Friday 20th August 2010

Greyhound Box Draw For – Friday 20th August 2010

Race No. 1Hesa Felon @ Stud Stake06:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ONLY GEORGE31356G C Sheather (Young)
2CHAMPAGNE OSTI18144D Gladman (Parkes)
3SILENZIO D’ORO52188S Ma (Forestville)
4KEY SUSPECT23723J F Callaughan (Luddenham)
5SAINTLY EEL18236P E Roach (Lidsdale)
6MORE TO STATE63264G E Smith (Tumblong)
7FANCY ANGEL22513W J Lutiger (Bringelly)
8CASEY VELLA11414J Vanderburg (Yarramundi)
9LYLA JOKER67452M J Wotton (Kemps Creek)
10CAMDEN CLOWN57154R F Alcock (Belimbla Park)
Race No. 2Tab.com.au Stake06:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CRAZY DAVE14514J J Magnisalis (Glendale)
2LAURIE’S BLUE74111C A Bradley (Temora)
3HAWK ROGAN12467L M Sweetman (Sweetman’S Creek)
4CODY KEEPING31617C Roberts ()
5ETTALONG61266V L Prest (Young)
6PLAYING GAMES36458C M Proctor (Londonderry)
7COOL JESS61433B A Mckenzie (Temora)
8RIDDLE BALE21821S M Evans (The Oaks)
9CHERINA66175J Aul (Tahmoor)
10LAMBERTI55166M A Frost ( Hill)
Race No. 3Globe Memorial Stake07:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SHADY GROVE OKEY24515R Cooper (Grabben Gullen)
2MOONSHINE PARTY14536W J Lutiger (Bringelly)
3LITTLE EGYPTIAN15267D E Garrett (Somersby)
4HEIR TO GRACE75527I R Hoggan (Churchable)
5AL’S THUNDER21321W J Lutiger (Bringelly)
6ISADOLL17T11J Vanderburg (Yarramundi)
7UNLEASH DE ELITE31467C Gatt (Catherine Field)
8NOT AN ANGEL41423P Moran (Londonderry)
9LAMBERTI55166M A Frost (Nowra Hill)
10CHERINA66175J Aul (Tahmoor)
Race No. 4Schweppes Stake07:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1POP ROCKER27563J R Deeks (Schofields)
2AMAKI STATE27722A B Manwaring (Falls Creek)
3ABOUT TIME MATE61366P Moran (Londonderry)
4STUNNING DANCER44153D Griffiths (Londonderry)
5PETTIGO BOND78323G Robinson (Greta)
6AUNTY EDNA47728W R Sugars (Voyager Point)
7HERE’S SOOTY52124R F Alcock (Belimbla Park)
8CRONIN STATE35465T A Sharpe (Braemore)
9DANNY CASEY57651P Carr (St Fillans)
10HALO JUMP67546G A Carragher (Port Macquarie)
Race No. 5Give Me Five @ Stud Stake07:58PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KATELYNS PROMISE35214A B Hokin (Greendale)
2SAFFRON BOND26132L Aldous (Werrington)
3HANIFY’S BELLE23148M J Ferguson (Thirlmere)
4MISS BOSSY BOOTS11265N Moran (Londonderry)
5KELMATT’S MELODY36253M S Morris (Glenhaven)
6LAGOON HOLLY41845R A Jones (Raby)
7MIGHTY HOT16351N Becroft (Kurrajong)
8NANA COOK62121G D Cook (Rosemeadow)
9TRIXIE LIDCOMBE48845G J Dunphy (Butterwick)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Multiquip Stake08:17PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1YOU WIKE IT43135M Player (Tahmoor)
2BLESSED JOURNEY66132J R Laurence (Castlereagh)
3DARK SEA68444S Veli (Campsie)
4STRONG DROPF1334J T Brain (Lidsdale)
5FASCINATE MARINA26432N E (Hamlyn Terrace)
6DEMON DARB31738J C Beadman (Freemans Reach)
7MILK RUN31546N W Staines (Yass)
8HILL TOP SAM73853S Nikolakopoulos (Parramatta)
9HALO JUMP67546G A Carragher (Port Macquarie)
10DANNY CASEY57651P Carr (St Fillans)
Race No. 7Macro Meats Gourmet Game Stake08:40PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1NORTHERN BOUND64241J M Player (Tahmoor)
2BARNEY CASEY32125P Carr (St Fillans)
3I’M A TEASER78631D C Brown (Frederickton)
4SHE’S JOKEN24418R Kay (Calga)
5JOHN NUBOND16617J J Ferguson (Miranda)
6DOIN’ NUFFIN51331L D Purnell (South Grafton)
7BIT RICH21156M S Matic (Canyonleigh)
8SPRING DREAMER18611C A Oldfield (Appin)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Aaa Radiator Specialists Stake08:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HURRICANE LUKE32616R Matic (Canyonleigh)
2CALLAMAC LAD22272S B White (Nowra Hill)
3GUANTANAMO JOEY17445C K Roberts (Dubbo)
4PACK OF CHEWY81418C Williams ( Rail)
5FAST TORANA11351G J Lye (Mulgrave)
6RED FLAME21237J Vanderburg (Yarramundi)
7JUST MICK41787W J Lutiger (Bringelly)
8MOONSHINE CADDIE82321W J Lutiger (Bringelly)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Hotham Body Repairs Stake09:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TROPIC THUNDER51325J J Ferguson (Miranda)
2WHEELY SMART63686M Ferguson (Thirlmere)
3JUST PARTY11217G Sheather (Young)
4MISTER BANNER43414N W Staines (Yass)
5STARBURST DELL84613S D Barron (Cambridge Park)
6WOODBERRY SPIRIT25231J L Stewart (Woodberry)
7SMART SET23711R H T Snr (Quakers Hill)
8ONLY BILL1F312G Sheather (Young)
9CAMDEN CLOWN57154R F Alcock (Belimbla Park)
10MASTER GRIFFO73253R J Griffiths (Wallacia)
Race No. 10De Bortoli Wines Stake09:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FANTASY PARADE63614L J Studders (Pendle Hill)
2GRACE LIGHTNING14273M J Eberand (Oakville)
3HEART OF MILLY34315M Player (Tahmoor)
4BETH KEEPING12244C Roberts (Dubbo)
5SHOCK POSITION726F1L P (Londonderry)
6BAKER SHIRAZ86633C M Proctor (Londonderry)
7SERA BALE83532S M Evans (The Oaks)
8FLASH KESTRAL44221D P Tuillier (Summerland Point)
9MASTER GRIFFO73253R J Griffiths (Wallacia)
10LYLA JOKER67452M J Wotton (Kemps Creek)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments