Monday 19th January 2009


Race 1 400m MX 16.24
DASH FOR CASH MXD FNL
1 CORA BALE M SHAUN EVANS
2 BUDDY’S SUNRISE M DAVID ROBERTSON
3 STRYKER’S CHOICE M ANTHONY PAGANO
4 LIVELY GIRL 5 PHILLIP CINI
5 YOUR SHOW JAKE M ASHLEY LAMB
6 ROYAL BLITZ M MARK WILCOX
7 LOU LOU RAMPAGE M JOHN INTVEEN
8 HARDAWAY MISS 5 RONALD MARSDEN
9 EIFFELLA’S GIRL M ANTHONY PAGANO
10 SPECIAL TEARS M CHRIS MOLLOY

Race 2 330m 5 16.44
AUSTRALIA DAY TROPHY HT1
1 IRISH DAPPER 5 ANDREW DRAPIEWSKI
2 PRECARIOUS 5 JOHN MOORE
3 SENT CRAZY 5 PETER LAGOGIANE
4 SORRY DEAN 5 WARREN CUNNINGHAM
5 ROCKIN’ RENO 5 DIANE WELLS
6 ANOTHER KISS 5 ANDREA SPINELLO
7 LITTLE JAMES 5 STEVE GYFTOS
8 SHE’S A MELODY 5 DOMENIC TRAINO
9 SUDOKU PUZZLE 5 LEE CODD
10 TINGHA PRESTON 5 DOUGLAS MOXEY

Race 3 400m 4/5 17.04
DASH FOR CASH FNL
1 SWIFT CONQUEST 5 NORMAN BECROFT
2 CHRISTOS 5 JOANNE ZAMMIT
3 DELLA BALE 4 BRENDAN WHEELER
4 MY ENFORCER 4 PETER MANTACH
5 SMOOTH BULLET 5 NATHAN WILKINSON
6 SHE’S FAIR 4 DOMENIC TRAINO
7 YOUTAR CHOCO 5 CHRIS CARL
8 BRISLANE 5 RICHARD DEAN
9 JUST DAZZLE EM 5 ASHLEY LAMB
10 HARRY HAULAGE 5 RALPH SMITH

Race 4 535m M 17.24
CASTLEWOOD KITCHENS MDN HT1
1 BLACK LEARJET M DENIS MCDONALD
2 CAWBOURNE MCCOY M LEONARD POLIDANO
3 KOALA GIRL M JEFFERY WIBLEN
4 SPICEY SPY M LESLIE FLETCHER
5 HI FI’S DOUBLE M GEORGE CAFFYN
6 THWARTED M JOHN MOORE
7 SPECIAL PEARL M NATALE VENUTO
8 TINY REJECT M VINCE MULTARI
9 SOLAR WIND M ANTONIO TEOFILO

Race 5 535m 5 17.44
WORLD 4 PETS STK
1 I’M ROSSINI 5 PETER KENNEDY
2 JOEY LEE 5 CAROLYN REINKE
3 SHERIFF WOODY 5 MICHAEL BLISSETT
4 STEELINE JACK 5 PETER RODGERS
5 OUR CHECE 5 VICTOR ELLUL
6 QUOTA OF ALE 5 NOEL WRIGHT
7 PORT MALARNEY 5 SUSAN STEELE
8 AWESOME LADDIE 5 AMANDA GINN
9 ELECTRIC CARGO 5 PHILLIP CINI
10 NO WAY BULLSEYE 5 CAROLYN REINKE

Race 6 618m 4/5 18.02
tab.com.au STK
1 ON THE COUCH 5 RON BELL
2 QUOTA OF COAL 5 NOEL WRIGHT
3 MARIA’S CONQUEST 5 ALFRED CHIRCOP
4 LONELY LIVING 5 DOMENIC TRAINO
5 REFLEX BLUE 5 CAROLYN REINKE
6 SUPER MELLOW 4 DOUGLAS MOXEY
7 PORT JESS 5 SUSAN STEELE
8 LOYAL MOMENT 5 STEVEN WESTMAN
9 IT’S ALL BLUE 5 LEONARD DEAN

Race 7 535m 5 18.18
RICHMOND INN HOTEL/MOTEL STK
1 DARK GRAVY 5 EDWARD SANCHEZ
2 BROTHERLY TIES 5 PAUL BOYD
3 VEE BEE KID 5 MICHAEL BLISSETT
4 JOURNEY’S END 5 CHERYL BETTS
5 EGO TRIPPING 5 JOHN POLIDANO
6 TRUST ME KEZZA 5 DONALD RONNEBERG
7 GEORGE’S PICK 5 PHILLIP CINI
8 VENICE FANTASY 5 STEVEN WESTMAN
9 TIDELINE 5 PAVKA STAMENKOVIC
10 AWESOME CHAPMAN 5 EDWARD JAGO

Race 8 535m 4/5 18.40
IMAGETEC STK
1 CHILL ME 4 STEPHEN PERKOV
2 KOKODA SUN 4 SAM SULTANA
3 RIVER’S IMAGE 4 GEORGE CAFFYN
4 JESSIE’S TAIL 4 WALTER LUTIGER
5 REIGN OVER ME 4 MICHAEL COPE
6 MICHELIN STAR 5 PETER LAGOGIANE
7 DRUMMA WATER 5 WARREN CUNNINGHAM
8 CODE 4 MARIO PAVLIN
9 FINAL THUNDER 5 WALTER LUTIGER
10 SMACK THAT 5 SUSAN STEELE

Race 9 535m M 19.04
CASTLEWOOD KITCHENS MDN HT2
1 COUNTER SUNK M PAVKA STAMENKOVIC
2 MISS SPECULATE M JOHN MOORE
3 MEMORIAL DRINK M ROBERT BLAIR
4 RICHIE’S FLYER M LEONARD POLIDANO
5 FIRE KING M CAROLYN REINKE
6 LACHIE LOU M WALTER LUTIGER
7 ARICA SARAH M LEON BOZOVITCH
8 BORN TO BURN M MARK STOKES
9 SOLAR WIND M ANTONIO TEOFILO

Race 10 330m 5 19.20
AUSTRALIA DAY TROPHY HT2
1 JENNY BANNER 5 LEONARD POLIDANO
2 TUBBY’S MATE 5 DOUGLAS MOXEY
3 MEAN JEAN 5 JAMIE CARROLL
4 MISS FIESTA 5 ANDREW DRAPIEWSKI
5 HOUDINI LAD 5 PAUL RODERICK
6 FORGET IT 5 JOANNE BLACK
7 SHADOW WARRIOR 5 WARREN CUNNINGHAM
8 LARAPPIN STORM 5 GARY ADAMS
9 REGAL STRYKER 5 ANTHONY PAGANO
10 LADY BETTS 5 CHERYL BETTS