Saturday 1st January 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 1st January 2011

Race No. 1Tab Number 1 Club Stake06:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROBUST SHIRAZ85623M P Arncliffe (Castlereagh)
2SULTAN SEA1275G Prior (Peakhurst)
3CHARLIE’S SPIRIT152J R Brown (Pheasants Nest)
4CLUES85775M P Arncliffe (Castlereagh)
5AWESOME TAZ716K T Pedrana (Cranebrook)
6NITRO HAVOC85674M J Wotton (Kemps Creek)
7MAJOR MAGOO65566N Venuto (Merrylands)
8FARNSIE37852G Farnworth (Glenwood)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Wag Pet Foods Stake07:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LITTLE LONESOME65684F Attard (Cranebrook)
2LITTLE CALM DOWN18587R H Jones (Plumpton)
3HICK’S WILL FIX43416D C Ford (Rydal)
4PANDORA’S QUEEN62187V Malcolm (Colyton)
5MAGIC KEARVE24727K Pedrana (Cranebrook)
6MACHO GUWAPITO48385J P Woods (Heckenberg)
7WESTERN BOY57887A Spinello (Hoxton Park)
8DEMIMONDE84886M Arncliffe (Castlereagh)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3De Bortoli Wines Stake07:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1EMMA JANE45261S Kirby (Spring Terrace)
2AWESOME BEST45226D Griffiths (Londonderry)
3BOMBED OUT44468V Malcolm (Colyton)
4HEZA PRETENDER11164W A Mcdonald (Springside)
5*** VACANT BOX ***
6GERRI CAN66175A Tindall (Ashcroft)
7DADDY’S ECHO17732K M Mcdonald (Springside)
8LANCELOT ROSE27778C Wilson (Elermore Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4World 4 Pets Maiden Heat 108:01PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1VOODOO CHILE173P A Moran (Londonderry)
2CORA’S ART43757B G Russell (Coringa)
3MADDI BALE4T34S Rhodes (Leppington)
4TEPEE78833D T Betts (St Marys)
5HANDY RUBY37M Arncliffe (Castlereagh)
6LADETTE35547G W Lynch (Raby)
7TINYSAURUS32363N Becroft (Kurrajong)
8LATE INVITATION53654L Studders (Pendle Hill)
9INTOSPICE88C Wilson (Elermore Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Steeline Riverstone Stake08:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PURELY DANGEROUS3611R J Ford (Hilltop)
2BROOMSTICK86735D Betts (St Marys)
3QUEEN LYLA42767M J Wotton (Kemps Creek)
4ELECTRIFYING FIX31637C Wilson (Elermore Vale)
5SUNSET ETHICS86486D J Smith (Moorebank)
6AWESOME TRENT23485K Pedrana (Cranebrook)
7NATURAL FLAME1362R A Steele (Menangle Park)
8TRACEY’S CHOICE73277P J Rodgers (Freemans Reach)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Courtesy Appliances Services08:43PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FREAKY LEE36345K T Pedrana (Cranebrook)
2TAX STIMULUS55646B Turner (Berkshire Park)
3LITTLE MISS PINK55347J R Brown (Pheasants Nest)
4ABBY GLEN32553L J Whitton (Cheesmans Creek)
5RONRAY REWARD11124R A Steele (Menangle Park)
6BELLA SWAN12264S Kirby (Spring Terrace)
7BLESSED JOURNEY51157J R Laurence (Castlereagh)
8THREE PACK RACK85421J R Skelton (Swansea)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Bess Electrical Novice Final09:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,480 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1COLLY’S GIRL22432B Turner (Berkshire Park)
2FORE ED23142A Wade (Kings Langley)
3FLASH RHINO36315D M Duncan (Manildra)
4THREE INCH NAIL42421R J Goodwin (Kanahooka)
5CAPITANO41626F Daros (Ellis Lane)
6BLOND MAGIC43525B P Mackie (Mt Vincent)
7DIRTY DIANA48174J Aquilina (Llandilo)
8TAKE CARE87532M Arncliffe (Castlereagh)
9GEORGIE LYN27545L D Tsohalis (Rouse Hill)
10SCHIPPER16766P Stamenkovic (Londonderry)
Race No. 8Globe Memorial Stake09:21PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WARRIOR LEGEND12133S Kirby (Spring Terrace)
2TEMPEST AMIGO44153J Surr (Marulan)
3AWESOME KEITH26415K T Pedrana (Cranebrook)
4MIGHTY ELITE41453N Becroft (Kurrajong)
5PERCY JACKSON441F4S Kirby (Spring Terrace)
6TADMORE GIZMO11136L D Tsohalis (Rouse Hill)
7TOTAL ONE34623P A Moran (Londonderry)
8HANDS UP52243J Aquilina (Llandilo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9World 4 Pets Maiden Heat 209:37PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TICKING ALONG54256M J Wotton (Kemps Creek)
2BACCA MILLION74P S Mangold (Cranebrook)
3VEGAS BABY77467N Venuto (Merrylands)
4SUPER NIRVANAM Arncliffe (Castlereagh)
5DIRECT DOLL6M Arncliffe (Castlereagh)
6LILYAHNA78888G Whitehead (Riverstone)
7OCTANE KEV76246R Vines (Londonderry)
8LIZ’S CONQUESTN Becroft (Kurrajong)
9INTOSPICE88C Wilson (Elermore Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Castlewood Kitchens Stake09:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NOTHING UNUSUAL42351K Barton (Auburn)
2KACTUS JACK74368D J Hogan (Tregear)
3CHARLIE ME BOY17134J L Sciberras (Horsley Park)
4NATALIE MAREE64486J P Woods (Heckenberg)
5BLACK SEEKER32716V Malcolm (Colyton)
6FLIPPING OUT16686J J Ashe (Wentworthville)
7WEYMAN13C Molloy (Narellan)
8PRINCE MONDO45337L A Walker (Singapore)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***