Saturday 11th April 2009


Race 1 520m 5 19.27
AFGBOTA STAKE
1 ARTHUR RITIS 5 DARREN SULTANA
2 MALAK BALE 5 SHAUN EVANS
3 MUSKERRY BELLE 5 DANIELLE MATIC
4 DEVINE RULER 5 PATRICK PARRELLI
5 MUST BE LOVE 5 CHRISTINE PROCTOR
6 HENDRIX 5 RICHARD DEAN
7 MILLENNIUM 5 GREGORY BRENNAN
8 COOL OBEE 5 PAULINE MORAN
9 HOUDINI DANCER 5 JANICE COLLINS
10 BLUEY TADMORE 5 TOM ASTBURY

Race 2 520m 4 19.45
BURSON AUTOMOTIVE STAKE
1 EXCELLERATOR 4 PETER GILES
2 SIMPLY BOND 4 BEVERLEY MAHONEY
3 ZEN CHI BLUE 4 BRUCE KING
4 DANA TIGER 4 RODNEY MCDONALD
5 FIRST STAR 4 RON BELL
6 DOLPHIN CALL 4 MARK ARNCLIFFE
7 BLUE OSTI 4 KRISTY SULTANA
8 TIGGERLONG PATCH 4 MARGARET KEYS

Race 3 520m 4/5 20.07
REPCO AUTO PARTS STAKE
1 MIDNIGHT FLARE 4 DANIEL GATT
2 NO WAY AARON 4 CAROLYN REINKE
3 MEGA TADMORE 4 TOM ASTBURY
4 MADISON TOKAAM 4 HELEN PULLMAN
5 ORPHAN POINT 5 GARY ERNST
6 MOVEALONG TITAN 4 STEPHEN GARDINER
7 LUCKY ALIVE 5 REG KAY
8 KIER MARIA 4 RUTH MATIC
9 NUNKERI WARUGUL 5 RICK GRIFFITHS
10 TIME KEEPER 5 DOREEN DRYNAN

Race 4 520m MX 20.27
MULTIQUIP MAGIC MAIDEN FINAL
1 DEVINE ROAD 5 PATRICK PARRELLI
2 JEDD LION 5 RAYMOND WEBSTER
3 MURRAY COD 5 MARK BELL
4 GOLD CLAIMER 5 JAMES MCFARLANE
5 LOCATELLI 5 DAVID RIGHETTI
6 LIBERTY CITY 5 PAUL STUART
7 BLACK STAR LASS 5 KENNETH BURNETT
8 YOUR SHOW JAKE M ASHLEY LAMB
9 ADHARA SHINE 5 JEFF CRAWFORD
10 HEZA NICE SIZE M REG KAY

Race 5 520m NG 20.50
DE BORTOLI WINES – THE AMBROSOLI
1 QUEEN ROSE 3 KRISTY SULTANA
2 TRUE KIHAEL 3 KIM HYDE
3 TIAN HAO LEE 4 RAY STEELE
4 TRICODE FLOJO 1 TRICIA FULLER
5 GENISTA THUNDER 5 NEIL FALLS
6 SHIVER INSIDE 3 TINA WOMANN
7 BRISLANE 2 RICHARD DEAN
8 BIRTHDAY BOY 4 STEPHEN ELSUM
9 NAVADA SUNRISE 3 TRACEY BRUCE
10 REIGN OVER ME 3 MICHAEL COPE

Race 6 720m NG 21.08
GLOBE MEMORIAL EASTER CHASE
1 OCTANE AL 2 CAROLYN REINKE
2 SHADOW BOXER 4 GREGORY BRENNAN
3 LILLEY CRIMINAL 1 ANTHONY AZZOPARDI
4 GUNNADOO MAGIC 1 ROBERT BRITTON
5 OCTANOL 5 DAVID HOBBY
6 GENISTA REIGN 5 NEIL FALLS
7 OTHERS QUOTED 3 JOHN MOONEY
8 GOLD SLAMMER 3 JAMES MCFARLANE
9 NICELY DONE 2 ROBERT GILTINAN
10 IRINKA SAMUEL 2 CHRIS CARL

Race 7 520m FFA 21.30
CADBURY STAKE
1 SIZE CAN MATTER 2 JULIE EDMONDSON
2 REPEATED 2 RICHARD DEAN
3 TYSON MAGIC 3 MICHAEL ABBOTT
4 REIGN OVER ME 3 MICHAEL COPE
5 RAVENSTOKE 3 DOREEN DRYNAN
6 NAVADA SUNRISE 3 TRACEY BRUCE
7 SPECIAL KID 1 VICKI PREST
8 SKY FLY HIGH 4 VINCENT BENNETT

Race 8 520m NG 22.10
NICE PRODUCTS GOLDEN EASTER EGG
1 MISS ELLY MINT 1 ROBERT SMITH
2 DANA BEATRICE 2 RODNEY MCDONALD
3 JOANNE MONELLI 3 DAVID HOBBY
4 EL GALO 1 JASON THOMPSON
5 RADIO STAR 1 RICHARD DEAN
6 SPIRAL GLORY 4 TINA WOMANN
7 DID I ENTERTAIN 1 ROBERT ARNOLD
8 COOL FLIGHT 1 SYDNEY SWAIN
9 TRUE KIHAEL 3 KIM HYDE
10 BIRTHDAY BOY 4 STEPHEN ELSUM

Race 9 520m 5 22.40
ASSOCIATION’S BANKERS CUP
1 SALFORD GYPO 5 TERESA MORRIS
2 BETSEY BARETTA 5 TOM ASTBURY
3 PROMISES NOTHING 5 TRICIA FULLER
4 SPRING LANORE 5 MARK ARNCLIFFE
5 NO DINGO 5 ADAM CAMPTON
6 DIAMOND FRENZY 5 PAULINE MORAN
7 SADIE’S SECRET 5 CHRISTINE PROCTOR
8 ILLUSIONIST FLO 5 DAVID BETTS
9 GAZMICK JAX 5 MARIE BURTON
10 JUST ARIEK 5 KEITH JONES

Race 10 520m 5 23.00
WESFIL AUSTRALIA STAKE
1 SAILOR SKYE 5 THOMAS PULLMAN
2 TOLLMAX 5 EARL ANDERSON
3 CARRIBEAN WAVE 5 ANTHONY AZZOPARDI
4 ASSASSIN ON BAIL 5 EDWARD JAGO
5 LUKEKELY MAGIC 5 TRACEY HURST
6 YORKLEA TIGER 5 JANE CARRUTHERS
7 LIGHTNING POINT 5 GARY ERNST
8 JANE REACTION 5 LINDSAY AKERS
9 OUTTA DANGER 5 MORENA FRENCH
10 RUSHTON REASON 5 JOHN GALE