Wednesday 12th March 2008


Race 1 515m M 19.05
THE GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 SILENT BENNY M WARREN SLADE
2 ROBBO’S RETURN M MARK MORGAN
3 JYE ENFORCER M TERRY CALLEN
4 OFF STUMP M JOHN HEARD
5 GUNNADOO DREAMS M JOHN HEARD
6 MIDDLE STUMP M JOHN HEARD
7 OH BELIEVE M ERIC CASTLE
8 SKYE TOKAAM M COREY SPLIET
9 MISS REBEL M TERRENCE STEWART

Race 2 413m 5 19.25
TOP UP DAYS 26TH & 28TH MARCH
1 BIG COOL CHEV 5 MALCOLM CUNEO
2 SALAMONE 5 BRUCE BUCKLEY
3 KIT KAT CLUB 5 MERVYN SKINNER
4 SHOW PONY BOY 5 BEVERLEY SLOAN
5 HALI’S HORNET 5 WENDY BROWN
6 ELITE BLUE 5 WARREN SLADE
7 ULTRA COLLISION 5 TERRY CALLEN
8 SLICK STATE 5 RONALD BROWN
9 RYDER’S CHOICE 5 THEODORUS VANDERBURG
10 DUSTY STORM 5 MICHAEL STEWART

Race 3 413m 5 19.45
FROZEN PUPPIES DOT COM STAKE
1 SPECIAL CECIL 5 BRUCE MACKIE
2 HARRY HAYES 5 RAYMOND PROUDFOOT
3 SMIG’S GEM 5 NEIL FALLS
4 TRIPLE FANTASY 5 NEAL GRAY
5 STRONGSIDE 5 BETTY KEENE
6 LUDICRY 5 SUSAN SMITH
7 TIGERS DEN 5 EVELYN HARRIS
8 RAIL ROAD JIM 5 TREVOR ROBINSON
9 HARTLEY FLASH 5 TREVOR ROBINSON
10 TURBO TINA 5 THEODORUS VANDERBURG

Race 4 413m M 20.05
MULTICAM ROUTING SYSTEMS STAKE
1 PHIL A BILL M MICHAEL STEWART
2 HOLY DIVER M TERRY CALLEN
3 RELAY M ANTHONY AZZOPARDI
4 TATONKA RUSSAN M RUSSELL KING
5 MISS GEE M BETTY KEENE
6 DIDDY SON M COLIN KNEESHAW
7 TALKING JIVE M HENRY NORMAN
8 LEG STUMP M GLEN BEUZEVILLE
9 RUSTY’S READY M BEVERLEY SLOAN
10 LITTLE KAZ M TERRY CALLEN

Race 5 413m NG 20.25
ACDC FIRE PROTECTION NOVAC HT 1
1 ANTAGONIZER 2 JOHN HARRIS
2 GROOVIN’ THE MOO 4 NICHOLAS CLIFTON
3 NEIL’S MUFFIN 3 JACQUI JAGO
4 EBONY SHREDDER 4 CAROLYN HURE
5 HE’S SO COOL 4 VICKI CANTRILL
6 SCREAMING KIDZ 4 SHANE WHEELER
7 KOOKABUNNA FLASH 1 ROBERT FLANAGAN
8 PERUSA GAIN 1 NEIL GRAY
9 TRIPLE FANTASY 5 NEAL GRAY

Race 6 600m 4/5 20.45
COOL MAT @ STUD STAKE
1 KING BYRON 5 TREVOR DEAVES
2 ON THE COUCH 5 RON BELL
3 LITTLE EGYPTIAN 5 DAWN GARRETT
4 MAVRIKI LADY 5 TREVOR ROBINSON
5 SQUADCAR TESS 5 GRAEME CARR
6 SUAVE FELLA 4 ERIC CASTLE
7 MIMATE BART 5 RON BELL
8 SOPHIE’S MAGIC 4 MARK DAVIDSON
9 MISTER FREAKY 5 MARK DAVIDSON
10 OPUS DEI 5 HELEN SIMMONS

Race 7 413m NG 21.05
ACDC FIRE PROTECTION NOVAC HT 2
1 ONE SLICE SHORT 2 MALCOLM CUNEO
2 KIRRALEE 4 BARRY YATES
3 LOCKETT 3 BRUCE BUCKLEY
4 RUN ROBBO RUN 4 EILEEN ROBERTSON
5 BALLINA GIRL 4 VICKI CANTRILL
6 DISPLAY BONUS 2 EVELYN HARRIS
7 CHILI NEGRA 1 RUSSELL KING
8 EPIDEMIC 1 GERALD LEE
9 TRIPLE FANTASY 5 NEAL GRAY

Race 8 515m 4/5 21.25
WOY WOY POULTRY STAKE
1 RIVER DEX 4 ANTHONY SLUSHER
2 MISTY OPAL 5 BEVERLEY SLOAN
3 OUT THE BOOT 5 MARK MORGAN
4 ACADEMY DESIRE 5 BETTY KEENE
5 ELADNARA LASS 5 MARK ARANDALE
6 COBBLESTONE MISS 5 SUSAN SMITH
7 AKAROA BEAUTY 4 FAY TROWBRIDGE
8 AWESOME BALANCE 5 DOROTHY KIRK
9 ADAM’S ME MATE 5 STEPHEN ATKINS
10 KOOKABUNNA BOY 5 ROBERT FLANAGAN

Race 9 515m 5 21.45
GARDENS GREYHOUND SOCIAL CLUB
1 HEZA CRACKER 5 TREVOR DEAVES
2 SOAP SUDS 5 PHILLIP CARRALL
3 MISS BAZ 5 MALCOLM CUNEO
4 SOUTHERN DOMAIN 5 TERRENCE STEWART
5 IPISH ASSASSIN 5 WENDY BROWN
6 ROGUE SHIRAZ 5 IAN HILDITCH
7 KAVA UP 5 LIANO RENDINA
8 RUBBER BAND 5 THEODORUS VANDERBURG
9 CRANE CREW 5 MARK MORGAN
10 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE

Race 10 413m 5 22.04
ROOTY HILL RSL & RESORT STAKE
1 LOTSA COURAGE 5 STEPHEN ATKINS
2 FLY SOLO 5 IAN HILDITCH
3 PRANK MONKEY 5 LEE FRENCH
4 BE FOR BLOSSOM 5 MERVYN SKINNER
5 GAMBELLA 5 BRYAN YOUNG
6 SON OF VENUS 5 ATHOL ARANDALE
7 HAREM BAR 5 MALCOLM CUNEO
8 JOSH RUSSAN 5 RUSSELL KING
9 WABOFI 5 WENDY BROWN
10 PANTS MAN 5 GARY ROBERTSON