Friday 13th August 2010

Greyhound Box Draw For 13th August 2010

Race No. 1Hesa Felon @ Stud Stake06:41PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MAMBO JACK14677C M Proctor (Londonderry)
2BERELLA BRIDGET33328L E Renner ()
3*** VACANT BOX ***
4FAST TORANA71135G J Lye (Mulgrave)
5GOLD CLAIMER51377J A Mcfarlane (East Corrimal)
6*** VACANT BOX ***
7GAZMICK STORM52424M L Burton (Kemps Creek)
8UNO JAG61657D I Drynan (Llandilo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2 Stake06:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LIZARD MAN53112J L Martin (Primbee)
2BIG HOSER21282L Jakobasic (Sutton)
3COOL JESS76143B A Mckenzie (Temora)
4LARGE SHOT15213J W Cameron (Mitchells Island)
5BANDANNA LAD45141C A Oldfield (Appin)
6NORTHERN BOUND46424J M Player (Tahmoor)
7CRAZY DAVE81451J J Magnisalis (Glendale)
8PLAYING GAMES33645C M Proctor (Londonderry)
9WAVE TO BENNY16716R Bell (Blacksmiths)
10WHEELY SMART63686M Ferguson (Thirlmere)
Race No. 3Globe Memorial Stake07:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CHERINA76617J Aul (Tahmoor)
2HANDS UP13846J Aquilina (Llandilo)
3DOIN’ NUFFIN35133L D Purnell (South Grafton)
4JACK COOK33244C J Carl (Londonderry)
5LAGOON TRIXIE17642M J Jenner (Merrylands)
6SURFIN’ GEAR14145T L Bruce (Branxton)
7EYE THIRTY31215T J Murray (Neath)
8STAND ASIDE48385N J Jordan (Lemon Tree Passage)
9SHOCK POSITION726F1L P (Londonderry)
10MIRANDA MOLLY11463L Bozovitch (Miranda)
Race No. 4 To Wenty Final07:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CATHELLA ICE24212M J Moroney (Lake Munmorah)
2I’M A TEASER17863D C Brown (Frederickton)
3TRUST ME77118R K Barnden (Killarney Vale)
4UNO PARTY GIRL63726G J Perrin (Keinbah)
5OH SNAP21134W J Harper (Wyee)
6NEBO WEST65142M L Burton (Kemps Creek)
7GOLD HANNAH25521M L Burton (Kemps Creek)
8NITRO SANDY23155M P Arncliffe (Castlereagh)
9ROCKY RUSH45333F Cini (Mannering Park)
10BIG RED RACER56141M A Taylor (Erina)
Race No. 5Give Me Five @ Stud Stake07:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MILK RUN23154N W Staines (Yass)
2FASCINATE MARINA52643N E Holloway (Hamlyn Terrace)
3STRONG DROP8F133J T Brain (Lidsdale)
4UNLEASH DE ELITE23146C Gatt (Catherine Field)
5CASCADA STAR17517J Magri (Austral)
6YOU WIKE IT24313M Player (Tahmoor)
7POP ROCKER82756J R Deeks (Schofields)
8DOITY JOE34315L P Polidano (Berkshire Park)
9HEIR TO GRACE75527I R Hoggan (Churchable)
10DARK SEA26844S Veli (Campsie)
Race No. 6Multiquip Stake08:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KAILUA BAY62134P Stamenkovic (Londonderry)
2HERE’S SOOTY65212R F Alcock (Belimbla Park)
3SOVEREIGN HILL48357R Mumford (Leppington)
4RITZA NAT11565A J Lord (Cawdor)
5STUNNING DANCER14415D Griffiths (Londonderry)
6FOUR WINDS23124J A Finneran (Naughtons Gap)
7RECKLESS BROTHER7553TT L Kovacic (Forresters Beach)
8MYRON’S ANGEL11212J M Green (Warners Bay)
9YELTSIN’S KISS57263S M Whalland (Chain Valley Bay)
10HALO JUMP46754G A Carragher (Port Macquarie)
Race No. 7Macro Meats Gourmet Game Stake08:40PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SPRING PATRICK24861B N Barber (Bligh Park)
2NANA COOK46212G D Cook (Rosemeadow)
3KATELYNS PROMISE23521A B Hokin (Greendale)
4CHILLI PUG32243K B Burnett (Bringelly)
5FREE YOUR MIND44237J R Crawford (Llandilo)
6SAFFRON BOND26132L Aldous (Werrington)
7ALTARIO32362D M Warren (Mummel)
8MIRACLE MISS23146D Mcdonald (Lithgow)
9EBELLA12745N J Jordan (Lemon Tree Passage)
10LAURA’S LEGACY24256W M Dance (Somersby)
Race No. 8Aaa Radiator Specialists Stake08:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PETTIGO BOND67832G Robinson (Greta)
2PLUGGER BANQUET52234K J Staines (Jerrawa)
3CLAIMANT13431T M Fuller (Park Ridge)
4FRONT THE BENCH62516C J Carl (Londonderry)
5DUCHAMP DAUGHTER81167P Stamenkovic (Londonderry)
6MAVERICKS LEGEND85677R Nicolaou (Box Hill)
7CONFIDENT87877R Nicolaou (Box Hill)
8LAS VEGAS66578R Nicolaou (Box Hill)
9MISTER BANNER43414N W Staines (Yass)
10STARBURST DELL58461S D Barron (Cambridge Park)
Race No. 9Hotham Body Repairs Stake09:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1YORKLEA MASTER31125J Magri (Austral)
2GOTCHA BRO12724E J Trenholme (Umina)
3RADATAIN33221T A Wilson (Fassifern)
4SCATTERED46855B M Burnet (Dapto)
5LADY EFFIE47513R R Bell (Blacksmiths)
6HARD CANDY52152T L Bruce (Branxton)
7FINE DISPLAY51546S D Parker (Coominya)
8MISS MINT11764S D Parker (Coominya)
9SAINTLY EEL11823P E Roach (Lidsdale)
10SILENZIO D’ORO52188S Ma (Forestville)
Race No. 10Schweppes Stake09:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SERA BALE28353S M Evans (The Oaks)
2GOOD QUEEN BESS38143R Absalom (Peakhurst)
3BELLA’S HABIT13625J R Erwin (Ambarvale)
4HEART OF MILLY23431M Player (Tahmoor)
5LEGENDARY LILLIE47483R Nicolaou (Box Hill)
6MYTHOLOGICAL53142D M Warren (Mummel)
7BAKER SHIRAZT8663C M Proctor (Londonderry)
8TWO BOB TOMMY114L P Azzopardi (Londonderry)
9GRACE LIGHTNING14273M J Eberand (Oakville)
10MARK WHO43564C J Carl (Londonderry)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments