Saturday 19th April 2008


Race 1 413m 5 13.30
THE GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 PANTS MAN 5 GARY ROBERTSON
2 RYDER’S CHOICE 5 THEODORUS VANDERBURG
3 ELITE BLUE 5 WARREN SLADE
4 NO HUMOUR 5 JOHN BROWN
5 KIT KAT CLUB 5 MERVYN SKINNER
6 RUN BRIONEY 5 BRADLEY FIELD
7 CARLSBERG 5 DAVID SWAN
8 ALL ABOUT TATORS 5 JOHN HARRIS
9 PAUL’S PRINCESS 5 GEOFFREY SATTLER
10 KRAMER’S SHADOW 5 HUGH TYNDALL

Race 2 413m M 13.50
BLUE PAWS MAIDEN HEAT 1
1 FLYING BLUE M JOHN MUNRO
2 CHIEF CICATRICE M TRACEY MILLER
3 OMINOUS REWARD M VICTOR BENNETT
4 MOTOR MAN M BRUCE MACKIE
5 SPOT OF BOTHER M STAN SMEDLEY
6 LEG STUMP M ROSS KOPPMAN
7 GALAXY MAN M ROGER SANDES
8 ONYX LADY M WILLIAM MARMARA

Race 3 413m M 14.10
BLUE PAWS MAIDEN HEAT 2
1 MICK KANGO M PHILLIP VAN HAREN
2 MINJAH STAR M BELINDA BLAKE
3 MR. COLANTONIO M ANGELA HAND
4 BILLABONG BEAU M BRUCE MACKIE
5 EVANGELICAL MISS M NEIL ELLIS
6 APACHE PORT M DESMOND TUILLIER
7 MISS REBEL M TERRENCE STEWART
8 DEEDEE STORM M DANNY JAMES

Race 4 413m M 14.30
BLUE PAWS MAIDEN HEAT 3
1 SHADOW WARRIOR M WARREN CUNNINGHAM
2 OUR FRIEND ROSS M ROBERT WHITELAW
3 LAYLA MISS M LAURENCE SLADE
4 MY TONGAN PRINCE M KENNETH BARBER
5 BAMALICIOUS M MILLISSA MARSH
6 LONESOME EM M BEDE HUGHES
7 RIVER VELLA M WARREN SLADE
8 BOLD EXPLOSION M BRUCE MACKIE

Race 5 413m 5 14.50
ROOTY HILL RSL & RESORT STAKE
1 FARRELLY 5 DAVID SWAN
2 GOODWIN PUZZLE 5 TERRENCE MARSH
3 HERGO 5 DEBORAH ROACH
4 EXCEPTIONAL ISA 5 WAYNE ATTWILL
5 SALAMONE 5 BRUCE BUCKLEY
6 KELLY’S BETTY 5 WARREN SLADE
7 EASY AS PIE 5 ROBERT WHITELAW
8 SING THE BLUES 5 DIANE SKINNER
9 PLAYER’S PLAYER 5 SHANE RICHARDSON
10 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH

Race 6 413m M 15.10
BLUE PAWS MAIDEN HEAT 4
1 SENSATIONAL SAL M UNAVAILABLE
2 DUTCH COURAGE M BARRY YATES
3 MATONG TEDDY M ROBERT NEWSTEAD
4 SAVON M MICHAEL BRENNAN
5 GOANNA GIRL M MERV SKINNER
6 KIMMY’S CAPER M BRUCE MACKIE
7 HERNIATOR M THOMAS FLANAGAN
8 CARLTON MISS M PETER YOUNG

Race 7 515m 5 15.30
EDEN’S AT THE GARDENS STAKE
1 ELITE POINT 5 GEOFFREY SATTLER
2 SIR WILFRED 5 PAUL PETROVIC
3 SOLAR THUNDER 5 ALAN BALCUNAS
4 MAUNGAHINA 5 JAMIE EDWARDS
5 SLICK STATE 5 RONALD BROWN
6 KYLIE SPIN 5 LAURENCE SLADE
7 NO MORE NEWS 5 ANGELA HAND
8 ROXY’S GOSSIP 5 BRUCE TAYLOR
9 MUNMORAH MAGIC 5 STEPHEN WHALLAND
10 KIRRALEE 5 UNAVAILABLE

Race 8 413m 4/5 15.50
GREYHOUND RECORDER STAKE
1 JOGA BONITA 5 VICTOR BENNETT
2 LISA’S STORY 4 JOHN MUNRO
3 GO NOLDY 4 PETER MIDSON
4 KOOKABUNNA BOY 4 ROBERT FLANAGAN
5 NELLY PEPPER 4 UNAVAILABLE
6 SICARIUS 5 MICHAEL HOWDEN
7 CENTRE BOLT 5 KEVIN YATES
8 JUDE’S BABE 4 LOUISE MCGEE
9 KING CURLY 5 RAYMOND HARVEY
10 FLYING DEBREE 5 VICTOR BENNETT

Race 9 413m 5 16.10
DEVINES KENNELS STAKE
1 PINK CHAMPAGNE 5 BRUCE BUCKLEY
2 SMART PEARL 5 WARREN CARR
3 IMA FLYER 5 BRUCE MACKIE
4 MARYLAND FLASH 5 CHARLES MCINTYRE
5 MONA’S BABE 5 UNAVAILABLE
6 KISS ME AIDIE 5 KEVIN KEEGAN
7 JIMMY GOGOLAC 5 LIANO RENDINA
8 FRAZIER 5 BRUCE BUCKLEY
9 TYCOON MAGIC 5 RICHARD PATTERSON
10 MANADOU 5 JOHN MUNRO

Race 10 515m 5 16.30
MULTICAM STAKE
1 JAKODY DOONS 5 ANDREW FOUKKARE
2 BLING BLING BABY 5 ANGELA HAND
3 CUSTOM SPIRIT 5 KEITH HOCROFT
4 BROCKMAN LAD 5 PETER YOUNG
5 LUNATIC MAGPIE 5 GARY ROBERTSON
6 DASTARDLY 5 MICHAEL JENNER
7 BURN ME UP 5 SHANNON BOYD
8 ROGUE SHIRAZ 5 IAN HILDITCH
9 KIRRALEE 5 UNAVAILABLE
10 MUNMORAH MAGIC 5 STEPHEN WHALLAND