Friday 16th March 2012

Greyhound Box Draw For 16th March 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Stk03:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPARKLE BLUE NUT4F1FSHN W Googe (Wybong)
2NUNDLE FIRE7123.46S N Kelly (Birmingham Gardens)
3MISS FERLY1543323.31G Henderson (Maryland)
4HEIDI CHOICE1786FSTDA M Lucas (Whittingham)
5SLIM FIT5454423.34W C Slade (Beresfield)
6PAVED82357NBTM M West (Beechwood)
7HANSOME REDBACK5734123.11G Robertson (Williamtown)
8GO ANNA LEE25122.91K T Pedrana (Cranebrook)
9SMART BOBBY86661NBTR L Roderick (Toronto West)
10MISS MELLIE86643NBTA M Lucas (Whittingham)
Race No. 2 Maiden04:07PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HUSSLING44NBTI D Knox (Toronto)
2OUR BLUE DREAM34235NBTT Halligan (Wallsend)
3PRINCESS BEC35466NBTT A Pullman (Rothbury)
4MISS MAUD36543FSHG S Duggan (Kangy Angy)
5DREAM TIME GIRL282NBTD E Jarick (Harrington)
6BIT ONEK63NBTD W Greenwood (Toronto)
7DAZZA MAGIC8722NBTK T Pedrana (Cranebrook)
8IT’S A KNOCKOUT52NBTR Herbert (Weston)
9SOCIETY BOND66674NBTG Emerton (Fassifern)
10BACK THE BEAR65NBTB W Batey (Greta)
Race No. 3Woy Woy Poultry Stakes04:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AVONDALE DURANTE87444NBTC A Garrard (Maryland)
2FREEMAN’S QUEEN45535NBTB K (Booragul)
3LOLITA JILL23154NBTV Cassar (Harrington)
4AWESOME ROGAN65731NBTR Herbert (Weston)
5FERLY MAGIC1415323.17G Henderson (Maryland)
6DALWOOD7165523.17D W Tuckwell (Wallsend)
7SAUCY SUSIE7521323.00M R Dawson (Mt Forbes Qld)
8PADDY’S BEST2123.64W M Brown (Cessnock)
9MISS MELLIE86643NBTA M Lucas (Whittingham)
10SMART BOBBY86661NBTR L Roderick (Toronto West)
Race No. 4 Maiden04:47PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FIDDY SENSE33368NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
2MAMA’S PEARL23FSTDD E Jarick (Harrington)
3MAKE MINE MAGIC26535NBTW M Ison (Bobs Farm)
4JAYDEE5FSTDL Watts (Paxton)
5KIMS SPLASH482FSTDP W Neilson (Maitland)
6RED RICKY8527FSHK T Pedrana (Cranebrook)
7ANRON’S BOY5272NBTA M Foley (Maitland)
8PETTIGO FIRE23F33NBTG Robinson (Greta)
9SEVEN BARNEYS57FSTDC F Wilson (Elermore Vale)
Race No. 5Forsythes Stakes05:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE CHIC3123FSTDB K Sweeney (Booragul)
2BIT SKIPPY52747NBTT A Ebbeck (Blackalls Park)
3MAGNETIC CARGO2223530.21R E Browne (Aberdare)
4CASSIDY5226630.18R A Lee (Lochinvar)
5PAPER MAN46776NBTG J Robertson (Williamtown)
6MISS KIMBERLEY27512NBTV M Cassar (Cundletown)
7HARRY HIGH PANTS7545830.04P L Akers (Rutherford)
8MUSIC MISS2164330.51C Kay (Buchanan)
Race No. 6Multicam Systems Stakes05:27PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHAMP KIND7377830.09R E Browne (Aberdare)
2KELLY’S HERO6156F29.58L Watts (Paxton)
3SAWTELL MICK3116329.91M M West (Beechwood)
4FELLA LEE4458729.96T L Stewart (Beresfield)
5PATCH TOKAAM5668829.92H M Pullman ()
6HEAVENLY DOLLF463430.11G L Borrow (Argenton)
7CAUSING KAOS4274629.58G J Algie (Taree)
8IMPERIAL DESIGN4554229.97S Kelly (Birmingham Gard)
Race No. 7Virbac Stakes05:47PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DEADLY SILENT2168722.94P W Neilson (Maitland)
2KAMERUKA KIDZ5544522.79N W Googe (Wybong)
3EMMA ROBBO3763722.63E J Robertson (Williamtown)
4SIERRA NEVADA3513422.78M A Skinner (Abermain)
5FAILFORD FLASH7675F22.95G R Mclean (Nabiac)
6BARB’S TICKO1342322.97B E Kelly (Salt Ash)
7OCTANE PATCH4551622.83N P Mcintosh (Abermain)
8MISTY TOKAAM2728122.83H M Pullman (Keinbah)
Race No. 8All-pro Hospitality Stakes06:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING GOANNA13474NBTK T Pedrana (Cranebrook)
2STATE LEE55152NBTW J Deaman (Nulkaba)
3GENTLE MELODY6343530.29W A Craig (Upper Lansdowne)
4STEVEDAW4138730.20R Castle (Toukley)
5SONGAR ZIPPER43188NBTC F Wilson (Elermore Vale)
6CREME COCO34744NBTM Enright (Aberglasslyn)
7ROCKING HORSE27F56NBTD Parkinson (Salt Ash)
8TALEEDY TERROR64427NBTR L Crawley (Swansea)
Race No. 9Www.betchoice.com.au Maiden06:27PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PRETORIUSFSHL Watts (Paxton)
2DAADS SUPER44NBTS J Brown (Sawyers Gully)
3KWIK MAGIC57FSHG S Duggan (Kangy Angy)
4DECLAN TOKAAM6NBTT F Pullman (Keinbah)
5EM EYE AYEFSHM Moncrieff (Kahibah)
6GENTLE WHISPER64NBTW A Craig (Upper Lansdowne)
7SHAYLEEFSHR Lee (Lochinvar)
8GOODWIN AGAINFSHC Mclennan (Cessnock)
9SHEZA HOT SORT56NBTM (Lake Heights)
10FLAT LINE687FSTDC A Garrard (Maryland)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes06:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SALLY VELLA7632722.90B K Sweeney (Booragul)
2BLACK SAMBO4468422.96M J Enright (Aberglasslyn)
3PURE CARBON1436123.12P W Tobin (Toronto)
4DUCHESS CANDY5667723.26C L Howard (Millfield)
5JAYPEE SHELBY2355122.77G J Robertson (Williamtown)
6GUNLAW GALO3311123.06W M Ison (Bobs Farm)
7LOVE THE LOHAN6566723.14C Garrard (Maryland)
8ALPHA AUSSIE66711NBTC E Stuart (Kingswood)
9SMART BOBBY86661NBTR L Roderick (Toronto West)
10MISS MELLIE86643NBTA M Lucas (Whittingham)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments