Friday 19th October 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 19th October 2012

Race No. 1Unibet Gardens Maiden Ht103:47PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MUM’S A NUTTA4524NBTW M Ison (Bobs Farm)
2MUM’S LIL’ CIP22622NBTJ Fullgrabe (Rothbury)
3HOW GOODS HEFSHP W Neilson (Maitland)
4CRYSTAL SUE5387NBTA Armstrong (New Lambton)
5MISS COBRA56453NBTJ N Day (Greta)
6MELISSA’S MEMORYFSHM D Shambler (Elrington)
7CYCLONE KARMAN3NBTH E Rimmer (Fullerton Cove)
8BUCCANEER’S BOY266FSHV Byrnes (South Kempsey)
9KALAMITY KIDZFSHS Wheeler (Blue Haven)
10ROLLICK7NBTI W Hilditch (Windale)
Race No. 2Hardy’s Precision Excavations04:07PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MASTER JETEYE3562222.85S J Vas (Valentine)
2SNOW WHITE OPAL4233622.78C A Hudson (Budgewoi)
3DIDDY STRIKE2315122.65C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
4MADE TO CRUISE5231222.53W B Shelton (Woongarrah)
5ALL TOMMIE1F31722.36J S Miles (Killcare Heights)
6BARB’S GAMBLE2281122.74W J Kelly (Salt Ash)
7SCREAMING JESTER2174122.75K D Jarvis (Kanwal)
8BLACK GINGER3141222.79D Burgess (Arcadia Vale)
9WIRADJURI GIRL17286NBTC H Lamb (Swan Bay)
10JUNIOR TINY TOT6264522.78T C Priest (Sawyers Gully)
Race No. 3Virbac Sprint Series Final04:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $2,475 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NICK OF TIME78674NBTT J Murray (Kearsley)
2DIDDY DEVIL7423323.37C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
3ALDERLEY CHAOS2118223.05T F Pullman (Keinbah)
4FERLY MAGIC5338223.17G Henderson (Maryland)
5IMPERIAL DESIGN7562123.15W Brown (Cessnock)
6RUBBLE’S ROSE3841122.95G Greene (Kearsley)
7HEART ZSA TRUMPS1361122.84S C Atkins (Maryland)
8KING COBRA1756223.23J N Day (Greta)
9WHAT A COLLISION4854322.93G G Wilson (Medowie)
10SONGAR MINI MAG5333422.92S M Greene (Kearsley)
Race No. 4Greyhound Recorder Maiden Heat04:47PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD SEGIRLFSHP W Neilson (Maitland)
2INDIGO BLUEFSHT Priest (Sawyers Gully)
3AUSSIE’S SON56328NBTM G Bailey (Bellbird)
4JOHN’S TREE2FSHC Lamb (Swan Bay)
5FINAL IMPRESSION862F5NBTF Cini (Mannering Park)
6ROB ZOMBIE88683NBTT Callen (Argenton)
7NOTORIOUS RAPIDS3NBTW Brown (Cessnock)
8LAUDEN333NBTR J Rogers (Wyee Bay)
9OUTFIELDFSHF Anderson (Wyongah)
10FINNIAN’S DANCERFNBTM J Moroney (Lake Munmorah)
Race No. 5Newcastle Herald Series Ht1 2-505:07PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JAYDEE1516529.86L Watts (Paxton)
2RAINBOW DASH3312129.67K P Cheetham (Harpers Hill)
3PEARL’S PICK1774430.02R R Bell (Blacksmiths)
4ZIPPING TESS41129.64J S Fletcher (Woonona)
5EBONITE8647730.18M A Skinner (Abermain)
6VELOCITY STORM6422430.10G L Greene (Kearsley)
7FORREST78135FSTDB D Tooth (Glen Martin)
8EDGE1141629.51G W Barnett (Reedy Creek)
9NOTHINGS TO GOOD44445FSTDL Croker (Lansdowne)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Newcastle Herald Series Ht2 2-505:27PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUAVE STICKA6552630.16R A Hindmarsh (Weston)
2KING EXIT81374FSHM M West (Beechwood)
3ANGUS TANGA1837229.94E J Sharman (Muswellbrook)
4OUTBACK TOURIST22511NBTK Johnson (Wherrol Flat)
5JADE TOKAAM2666730.27H M Pullman (Keinbah)
6TOONY BOY54352NBTD R Smith (Callington)
7ELECTROGLIDE3186329.88B R Wood (Abermain)
8SIMPLY GREAT7323330.08K P Cheetham (Harpers Hill)
9NOTHINGS TO GOOD44445FSTDL Croker (Lansdowne)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Newcastle Herald Series Ht3 2-505:47PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MACGRUBER4633329.98J J Jaeger (Aberglasslyn)
2FIRE MULDOON3344729.69J G Edwards (Paxton)
3GOODWIN DRAGONS6546329.89G L Greene (Kearsley)
4ALWAYS SHONE43117NBTL A Atchison (Jilliby)
5WONGAWILLI DEVIL4381330.05M Bashford (Greta)
6MAXEEN ROBBO21515FSTDE Robertson (Williamtown)
7PERUSIAN5215429.98T H Wilson (Fassifern)
8BLUE REAPER45184FSHD E Garrett (Somersby)
9NOTHINGS TO GOOD44445FSTDL Croker (Lansdowne)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Sportingbet Super Stayers Series06:10PM (NSWtime)
Special Event event over 715 Metres at The gardens Of $2,695 Prizemoney.
1st: $1,680 2nd: $490 3rd: $245 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZSA ZSA22135FSHD E Garrett (Somersby)
2BUDDY RIGHT65627NBTR R Bell (Blacksmiths)
3LILLEY’S FLASH75853FSTDI J Betts (Thornton)
4ZACONIE41176FSTDJ G Chapman (Grafton)
5THRILLING FRANK64362FSHR J Mansley (Blackhill)
6DUSTY DAVE3752542.39J J Magnisalis (Charlestown)
7HOTWIRE13213FSTDG W Barnett (Reedy Creek)
8HOT BUZZARD14218FSTDR R Bell (Blacksmiths)
9CHEVY MALIBU85656FSTDR C Neville (Mascot)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Schweppes Maiden Heat 306:27PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER ODESSA2NBTN Benhard (Clarence Town)
2ANGEL CAKEFSHR Tredway (Keinbah)
3ONE BAD WRISTFSHM Moncrieff (Kahibah)
4COSMIC DENALI262NBTB P Cowling (Bolwarra)
5PHANTOM SCREAMER27247NBTK D Jarvis (Kanwal)
6CRASHA ASHA8322NBTS J Bennie (Lochinvar)
7TIGER KALIFSHR Browne (Cessnock)
8SLIM’S CRUISER354NBTN P Mcintosh (Abermain)
9DANDY DESIGN4NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
10KNOCKA BELLA5NBTW J Brown (Cessnock)
Race No. 10Newcastle Herald Series Ht4 2-506:48PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TARAWI SHIRAZ77226NBTL A Atchison (Jilliby)
2MAJIC TYNE4523629.84G J Robertson (Williamtown)
3BILLABONG CAFE11722NBTA M Callaghan (Kearsley)
4ROSE MULDOON1625129.89J G Edwards (Paxton)
5JASON EYES12516NBTP B Quinton (Muswellbrook)
6CRUMBS47671NBTL S Montgomery (Umina Beach)
7GOOD AS OSTI5414330.01M D Shambler (Elrington)
8BELLA DIOR6857329.85N A Atchison (Jilliby)
9NOTHINGS TO GOOD44445FSTDL Croker (Lansdowne)
10*** NO RESERVE ***