Saturday 26th April 2008


Race 1 340m M 13.20
MIGHTY MAIDEN HEAT 1
1 ENDERBY GOLD M STEVEN LANESBURY
2 BRAVO MAX M DAVID HOWARTH
3 DION LIDCOMBE M BENJAMIN MILLER
4 JUST AS HOT M JONATHON SHANLEY
5 SPORTY ASSASSIN M MAURICE BROWN
6 RYSHAN GIRL M GARY RYAN
7 RUTLAND MICK M MICHAEL RUTTLEY
8 HEY TOM M DAVID SWAN
9 RUTLAND ROCK M MICHAEL RUTTLEY
10 WAYNE FLYER M MAURICE BROWN

Race 2 340m M 13.40
MIGHTY MAIDEN HEAT 2
1 MULWEE MARINA M DAVID SWAN
2 RUTLAND LASS M MICHAEL RUTTLEY
3 WHERE’S OLLIE M MAURICE BROWN
4 ULTRA TIM M ROBERT DWYER
5 TWISTED WRIST M DANIEL HOSKINS
6 LORD TEDDY M LESLIE MANGOLD
7 SCOTCH AN COKE M DAVID HOWARTH
8 ROYAL RED HEAD M JANET SILVER
9 SHIEK CHRISSUE M ROSALIE MCIVOR
10 MISS RUTLAND M MICHAEL RUTTLEY

Race 3 340m FFA 14.00
NEW ENGLAND ROCKET STAKES
1 PRO MISS 3 RUSSELL HARLAND
2 VILLA VEGAS 3 MICHELLE SHAMBLER
3 GRACEY GRACE 1 STEVEN LANESBURY
4 TIPA GAITES 4 JOSHUA HATCH
5 ACOLA REBEL 3 ARTHUR BARRASS
6 WHO’S HARRY 3 BARBARA KEELAN
7 STAND UP TRACY 3 ROBERT DWYER
8 HAROLD HOOT 2 SHAYNE WEBB
9 WHO’S HOT 1 BARBARA KEELAN
10 HOT ROD SAM 3 DAVID SWAN

Race 4 340m 5 14.20
CARLOS IGA STAKE
1 HAPPY BENN 5 ROSALIE MCIVOR
2 BLUEY TAI 5 DANIEL HATCH
3 TUNZA TOE 5 DAVID SWAN
4 STAR FIRE PUZZLE 5 ROBERT MUNN
5 SAPPHIRE SIS 5 MAURICE BROWN
6 HAZEL JONES 5 WILLIAM BROWN
7 SINATRA 5 LOUISE MCGEE
8 MYA’S GIRL 5 JASON COOK
9 KINCHELA 5 GARY RYAN

Race 5 402m 5 14.40
VIRBAC STAKE
1 CHEEKY FLYER 5 RUSSELL HARLAND
2 MARGINAL MISS 5 MAURICE BROWN
3 PHLEGM CUTTER 5 DAVID SWAN
4 CHARITY BALL 5 JUNE LANESBURY
5 BRILLIANT BLADE 5 JOHN CROSSLEY
6 MONASH PARK 5 JASON COOK
7 WHAT’S RON 5 ROBERT DWYER
8 RIDE THE LINE 5 DAVID HOWARTH

Race 6 402m 4/5 15.00
GREYHOUND RECORDER STAKE
1 LOVELY LIZARD 4 RUSSELL HARLAND
2 MULWEE LASS 5 DAVID SWAN
3 PSYCHIC 4 RUSSELL HARLAND
4 ON THE CRACKERS 5 JASON COOK
5 RAPID SALLY 5 CHARLES NORTHFIELD
6 DAZZLE KID 5 LESLIE MANGOLD
7 LOW PROFILE 4 GARY RYAN
8 FLY BEAR FLY 4 JONATHON SHANLEY

Race 7 402m 5 15.20
RACING THIS WEDNESDAY NIGHT STK
1 ANNABETH CHASE 5 JOHN JORDAN
2 FARRELLY 5 DAVID SWAN
3 CHAUFFEURED 5 SPENCER STORCH
4 DYNAMIC SPIRAL 5 RUSSELL HARLAND
5 Vacant
6 ANOREV FIESTA 5 VERONA WILSON
7 OPAL STORM 5 WILLIAM BROWN
8 MEL’S PRINCESS 5 UNAVAILABLE

Race 8 457m FFA 15.40
TAMWORTH GOLD CUP HEAT 1
1 OUR ELITE BELLE 5 JOHN LAWSON
2 MUMANJESS 4 SHANTELLE MILLER
3 SPORTSMAN’S BLUE 3 DAVID ROSE
4 SINS SPIRIT 1 CYRIL DOOLEY
5 MACHO WYNMORE 3 ROSALIE MCIVOR
6 COLUNDER 4 ROBERT MUNN
7 NISTEVO 1 RONALD DAWES
8 BULLISH LUCK 4 DANIEL HOSKINS

Race 9 457m FFA 16.00
TAMWORTH GOLD CUP HEAT 2
1 ZOE’S CHAMP 2 BARBARA KEELAN
2 RUN MICKEY RUN 2 DANIEL HATCH
3 KINGSBRAE DI 1 CHARLES NORTHFIELD
4 DRIVE UP 4 JOHN LAWSON
5 DODGY CUSTOMER 3 RODNEY MARLOW
6 RICKI 5 ARTHUR BARRASS
7 CROSS ME NOT 1 LOUISE MCGEE
8 STRIKE FIGHTER 3 ROSALIE MCIVOR

Race 10 457m FFA 16.20
TAMWORTH GOLD CUP HEAT 3
1 WYNMORE REVENGE 2 ROSALIE MCIVOR
2 MUMSTOP STANLEY 2 JOSEPH KENNEDY
3 FUTURE FUND 4 JOHN LAWSON
4 LUCKY FINA 2 MICHAEL LANDRIGAN
5 LUCKY CYRUS 5 JASON COOK
6 PRETTY KINGSBRAE 3 CHARLES NORTHFIELD
7 MONTANA BELLE 3 GREGORY BOARD
8 SPECIAL CECIL 1 DAVID ROSE