Friday 2nd May 2008


Race 1 515m M 16.02
THE GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 MURBRO M ROBERT SMITH
2 GO THE BUG M NATASHA ALGIE
3 CABIN CRUISER M GWENDOLINE SPARKE
4 SILENT BENNY M WARREN SLADE
5 OH BELIEVE M ERIC CASTLE
6 COURTHOUSE PUB M GRANT DUNPHY
7 DIGGER’S DESTINY M PHILIP KNIGHT
8 BAMALICIOUS M MILLISSA MARSH
9 PEGGY’S PORTRAIT M BETTY KEENE
10 SPLENDID TYCOON M JASON MACKAY

Race 2 515m 4/5 16.22
GUNNADOO STYLE @ STUD STAKE
1 ELITE TOMAGO 4 JOHN SWEET
2 HI MAX 4 LARRY PROCOPIO
3 AKAROA BEAUTY 4 FAY TROWBRIDGE
4 JUST MY STAR 4 KENNETH CHEETHAM
5 ELITE POINT 4 GEOFFREY SATTLER
6 RAILING 5 LARRY PROCOPIO
7 IN COMMAND 5 JASON MACKAY
8 DURAL ACTION 4 JOHN SWEET
9 TRENDY ONEK 5 MALCOLM CUNEO
10 DANGER BOY 5 JEANETTE ROCHE

Race 3 515m 5 16.42
MONCRIEFF FABRICATIONS STAKE
1 COME ON IZZI 5 WARREN HARPER
2 MUNMORAH MAGIC 5 STEPHEN WHALLAND
3 MILTON 5 ROBERT SMITH
4 ROGUE SHIRAZ 5 IAN HILDITCH
5 HOT HAYDEN 5 DENNIS PAYNE
6 FAROUK 5 WARREN HARPER
7 FRENCH GIFT 5 KARL MILLER
8 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
9 LOHNRO’S MAGIC 5 JASON MACKAY
10 PLACID BULL 5 SUSAN MCDERMOTT

Race 4 515m M 17.02
GREYHOUNDPRODUCTSDIRECT.COM.AU
1 MULWEE SOVEREIGN M ALEXANDER VERHAGEN
2 FASCINATE MARINA M NOELENE HOLLOWAY
3 DID EYE M MICHELLE BAILEY
4 DAMARA JOE M KENNETH CHEETHAM
5 KICKIN’ WING M ROBERT SMITH
6 PSYCROW M TROY EBBECK
7 LILLY SKYE M JASON MACKAY
8 PEGGY’S CHANCE M BETTY KEENE
9 FAST PUZZLE M THOMAS WILSON
10 CUSTOM AVIATOR M MALCOLM CUNEO

Race 5 515m MX 17.21
MULTICAM ROUTING SYSTEMS FINAL
1 CRAZY RAY M GARY STEELE
2 JO’S JEWEL 5 RIKKY MONCRIEFF
3 IBROX THE BRAVE 5 WILLIAM DANCE
4 PINIE APPEAL M HAROLD OLSEN
5 MONDAY MIRAGE M WILLIAM DANCE
6 COUNTRY CRUISER M GWENDOLINE SPARKE
7 TEE TEE TOWNSEND M ALEXANDER VERHAGEN
8 DUTCH COURAGE M BARRY YATES
9 FAST PUZZLE M THOMAS WILSON
10 MULWEE SOVEREIGN M ALEXANDER VERHAGEN

Race 6 600m 5 17.39
DCL CONSTRUCTIONS STAKE
1 AUNTY PITTIPATTI 5 BARRY HARMEY
2 CHAMPAGNE DOMAIN 5 GREGORY BROWN
3 FOOL’S LEGACY 5 TONY FORBES
4 IBROX WHISPER 5 WILLIAM DANCE
5 NO CRACKERS 5 DAVID SCHUTZ
6 MAGIC COUNTRY 5 MARK DAVIDSON
7 CARBON FLASH 5 PETER TOBIN
8 BEAUTY STATE 5 ERIC CASTLE

Race 7 413m FFA 17.59
FUNNELL’S SMASH REPAIRS STAKE
1 ANTAGONIZER 3 JOHN HARRIS
2 BRANDY BOY 4 ALLAN SESSIONS
3 EPIDEMIC 1 GERALD LEE
4 ROCK ON DEL 1 MALCOLM CUNEO
5 ZOAMBER 3 WARREN SLADE
6 DISPLAY BONUS 1 EVELYN HARRIS
7 LITTLE ABBEY 3 TONY MASON
8 PROMISCUOUS GIRL 4 MALCOLM CUNEO

Race 8 515m FFA 18.14
BELL’S RADIATOR SERVICE STAKE
1 SPLENDOUR 4 LORRAINE ATCHISON
2 KRAMER’S MY DAD 4 HUGH TYNDALL
3 BENT 4 RODNEY DUFF
4 LONG POINT 4 JASON MACKAY
5 SPIKE’S SPECIAL 4 BRUCE MACKIE
6 BUCK BURNER 2 MATHEW MONCRIEFF
7 LOCHINVAR POLO 1 ROBERT SMITH
8 ONE SLICE SHORT 2 MALCOLM CUNEO

Race 9 600m 4/5 18.29
HOMELAND SECURITY STAKE
1 BLUE TONGUE 5 PETER TOBIN
2 LACONIC LARRY 5 LARRY PROCOPIO
3 SOPHIE’S MAGIC 5 MARK DAVIDSON
4 KIMMY’S DIVA 4 BRUCE MACKIE
5 BUSH BILLY 5 JOE CORTE
6 WHAT ABOUT HARRY 5 STEVE CARR
7 LAID BACK LOUI 5 LARRY PROCOPIO
8 QUOTA OF COAL 5 NOEL WRIGHT

Race 10 515m 5 18.54
PETER YORE AT THE GARDENS STAKE
1 BOMBASTICISED 5 MALCOLM CUNEO
2 SANTORINI SAM 5 GREGORY PERRIN
3 ELITE SUNRISE 5 BRADLEY FIELD
4 OFF STUMP 5 JOHN HEARD
5 MYKONOS MISS 5 GREGORY PERRIN
6 MISTER FREAKY 5 MARK DAVIDSON
7 JESSICA ROSE 5 ROBERT CAMPBELL
8 SPOT THE ROYAL 5 CRAIG CHAPPELOW
9 BUY PLANE 5 COLIN BURNS
10 BETRAYED 5 ROBERT SMITH

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments