mackie (Mt Vincent)
Race No. 6Multicam Systems Stake05:42PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PATCH UP JOB35346N P Clifton (Maitland)
2KAPSALI43216T A Ebbeck (Blackalls Park)
3SUPREME ODESSA12267K Sultana (Rouse Hill)
4NOVEMBER HONOR83645C A Oldfield (Appin)
5AWESOME BEST17322D Griffiths (Londonderry)
6SAM’S CONQUEST1111K Sultana (Rouse Hill)
7REDDY TO WHINE412F3J Jaeger (Aberglasslyn)
8ROCKET POINT52111G J Ernst (Lochinvar)
9ELLIOT REID53855N Shelton (Chain Valley Bay)
10SHE’S WALAMMBY67656F Cini (Mannering Park)
Race No. 7Country Hotel Challenge Ht 305:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JOHNNY BE KOOL1J Collison (Scone)
2STRYKING SARAH22627K T Marsh (Raymond Terrace)
3CHAMPAGNE BLITZ52674G F Brown (Karuah)
4NORTHERN FLYER36241B L Horton (Muswellbrook)
5JENSON28637T A Ebbeck (Blackalls Park)
6BALI BLUE53546B J Buckley (Clarence Town)
7SUDDEN SPLASH24241B Tuft (Rutherford)
8ROCK ISLAND LINE11114C A Oldfield (Appin)
9CHICKS DIG SCARS27466S Brown (Sawyers Gully)
10ZOMBO78638D J Wells (Shanes Park)
Race No. 8Mait Gbota Branch Members Fnl06:17PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $2,590 Prizemoney.
1st: $1,610 2nd: $420 3rd: $210 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MAIN DRAG51151E Castle (Sawyers Gully)
2GRITTY PEARL17422A Wade (Kings Langley)
3ON THE BRINK24611D Russell (Innisplain)
4NORRIS MINOR31142F Trowbridge (East Maitland)
5SANFE11611M Ferguson (Leppington)
6JIMMY BAMBOO82522P M Schofield (Llandilo)
7LUNGILE LOCH62552S Parrelli (Austral)
8HEIGHINGTON16231G J Robertson (Williamtown)
9REDDY TO WHINE412F3J Jaeger (Aberglasslyn)
10PASHA BARKER15373D Anderson (Black Hill)
Race No. 9Country Hotel Challenge Ht 406:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAGIC ANDREW22726B P Mackie (Mt Vincent)
2BULLWINKLEF1356T Wiseman (Kangy Angy)
3ATOMIK REBEL2421S Parrelli (Austral)
4ELECTROGLIDE211B R Wood (Abermain)
5SHANE FALCO61111W S Brown (Sawyers Gully)
6BLACKALLS BOSS11M Crawford (Blackalls Park)
7BLUE BALIKU53383B J Buckley (Clarence Town)
8WOLFMAN WILLIAMS24215H M Pullman (Keinbah)
9DUN DUCKETY52777G Adams (Bossley Park)
10MISS POT BLACK54747R F Whitelaw (Abernethy)
Race No. 10Maitland Gbota Branch Apprec06:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FLYING WOLFMAN74221A Chiarelli (Collaroy Plateau)
2PASHA BARKER15373D Anderson (Black Hill)
3JIPROCK JENNI22254R A Lee (Lochinvar)
4HUGGY FELLA12537E J Castle (Sawyers Gully)
5AWESOME ROGAN231R Herbert (Weston)
6BROHMAN36115M J Ferguson (Leppington)
7CHAMPAGNE VENUS57275G F Brown (Karuah)
8COUSIN CALLUM25636R J Webster (Cawdor)
9CHAINSAW LAD23345W R Christie (Greta)
10MISS INDICA52546L M Bont (Oakville)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments