Saturday 27th June 2009


Race 1 340m MX 13.30
NCA BBQ MIXED HEAT 1
1 LONGWAY MAX M ROBERT BRAY
2 CHERYL’S JOY 5 GARY RYAN
3 STRANGE ECLIPSE M MARK MUNN
4 GO NAOMI M ROBERT RYAN
5 SHREWD LINDA LEE M DANIEL HATCH
6 THORNY WYNMORE M ROSALIE MCIVOR
7 LOVE ON TAP 5 RODNEY SHEATHER
8 SAMMY ME MATE M STEPHEN HOWARTH
9 KAYLOR IN PRINT M ROBERT BRAY
10 LONGWAY PRINCESS M ROBERT BRAY

Race 2 340m MX 13.50
NCA BBQ MIXED HEAT 2
1 CRAZY ZOIE M JANET SILVER
2 COOL MEMOREYS M STEPHEN HOWARTH
3 TOOTSIE GIRL 5 MARK MUNN
4 SKYSCRAPER M ROSALIE MCIVOR
5 RUSH ON DAISY 5 ED THOMPSON
6 FOOT HONCHO M ROBERT BRAY
7 SWIP LIGHTNING M DONALD JARICK
8 CIENNA VALLEY M ROBERT MUNN
9 LONGWAY AMEE M ROBERT BRAY
10 BRIDGET’S PRINT M ROBERT BRAY

Race 3 340m MX 14.10
NCA BBQ MIXED HEAT 3
1 SHIRAZ VALLEY M ROBERT MUNN
2 RICHAY M MARK MUNN
3 CRY AT WILL 5 STEPHEN HOWARTH
4 LONGWAY TINA M ROBERT BRAY
5 WATER BOY REX M BENJAMIN SPENCE
6 BRINDEE BEE M GRAHAM NOVLEY
7 ALLOW ME 5 MARK MORGAN
8 BALEENA SPECIAL M JANET SILVER
9 RANDOM KISS M ROBERT BRAY
10 EGGS ON TOAST 5 KEVIN SMITH

Race 4 340m 4/5 14.30
COOL MAT @ STUD STAKE
1 TOLL BOUND 5 BARRY HOBSON
2 FAR TOO LATE 5 MARK TAYLOR
3 STORMY WYNMORE 4 ROSALIE MCIVOR
4 LITTLE CASH 5 MARK MORGAN
5 MULWEE MARINA 5 ALBERT NEWSTEAD
6 BONDI GOLD 4 RUSSELL HARLAND
7 VELVET LOUNGE 5 RUSSELL HARLAND
8 TRUTHFUL TED 5 DONALD JARICK
9 HEY SENORITA 5 JOY POLLARD

Race 5 340m FFA 14.50
GREYHOUND RECORDER FFA
1 PRO MISS 2 RUSSELL HARLAND
2 SPECIAL ROY 1 PAUL CONSTABLE
3 Vacant
4 BIG JIMMY NOW 3 GLORIA PHILLIPS
5 Vacant
6 LUANN LEE 1 ROSALIE MCIVOR
7 Vacant
8 MISS MASON 2 RUSSELL HARLAND

Race 6 402m NG 15.10
MICHAEL RUTTLEY APPRECIATION H1
1 BEN LACEY 5 BARRY HOBSON
2 SPUNKY STRIKE 5 JOY POLLARD
3 RUSH HOUR WILLIE 5 ED THOMPSON
4 GO YOU MUPPET 5 RUSSELL HARLAND
5 YELLOW BUCKET 5 ROSALIE MCIVOR
6 WACKO 5 STEPHEN HOWARTH
7 UP FLOW 5 PHILLIP MORGAN
8 MEGATRON 5 JONATHON SHANLEY
9 I’M A GUNNER 5 DONALD JARICK
10 LONGWAY BINDIE 5 ROBERT BRAY

Race 7 402m NG 15.30
SPENCER STORCH APPRECIATION H2
1 QUALITY CONTROL 5 RUSSELL HARLAND
2 DAISEY SHIRAZ 5 JOY POLLARD
3 MCLAINE 5 DONALD JARICK
4 SHINBONE ARCHER 5 SIMONE TAYLOR
5 SAMEDI 5 ED THOMPSON
6 MAGGIE’S LEAP 5 NEVILLE MOORE
7 IT’S ALL GOSSIP 5 GARY MCIVOR
8 ROYAL RED HEAD 5 JANET SILVER
9 NEIMAD 5 BENJAMIN SPENCE
10 I’M A GUNNER 5 DONALD JARICK

Race 8 402m NG 15.50
LYOLD ROCK APPRECIATION H3
1 WYNMORE ROSES 5 ROSALIE MCIVOR
2 UNO DIAMOND 5 PHILLIP MORGAN
3 ALL TICKER 5 JANET SILVER
4 FIVE LOAVES 5 KERRIE SHANLEY
5 RUSH HOUR LAD 5 ED THOMPSON
6 STEPBRO 5 BENJAMIN SPENCE
7 RICKY SPECIAL 5 MAURICE AUSTIN
8 COURTHOUSE LASS 5 VERONA WILSON
9 LONGWAY BINDIE 5 ROBERT BRAY
10 NEIMAD 5 BENJAMIN SPENCE

Race 9 457m 5 16.10
BLUE PAWS TROPHY FINAL
1 DEVINE RUSH 5 UNAVAILABLE
2 MIGHTY FLIGHTY 5 MARK MUNN
3 RAGING SURF 5 ED THOMPSON
4 SHOOTER MCDEE 5 RUSSELL HARLAND
5 GO MAY GO 5 GARY MCIVOR
6 JIMMY STRIKE 5 ROSALIE MCIVOR
7 BINDY STRIKE 5 ROSALIE MCIVOR
8 ALBERT’S RETURN 5 ALBERT NEWSTEAD
9 UP FLOW 5 PHILLIP MORGAN
10 SPIRITED MULWEE 5 JANET SILVER

Race 10 457m 4/5 16.30
CAMPBELL’S CASH & CARRY STAKE
1 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH
2 RISKY ZOOLA 4 BENJAMIN SPENCE
3 RUSH HOURS SON 5 ED THOMPSON
4 SILENT BOMB 4 MARK MUNN
5 Vacant
6 SPIRITED MULWEE 5 JANET SILVER
7 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH
8 CRUSH IT UP 4 LLOYD ROCK