Wednesday 3rd November 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Wednesday 3rd November 2010

Race No. 1Wentworthville Tab Heat 103:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LOU LOU RAMBO43174J Intveen (Schofields)
2MISS MINNEHAHA7114D White (Fairfield)
3TIA KILIFI27255D J Wells (Shanes Park)
4BANK BUSTER81643D J Gladman (Parkes)
5SUPER COOPER22615J E Moore (Londonderry)
6EMMA MONTANNA52747J Zammit (Londonderry)
7DEAN’S GUARDIAN11466L A Mcfarlane (Jerrawa)
8FAST FEET4215D B Check (Smithfield)
9BLACK SEEKER82771V Malcolm (Colyton)
10SHOULD BE BLONDE14884J Kada (Yarramundi)
Race No. 2St. Marys North Tab Stake04:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLACK LEARJET11843D Mcdonald (Lithgow)
2PATCH FELLA35645C A Garrard (Maryland)
3HOUSE KEEPING65317A M Bayliss (Bargo)
4HYTHE’S BELLA36764A M Bayliss (Bargo)
5*** VACANT BOX ***
6LUXURY KING71577M L Burton (Kemps Creek)
7MATDAN44336L A Mcfarlane (Jerrawa)
8BERRIDALE FLASH55564I F Mcfarlane (Jerrawa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Richmond Tab Heat 204:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SIN CITY BABY82737A P Spence (Werombi)
2STARBURST JOEY81366S D Barron (Cambridge Park)
3QUANDO QUANGO1228J Moore (Londonderry)
4LITTLE SHELDON2145A Plasier (Penrith)
5CLOUD BREAK1A Teofilo (Mona Vale)
6DREAM TRAP46566C Arletos (Llandilo)
7SUPER SUPERIOR16315K D Kerr (Queanbeyan)
8JUST ALBI21215W J Lutiger (Bringelly)
9GOOD FOR HER18783J Polidano (Quakers Hill)
10PATTY’S LADY55826L Mcfarlane (Jerrawa)
Race No. 404:50PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROMANTIC TIME2M F Abela (Rouse Hill)
2OCTANE KEV64533R Vines (Londonderry)
3FLAME KEEPING363C K Roberts ()
4PADDY KEEPING2C K Roberts (Dubbo)
5STATE OF REALITY33645D Hogan (Tregear)
6TRACEY’S CHOICE24266P J Rodgers (Freemans Reach)
7LOU LOU DYNASTY72553J Intveen (Schofields)
8GEORGIE LYN436L D Tsohalis (Hebersham)
9MORE DEEPWATER7286FL A Mcfarlane (Jerrawa)
10FREEZER83675K H Plumridge (Douglas Park)
Race No. 5Stanhope Gardens Tab Stake05:10PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1COOL EVENING46888J Baxter (Villawood)
2CHAMPAGNE OSTI55278D J Gladman (Parkes)
3ILLEGAL ALIEN57113D Sultana (Londonderry)
4NEBO WEST74414M L Burton (Kemps Creek)
5JUST MICK88677W J Lutiger (Bringelly)
6KINGA WILL3114C K Roberts (Dubbo)
7LORNE BOWLER11433D M Matic (Canyonleigh)
8DOIN’ NUFFIN78668L D Purnell (South )
9RONNY’S FIRST38588J Muscat (Rouse Hill)
10MARQUIS MISS73847J E Moore (Londonderry)
Race No. 6Sky Racing Novice Final05:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CRYSTIN BALE2151B J Wheeler (Boorowa)
2TOTAL CALM28272D I Drynan (Llandilo)
3MAGGIE’S PROMISE34432E J Mcphee (Thirlmere)
4KOMODO57261S Ngurah (Milperra)
5THUNDER ZEUS35342W J Lutiger (Bringelly)
6NIMMITY PETE45522K D Bray (Kingswood Park)
7TAKE OVER FOX161C Arletos (Llandilo)
8KINGA DAMO3211C K Roberts (Dubbo)
9CAPITANO163F3F Daros (Ellis Lane)
10ANTIQUA BAY68143M Burton (Kemps Creek)
Race No. 7Penrith Tab Heat 305:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BUDDHA’S GIRL65125T J Peck (Queanbeyan)
2TOBIAS TIDE82412L Codd (Moonbi)
3APOLLO NIMBUS53635D J White (Fairfield)
4QUEEN THUNDER35128W J Lutiger (Bringelly)
5LILLY DRUM63573B N Coyte ()
6JAY MINE52842R J Nelson (St Marys)
7CONCERTED51357J E Moore (Londonderry)
8BIG GIFT27315C Arletos (Llandilo)
9VINTAGE MAID43843D Siddall (Kemps Creek)
10NOBLE ENFORCER157T Caines (Wedderburn)
Race No. 8Regentville Tab Stake06:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ANTIQUA BAY68143M Burton (Kemps Creek)
2GLEN ABBEY MAL21111C K Roberts (Dubbo)
3FAT BOY BUDDY63342A M Bayliss (Bargo)
4BAZZA SHIRAZ17318D J Gladman (Parkes)
5GAZMICK GOLD21457M Burton (Kemps Creek)
6SOUTHERN FLYER24321A Messina (Llandilo)
7DORY MILES42443A Markham (Grenfell)
8TWITTER ME23825L A Mcfarlane (Jerrawa)
9MARQUIS MISS73847J E Moore (Londonderry)
10BRINDLE SEA25575A J Messina (Llandilo)
Race No. 9De Bortoli Wines Stake06:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOLD 76744M Burton (Kemps Creek)
2BLUEY DEEPWATER86362L A Mcfarlane (Jerrawa)
3CAPE MELVILLE36372A J Messina (Llandilo)
4GLEN ABBEY CHILL13C K Roberts (Dubbo)
5WHERE’S TONY66274G R Clarke (Kyogle)
6PRETTY PRANCER55466J Scott (Werrington Coun)
7COOL GIFT1C Arletos (Llandilo)
8CAPITANO163F3F Daros (Ellis Lane)
9ROYAL HIGHNESS71474R V Sharp (Orange)
10MOONGAN GARRY38178R J Oldfield (Cranebrook)
Race No. 10St. Marys Tab Heat 406:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TINY REJECT63115J Intveen (Schofields)
2SUMMARISE67228L A Mcfarlane (Jerrawa)
3BOOMER ESTATE43542J L Harvey (Orange)
4BRETT PEARL31617J E Moore (Londonderry)
5BARNEY NIMBUS42145D J White (Fairfield)
6WILD REX11375A P Spence (Werombi)
7SILVER JUBILEE25112J G Edwards (Paxton)
8PUNK PLASMA43571P Mangold (Cranebrook)
9 VIENNA1FT M Moxon (Toongabbie)
10MAGIZUMA18255R J Nelson (St Marys)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments