Saturday 5th May 2012

Greyhound Box Draw For – Saturday 5th May 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens St05:00PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA RICE78434NBTT J Hong (Kearsley)
2MISS HORIZON46126FSHO M Vassilakis (Matraville)
3OZ JOURNEY35766NBTJ R Laurence (Castlereagh)
4KADOTTIE DANCER5651230.13G J Case (Rankin Park)
5FUCHSIA VALLEY71733FSHB F Spence (West )
6MOTHER IN LAW8454730.20M Moncrieff (Kahibah)
7CRACKER BITS6441529.78D A Roach (Lochinvar)
8HAMISH TANGA4711730.02M C Sharman (Muswellbrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Multicam Systems Stakes05:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MAKE A SPLASH1775222.94F E Power (Noraville)
2EL POINT86315NBTG P Sattler (Marks Point)
3RUN KIKI RUN65251FSHC B Field (East Maitland)
4DOSSY’S TIGER46338NBTL P Polidano (Berkshire Park)
5WOODIE BILL ROSE3461622.90S J Hill (Thornton)
6COLLISION BLUE2231223.17B J Buckley (Clarence Town)
7MCKADE15FSHB K (Booragul)
8SLICK EXIT3526522.98R Mccolm (Sawyers Gully)
9ROCKING HORSE27F5623.21D Parkinson (Salt Ash)
10WHAT A COLLISION6548522.93G G Wilson (Medowie)
Race No. 3 Stakes05:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BELOW FIFTEEN8F11422.90M C Moncrieff (Kahibah)
2ANGUS TANGA3121623.07E J Sharman (Muswellbrook)
3ELITE TARAWI2362322.96M P Manuel ( Rothbury)
4CELTIC STORM5845123.19T F Callen (Argenton)
5RUBY FLY HIGH41256FSHA K Bennett (Wilberforce)
6FLYING NIKI53183NBTG J Case (Rankin Park)
7BIG RAVE1123.05E Kelly (Jewells)
8SHIMANO WARRIOR4462823.24B Taylor (Macquarie Hills)
9WESTERN CAPE56782FSHS Nikolakopoulos (Parramatta)
10PAPER MAN7768722.84G J Robertson (Williamtown)
Race No. 4 Mdn Heat 105:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KIBBLE KISSES2466NBTD Sultana (Londonderry)
2JAMAL64677NBTW S Brown (Sawyers Gully)
3WIRADJURI RUSH353FSHS Vassilakis (Leppington)
4TIP THE BARMAN46FSTDK Hillyard (Glendale)
5WU ZETIAN48FSHJ R Laurence (Castlereagh)
6REBEL ROGUE7544FSHD W Hall ()
7YAPPIN’ COL6FSHN R Gray (Allworth)
8FLASH TASHA35FSTDR R Bell (Blacksmiths)
9SIOUX PA SURFIE458FSTDS C Atkins (Maryland)
10SPORTIE’S PUNT7F7FSHV M Bennett (Wilberforce)
Race No. 5Www.betchoice.com.au Stakes06:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DEADLY STATE7478130.06N C Mccaskie (Gorokan)
2KEIRA’S CHARM35231NBTB Sabotic (Greystanes)
3KING OF KIBBLE55555NBTD Sultana (Londonderry)
4PAR617329.92B J Canty (Rutherford)
5JUST ON IMPULSE17658FSTDL J Absalom (Firefly)
6LEONNESS5216330.30W A Vanderburg (Sawyers Gully)
7LITTLETOWN FLIRT1357FSTDE Kelly (Jewells)
8GENUINE TEARS88466NBTF E Power (Noraville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Greyhound Products Direct Stks06:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1AMERICAN IDIOT24854NBTT F Callen (Argenton)
2ON SHOT54414NBTT S Mason (Cardiff)
3WHAT A DAZZLER72436NBTL Absalom (Firefly)
4JAYLA ROGUE63635FSHG J Case (Rankin Park)
5SEEDY SPECIAL14411NBTB F Spence (West Tamworth)
6CRIMINAL KRUNCH52133NBTD Sultana (Londonderry)
7RUSTEZE7451529.91M C Moncrieff (Kahibah)
8ALESSI BALE52652FSHT J Butt (Oakdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Tooheys Stakes07:04PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LUCY ELUSIVE1326622.92B K Sweeney (Booragul)
2WHERES MY DOLLAR11886FSTDG G Wilson (Medowie)
3HEART ZSA TRUMPS6526122.84B J Buckley (Clarence Town)
4WARRIOR’S HEART6717723.08C Fazzino (Mount Pritchard)
5SAVANT4544722.92K Yates (Neath)
6AWESOME JOURNEY3131322.94J R Laurence (Castlereagh)
7LAY BACK7121823.10C Hardie-Vincent (Lemon Tree Passage)
8DIXIE DANDY6835823.16D K Skinner (Abermain)
9COOL ROOKIE48764NBTN K Benhard (Clarence Town)
10NICK OF TIME84646FSHG G Brodie (Abernethy)
Race No. 8Lochinvar Marlow Mdn Heat 207:21PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BITTA BOTH65644NBTK L Davis (Kanwal)
2REPTILIAN74654FSHN R Gray (Allworth)
3SHEZA HOT SORT43454NBTM Azzopardi (Lake Heights)
4SLINKY SABLE38FSHS Harvey (Georgetown)
5POCKET CANDY42784FSHR R Bell (Blacksmiths)
6KAZIMIERA375NBTC A Clark (Greta)
7KRUNCH PERIOD322FSHD Sultana (Londonderry)
8EDGE7FSHG Barnett (Reedy Creek)
9MUM’S LIL’ CIP6857FSTDJ Fullgrabe (Rothbury)
10SIOUX PA SURFIE458FSTDS C Atkins (Maryland)
Race No. 9Hardy’s Precision Excavations07:44PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TOTTIFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
2BAGS OF GOLD34485NBTC Hardie-Vincent (Lemon Tree Passage)
3BLUE AUSSIE5635FNBTT F Callen (Argenton)
4CHIEF TAMIHANA6FSHS Vassilakis (Leppington)
5HAPPY FLAME328NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
6BLUE GALAXY73867NBTB J Buckley (Clarence Town)
7KRUNCH BUST5FSHD Sultana (Londonderry)
8SNEAKY’S SHADOW77233NBTT F Callen (Argenton)
9LITTLE QUE TEE7464FSHD R Leard (Gateshead)
10FLAT LINE87776NBTC A Garrard (Maryland)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes08:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BEST COPPER17FSHJ Summers (Tamworth)
2CHEF6166522.92B J Canty (Rutherford)
3JACKSON TYNE44157NBTG J Robertson (Williamtown)
4MARK THE FIRE71288NBTT A Hagney (Lake Munmorah)
5STEALIN’ KRUNCH6271723.37D Sultana (Londonderry)
6HOMBRE2664123.30H Tyndall (Berkeley Vale)
7SMALL VICTORY25378NBTD J Abbott (Mount Hutton)
8CAWBOURNE EMMA66123.17B K Sweeney (Booragul)
9KEVIE CRUNCHER75164NBTJ Laurence (Castlereagh)
10CYCLONE LOUIE6547423.80S E Mccann (Warabrook)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments