Friday 11th April 2008


Race 1 515m M 15.57
NOBBYS SLSC STAKE
1 BETRAYED M ROBERT SMITH
2 ONYX LADY M PAUL BOYD
3 DITZY M DAVID CLIVE
4 OH BELIEVE M ERIC CASTLE
5 GO THE BUG M NATASHA ALGIE
6 PERLE D’OR M HELEN SIMMONS
7 RIVER VELLA M JOHANNES VANDERBURG
8 SAILAWAY CAPTAIN M BARRY HOWELL
9 SHILOH SARAH M THOMAS PULLMAN
10 COURTHOUSE LASS M GRANT DUNPHY

Race 2 413m 5 16.17
FINGAL SLSC/COOKS HILL SLSC
1 JET RUSSAN 5 RUSSELL KING
2 FLAMIN’ TOM 5 ALFRED BOSWELL
3 RON’S COLLISION 5 RONALD FISHER
4 BIG COOL CHEV 5 MALCOLM CUNEO
5 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
6 MAD STUFF 5 RENEE YOUNG
7 AMOS PUZZLE 5 RONALD DAWES
8 COBBLESTONE MISS 5 SUSAN SMITH

Race 3 413m 5 16.37
TEA GARDENS/HAWKS NEST SLSC
1 BOLLICKY BAY 5 TREVOR DEAVES
2 TIGERS DEN 5 EVELYN HARRIS
3 BLUE UTOPIA 5 TERRY CALLEN
4 PRINCE MOJO 5 TIMOTHY WATSON
5 STEPALONG 5 EVELYN HARRIS
6 GARRAWAY’S MATE 5 ALBERT JANISSEN
7 LOCHINVAR POLO 5 ROBERT SMITH
8 BLUE MANNO 5 STEPHEN MCHUGH

Race 4 413m M 16.57
CATHERINE HILL BAY SLSC STAKE
1 MAGIC STYLE M GARY ALGIE
2 SHADOW WARRIOR M WARREN CUNNINGHAM
3 COINCIDE M BEVERLEY SWEENEY
4 ZANI’S ROCKET M MALCOLM CUNEO
5 TATONKA RUSSAN M RUSSELL KING
6 INTELLECT M MALCOLM CUNEO
7 RUSTIC DREAM M GARRY SHARROCK
8 COURTHOUSE PUB M GRANT DUNPHY
9 TOKEN TREASURE M TERRY CALLEN
10 MISS REBEL M TERRENCE STEWART

Race 5 413m 4/5 17.17
CAVES BEACH SLSC STAKE
1 MISHKAS PUZZLE 5 RUSSELL MANSLEY
2 ZOAMBER 4 WARREN SLADE
3 LITTLE ABBEY 4 TONY MASON
4 LOVES TO CRUISE 4 MALCOLM CUNEO
5 SIR WALTER 5 PAUL RODERICK
6 BAZTHRILL 4 GLEN MCLEAN
7 JAZZSTAR 5 BETTY KEENE
8 WINSOME ON FIRE 4 STEPHEN HOWE

Race 6 515m 5 17.35
NEWCASTLE SLSC STAKE
1 ELITE TOMAGO 5 JOHN SWEET
2 RICKSTEEN JONNY 5 RON BELL
3 FLY SOLO 5 IAN HILDITCH
4 TOBY TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
5 GO MALCOLM 5 WARREN SLADE
6 MERRY TOURIST 5 CHARLES MCINTYRE
7 SIR WILFRED 5 PAUL PETROVIC
8 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
9 MISTER FREAKY 5 MARK DAVIDSON

Race 7 515m 5 17.57
DIXON PARK SLSC STAKE
1 MULWEE ASSASSIN 5 RONALD DAWES
2 KNICKABOCA ROB 5 WENDY ISON
3 DYLAN TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
4 ROLLA GAIN 5 DALLAS DAVIES
5 MY GIRL ABBEY 5 ROBERT RODERICK
6 BRETT’S OUR MATE 5 RON ASQUITH
7 TIZ TEARS 5 HELEN IVERS
8 HORNET’S STING 5 DAVID CLIVE
9 MISTER FREAKY 5 MARK DAVIDSON

Race 8 515m 3/4 18.13
HUNTER SLSC CUP
1 HEZA CRACKER 4 TREVOR DEAVES
2 MY MARY LOU 4 RICHARD WRIGHT
3 JESSICA ALBAZ 3 GLEN MCLEAN
4 DURAL ACTION 4 JOHN SWEET
5 Vacant
6 COURIER 4 ANTHONY CALLAGHAN
7 KNICKABOCA ROSE 4 WENDY ISON
8 KNOFLER 4 DAVID WERNER

Race 9 413m 5 18.32
REDHEAD & SWANSEA BELMONT SLSC
1 CANDY SUPREME 5 RICHARD RILEY
2 TORNADO DOONS 5 WARREN CUNNINGHAM
3 KING TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
4 ELITE BLUE 5 WARREN SLADE
5 GOODWIN PUZZLE 5 TERRENCE MARSH
6 BOMBASTICISED 5 MALCOLM CUNEO
7 SINS COMET 5 JUBAL BEADMAN
8 ELITE MATER 5 RONALD POETSCHKA

Race 10 413m 5 18.58
BIRUBI POINT SLSC STAKE
1 AWESOME LORNE 5 BARRY HOWELL
2 MARYLAND FLASH 5 CHARLES MCINTYRE
3 BRIDAL SUITE 5 GARRY SHARROCK
4 HOT POT 5 TERRY CALLEN
5 JET TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
6 BACK PAGE 5 GLEN BEUZEVILLE
7 HOT MUSTARD 5 TY MATTHEWS
8 LUCY LIDCOMBE 5 KENNETH SUTTON