Wednesday 10th August 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 10th August 2011

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Md07:07PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1C’MON CINDY25524NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
2STRATAVON DID326NBTR A Riley (Buchanan)
3CAN TOUCH THIS52767NBTG Denardo (Leppington)
4ROSEY BELLA266NBTN A Atchison (Jilliby)
5FIDDY SENSE5665FSHM R Dawson (Mt Forbes Qld)
6CARLY AND ME8655FSHS A Tyson (Terrigal)
7TINY FENCELINE72F78NBTC G Shelton (Woongarrah)
8BOOKEM DANNO82744NBTR R Bell (Blacksmiths)
9DEVINE FORTE756NBTP J Parrelli (North Rothbury)
10FUNNY FEET76NBTW L Lay (Kurri Kurri)
Race No. 2Betchoice Middle Distance Heat07:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1POST CARD BANDIT24511FSTDD Foley (Geurie)
2ZIPPING MALFOY62257FSHA Azzopardi (Londonderry)
3AUNTY NAGALOT23653FSTDL B Richardson (Warnervale)
4COOL CODY32877FSTDP W Neilson (Maitland)
5ALL FOR CHANCE55846FSTDD C Brown (Dondingalong)
6SPECIAL RICKEY11188FSHW J Harper (Wyee)
7WESTEND STAR51613NBTJ Maher (Teralba)
8MISS SHELL BEE41244FSTDR K Asquith (Fern Bay)
9WILL HE SPEED78575FSTDD C Woolbank (Warnervale)
Race No. 3Www.betchoice.com.au Stake07:46PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY PAT1268322.99B J Buckley (Clarence Town)
2LUCY TANGA3146523.04M C Sharman (Muswellbrook)
3BLACK PEDRO7513222.92W M Brown (Cessnock)
4FRIENDS FOREVER7128123.39R Groizard (Kearsley)
5JOHN’S DREAM3762122.83D John (Lower Belford)
6PRISTINE GAIN7167322.87N R Gray (Allworth)
7FANTASY DANCE2F44223.31I Wicks (Saratoga)
8CHEEKY VIERI1113623.02N J Broadbent (Elderslie)
9BLACK SAMBO1353723.29M J Enright (Aberglasslyn)
10CAN’T RECALL5125422.82S Brown (Abermain)
Race No. 4Greyhound Recorder Maiden08:06PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHORT BLACK22343NBTS C Atkins (Maryland)
2PRINCE KNOCKA22528FSHJ Chippendale (Cranbourne)
3SPARKLING SHELBYF34NBTD Parkinson (Salt Ash)
4LAGOON CAIRO7225NBTG G Wilson (Medowie)
5MISS MANALISHIFSHP J Honnery (Clarence Town)
6BANK THIS643NBTC F Wilson (Elermore Vale)
7WHITE KNOCKA32853NBTN R Gray (Allworth)
8FASTBACK SHELBY23323NBTD C Diver (Medowie)
9PAPER MANFSHG J Robertson (Williamtown)
10HOT IMAGING4NBTM Daley (Gateshead)
Race No. 5Betchoice Middle Distance Heat08:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STUFFED WISHES66237FSTDB L Clive (Weston)
2CHAMPAGNE VENUS5876735.01G F Brown (Karuah)
3WAVE TO IZZY65723NBTT M Halley (Kearsley)
4RUBY ROBBO32221FSTDD K Skinner (Abermain)
5DEVINE QUEEN15FSHP Parrelli (North Rothbury)
6KEY TO EDEN71131NBTE J Castle (Sawyers Gully)
7STYLISH START2454234.80L Atchison (Jilliby)
8FANCY LISS61378FSTDA M Callaghan (Kearsley)
9WILL HE SPEED78575FSTDD C Woolbank (Warnervale)
Race No. 6Multicam Systems Stake08:46PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELECTRIFYING FIX2731322.91C Wilson (Elermore Vale)
2MACEY1157722.56R M Millsteed (Coonamble)
3DELIRIUM1326622.78J J Magnisalis (Charlestown)
4HEAVENLY DOLL1213F23.00G L Borrow (Argenton)
5OPAL COVE5228422.93L A Hudson (Budgewoi)
6ROSE OF HEATHER44756NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
7MISTY TOKAAM1332122.83H M Pullman (Keinbah)
8SHANE FALCO5641422.79W S Brown (Sawyers Gully)
9PIRATE TOKAAM4157523.03T F Pullman (Keinbah)
10MISS CHEVAL7846722.95B K Sweeney (Booragul)
Race No. 7Sky Racing Stake09:06PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BANG BANG FIRE54761NBTT A Hagney (Lake Munmorah)
2SON OF VIERI13356NBTN Broadbent (Elderslie)
3LIGHTNING LUEGO2271230.22L M Sweetman (Sweetmans Creek)
4DEVINE SCUD11341FSHP J Parrelli (North Rothbury)
5FELLA LEE6373529.96T L Stewart (Beresfield Heights)
6FLYING LIDDY71618NBTO P Cottrill (Adamstown Heights)
7HOT MINT3562229.75P W Parkinson (Lorn)
8HOWES BRADO8115229.89P J Cohen (Kulnura)
9SHIPSTERNS BLUFF5678430.06T M Halley (Kearsley)
10AVONDALE DURANTE4636830.27C A Garrard (Maryland)
Race No. 8Betchoice Middle Distance Heat09:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DOZEN MATTER67688NBTR W Green (Warners Bay)
2MISS WESTEND33278NBTJ E Heard (The Entrance North)
3FULLY SLICK55122NBTE J Castle (Sawyers Gully)
4EAGLETON LAD7235435.19R F Dawes (Eagleton)
5EL EAGLE48686NBTM L Bashford (Greta)
6JOY WILL36241FSTDW Robertson (Cessnock)
7CUNDLE MISS76132NBTR Wright (Cundletown)
8LIGHTNING SHOT8476835.60B K Sweeney (Booragul)
9WILL HE SPEED78575FSTDD C Woolbank (Warnervale)
Race No. 9Wag Pet Foods Stake09:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHELBY DREAMIN’73642NBTD Parkinson (Salt Ash)
2BELL’S ACTION43633FSHA Azzopardi (Londonderry)
3SLICK EXIT5514FSTDR M Colm (Sawyers Gully)
4KISS ME WHISTLE7412830.77H G Norman (Wallsend)
5TOP HEAVY73216NBTH G Norman (Wallsend)
6WHALAN WARRIOR15657NBTT W Ferrier (Hamlyn Terrace)
7PIPPA TANGA24571NBTM C Sharman (Muswellbrook)
8ROCKING HORSE314NBTD Parkinson (Salt Ash)
9MAGGIE DIAMOND82786NBTT Halley (Kearsley)
10DYNAMIC MISS61530.43M Davidson (Fletcher)
Race No. 10Wallsend Diggers Stake10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GO GUS GO4123.47S J Brown (Sawyers Gully)
2GOLDEN MAGIC4126523.21J Grief (Londonderry)
3MR. DAPTO1432423.46P W Neilson (Maitland)
4MINOR TIMES4462323.44I K Wicks (Saratoga)
5MADAM BEAR4315523.27D F Berwick (Sawyers Gully)
6MODERN IMAGE213323.06S J Mcdermott (Lambton)
7SUPER LUKE2521423.35R B Campbell (Greta)
8SIERRA NEVADA7851123.06M A Skinner (Abermain)
9RED HOT SKILA3138122.99B L Horton (Muswellbrook)
10GOLD COBRA1216523.01R B Campbell (Greta)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments