Saturday 8th November 2008


Race 1 400m M 19.30
IAN MCKENZIE BOOKMAKER MAIDEN
1 FUTURE TIDE M BRIAN HONEY
2 ST. CLARENCE M DAVID COX
3 RICKY RACER M UNAVAILABLE
4 GUNNA GRONDO M BRIAN LORD
5 SOLO IRONMAN M PETER SCOTT
6 ANNOUNCEMENT M RODNEY OAKMAN
7 RICKY RICARDO M LYNETTE STICKER
8 HUSKY PETA M UNAVAILABLE
9 JERRAWA’S GIFT M RODNEY OAKMAN

Race 2 516m MX 19.55
CALTEX GUMLY GUMLY
1 MORE TO STATE M GARY SMITH
2 PARRYDISE PALM 5 SCOTT PARRY
3 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
4 CLASSIC MILES M UNAVAILABLE
5 Vacant
6 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
7 ZOE STUART 5 UNAVAILABLE
8 BLIND SPOT M PETER SCOTT

Race 3 400m M 20.11
BLUE PAWS MAIDEN
1 MEDELLIN M TIA HILLSLEY
2 ALWAYS BUSY M KEVIN OAKMAN
3 PARRYDISE RIVER M SCOTT PARRY
4 INCIDENTAL M RODNEY OAKMAN
5 CARLTON’S WONDER M UNAVAILABLE
6 ROYAL CONTESSA M LYNETTE STICKER
7 UNO SCARLETT M UNAVAILABLE
8 WEE VENUS M JOHN HARTLEY
9 JERRAWA’S GIFT M RODNEY OAKMAN

Race 4 516m 4/5 20.27
LEO HARTLEY MEMORIAL HEAT (1)
1 SHE WON’T PANICK 4 COLIN BRADLEY
2 BURMA LAD 4 JULIE FRENCH
3 PARRYDISE GIRL 4 GARRY ANESBURY
4 CONFLICT 4 KEVIN PODMORE
5 OSTI’S EXPOSURE 4 LYN WHITE
6 ELIZA’S CHOICE 4 DAVID COX
7 TIGGERLONG NESS 5 MICHAEL FINN
8 TIGGERLONG LADY 5 HELEN FINN

Race 5 400m 5 20.43
OILS PLUS WAGGA
1 MOLLY BROOKER 5 GARRY ANESBURY
2 DYNAMIC DANCER 5 LESLIE WOLHUTER
3 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
4 SUNLIT JODES 5 JULIE FRENCH
5 Vacant
6 GO WILD MICKO 5 MICHAEL HARRIS
7 LES KAY 5 UNAVAILABLE
8 LADY MISHA LEE 5 UNAVAILABLE

Race 6 516m 4/5 20.59
LEO HARTLEY MEMORIAL HEAT (2)
1 HUH 5 LESLIE WOLHUTER
2 CHERRY OSTI 5 LYN WHITE
3 RAINBOW CAKE 4 DAVID COX
4 TIGGERLONG MAY 5 MICHAEL FINN
5 STAR EFFEM 5 GARY MITCHELL
6 SUNLIT JULES 4 JULIE FRENCH
7 TIGGERLONG BRETT 4 UNAVAILABLE
8 PARRYDISE DANA 5 MICHAEL FINN

Race 7 400m 5 21.15
CALTEX FERNLIEGH ROAD
1 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
2 JENMAR BEAU 5 LESLIE WOLHUTER
3 WAMBERAL TEDDY 5 LEONARD SARGOOD
4 CHEL’S CHOICE 5 KEVIN OAKMAN
5 STAR ROSE 5 MASON HARRIS
6 BRIANNA’S BABE 5 PETER COWELL
7 MR. OPTIMUS 5 NIGEL SMITH
8 CREATIVE DREAM 5 KEVIN PODMORE

Race 8 400m 4/5 21.31
B & L CATERING FINAL
1 TIGERTRON 5 NIGEL SMITH
2 OSTI LEE DREAM 5 CHERRYL BRADLEY
3 MR. TUNNEY 5 GARRY ANESBURY
4 TYPICAL RAVEN 5 MASON HARRIS
5 FOLAU BALE 5 NOELENE BOLTON
6 OFF THE RICHTER 4 DAVID LONGMORE
7 HARRY GRONDO 5 BRIAN LORD
8 CONNI’S PRIZE 5 UNAVAILABLE
9 SHOO FLY SHOO 5 UNAVAILABLE
10 RODRICK 5 NOELENE BOLTON

Race 9 400m NG 21.47
MAURICE FINEMORE APPRECIATION
1 CANNIA BE COOL 4 GARRY ANESBURY
2 PICADILLY BABE 3 GARY HYLAND
3 WHERE’S WES 2 RODNEY OAKMAN
4 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
5 BRICK EYES 4 LESLIE WOLHUTER
6 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE
7 CORONA KELLY 1 BRIAN LORD
8 MISS TWO BELLE 1 GEOFFREY COLLINS
9 KILLIN’ TIME 4 JOHN MCCLELLAND

Race 10 400m 5 22.03
CALTEX URANQUINTY
1 TIGGERLONG OLIVA 5 BRUCE WILLIAMS
2 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
3 Vacant
4 HALE HAVEN 5 BRIAN LORD
5 ROSACKY JAG 5 GARY HYLAND
6 Vacant
7 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
8 LAST BELLE 5 UNAVAILABLE

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments