Friday 13th March 2009


Race 1 413m M 15.57
THE GARDENS SPORTS CLUB STK
1 SIROCCO PIRATE M JASON FULLGRABE
2 SURFIN’ MERLIN M JOHN MUNRO
3 BIDDYKEN DOLL M NOEL MCCASKIE
4 BEACHLEY LANE M LINDA HENDERSON
5 TAINTED CARNAGE M TREVOR COOK
6 JESSICA ANN M FRANCIS MCFADYEN
7 RELL’S REBEL M TERRENCE STEWART
8 ZANKLIEN M PETER LAGOGIANE
9 JUST JUDE M RONALD LONG
10 SEE HER GO M WILLIAM CRAIG

Race 2 515m 5 16.18
PETER YORE AT THE GARDENS STK
1 SUN RIOT 5 ERIC CASTLE
2 LAMBROSCA LAD 5 WENDY ISON
3 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
4 COLLECTION 5 JOHANNES VANDERBURG
5 BAM BAM DASH 5 DAVID HOARE
6 MADGE WILDFIRE 5 BRETT TOOTH
7 MANIZZY HOT 5 RUSSELL MANSLEY
8 MISS SISSY 5 PETER COHEN
9 LORD ESCOBAR 5 BARBARA EVELEIGH
10 SHIZZLE APPEAL 5 JOHN HARRIS

Race 3 413m 4/5 16.37
VIRBAC/VETSEARCH STK
1 MAD STUFF 5 RENEE YOUNG
2 BEETLE BOMB 5 BRYAN YOUNG
3 BRUISER 5 SANDRA BROWN
4 LEAD THE QUE 4 IAN DARCEY
5 CASHMERE SUPREME 5 DIANNE CRAIG
6 MICHELIN STAR 4 PETER LAGOGIANE
7 BARB’S MARY 5 WARREN KELLY
8 MARBLY 5 BRYAN YOUNG
9 DON’T TOUCH IT 5 KATHRYN HUGHES
10 IMA FLYER 5 BRUCE MACKIE

Race 4 515m M 16.58
NEWCASTLE HERALD STK
1 SUPERIOR SOPHIE M DAVID RIGHETTI
2 BARB’S LUCKY M BARBARA KELLY
3 RUBIX GOLD M RAYMOND BOURKE
4 SURF LEGEND M GRAEME HENDERSON
5 SUPER STEEL M JOHANNES VANDERBURG
6 RUNNING CASINO M WILLIAM JANSEN JRN
7 CAFE CAPRI M JOHANNES VANDERBURG
8 MANIZZY FORCE M RUSSELL MANSLEY

Race 5 515m 5 17.17
TAMWORTH TO GARDENS FINAL
1 PINDIMA PRINCE 5 ANNE FOLEY
2 SMACK THAT 5 GRAHAM NOVLEY
3 BELZA PRINCESS 5 ANNE FOLEY
4 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
5 MICK TANGA 5 ERIC SHARMAN
6 CHLOE TANGA 5 KENNETH BELL
7 LATCHFORD 5 GARRY STREATFIELD
8 COURTHOUSE LASS 5 VERONA WILSON
9 IMA KID TOO 5 GAYLE MASTERSON
10 BELL’S HOPE 5 KENNETH BELL

Race 6 600m 4/5 17.38
COOL MAT @ STUD STK
1 TODD’S FIRE BELL 4 DAVID RICHARDSON
2 SUPERSONIC CYRIL 5 BRUCE MACKIE
3 BRILEY 5 GARY ALLERTON
4 SCHIEMER 5 GARY ALLERTON
5 DEFYING TIME 5 ROSANA STREATFIELD
6 MOTOR MAN 5 BRUCE MACKIE
7 SMARTY JOE 4 LOUISE MCGEE
8 SNOWY RIVER MAN 5 GERARD TARGETT
9 CASHMERE MARIE 5 DIANNE CRAIG

Race 7 515m NG 18.00
AUTUMN CUP FINAL
1 SILENT STORM 4 MAURICE GUERIN
2 FLASH PAT 5 JASON LAURENCE
3 SHEZA CHOKER 4 JOHANNES VANDERBURG
4 LONE PUZZLE 5 RICHARD RILEY
5 DEVINE RULER 3 PATRICK PARRELLI
6 MY DAD’S COOL 5 RON BELL
7 COUNTER STRIKE 5 JENNY BARNETT
8 MILTON 4 KENNETH CHEETHAM
9 LA VOCA 5 JOHN SWEET
10 LORD ESCOBAR 5 BARBARA EVELEIGH

Race 8 515m 4/5 18.15
MULTICAM ROUTING SYSTEMS STK
1 ABSOLUTE TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
2 MONA’S ABBEY 5 WARREN HARPER
3 MR. JINX 5 VINCE MULTARI
4 STEELY JACK 5 WENDY ISON
5 SHADY CHARACTER 4 ARTHUR ARMSTRONG
6 MILORD ADMIRAL 5 SANDRA BROWN
7 BOLD EXPLOSION 5 BRUCE MACKIE
8 RAQUEL 5 RAYMOND NEVILLE
9 SOUTHERN DOMAIN 5 TERRENCE STEWART
10 DEPENDABLE 5 JOHANNES VANDERBURG

Race 9 515m 3/4 18.33
GREYHOUND RECORDER STK
1 HANNAH JANE 4 SANDRA WELLS
2 MAKING A SPLASH 3 JOHN MUNRO
3 COURIER 4 ANTHONY CALLAGHAN
4 SYDNEY VELLA 3 JOHANNES VANDERBURG
5 MCTEARAWAY 3 JOHN SWEET
6 BO JOHNSON 4 KENNETH CHEETHAM
7 SEDITIOUS 4 LORRAINE WATTS
8 JOAN’S MAGIC 3 JOAN SINGLINE

Race 10 515m 5 18.49
THORNTON HOME HARDWARE STK
1 CUSTOM AVIATOR 5 ARTHUR ARMSTRONG
2 ALL THE MAGIC 5 ROBERT GREEN
3 BLUE FLASH 5 MICHAEL MOWLE
4 APACHE SNOW 5 RONALD DAWES
5 AT THE HOP 5 RAYMOND BOURKE
6 TONGUESTER 5 ROSANA STREATFIELD
7 ON MY MIND 5 DAVID RIGHETTI
8 COME OVER NOVA 5 JOHN SWEET
9 MERRY TOURIST 5 CHARLES MCINTYRE
10 BATTERY CHARGER 5 ERIC CASTLE