Saturday 15th March 2008


Race 1 720m 4/5 19.27
GBOTA WELCOME STAKE
1 ISA HAZY 5 YVONNE HARRIS
2 YOU NO MISS 5 DEAN SWAIN
3 AUSSE VALE 5 WAYNE VANDERBURG
4 SLIGHT HOPE 5 KENNETH STAINES
5 CHAMUCO 4 PETER CARR
6 SPECIAL SAGE 5 JOHN BUCKLEY
7 PALE HORIZON 5 MICHAEL CLAYTON
8 BLUE TONGUE 5 PETER TOBIN

Race 2 520m 3/4 19.45
OVER FLO @ STUD STAKE
1 RAVENSTOKE 4 DOREEN DRYNAN
2 SKY LION 3 JANE CARRUTHERS
3 COOL FLIGHT 4 SYDNEY SWAIN
4 MADE TO SIZE 3 REG KAY
5 Vacant
6 BILLY BEE STING 4 BARRY LAZZARINI
7 TIGGERLONG GO 4 MARGARET KEYS
8 HOT HOT SCHOONER 3 WAYNE VANDERBURG

Race 3 520m NG 20.07
NICE PRODUCTS G/EASTER EGG S/F1
1 BORAT 2 JOHN CARRUTHERS
2 FAWN HUSTLER 3 ROBERT BRITTON
3 TUCKLAN REBEL 4 PETER TOGIAS
4 ALL CAUTION 1 DARREN MCDONALD
5 TEAMAN TITCH 3 DAVID BURNETT
6 ENGULF 3 TROY EBBECK
7 LORNA MOIRA 5 RON BELL
8 PERSIAN SPY 4 CARLY ABSALOM
9 DANA LOU LOU 5 NEVILLE BROWN
10 AQUIN LANE 5 MARGARET BANNERMAN

Race 4 520m NG 20.27
NICE PRODUCTS G/EASTER EGG S/F2
1 COOL EFFORT 4 DARREN MCDONALD
2 PAUL LEE 1 KEITH PEDRANA
3 MERLEEN 2 JASON MACKAY
4 BLAZING TOKEN 4 MAX BURDEKIN
5 EIFFEL AZZ 3 KARINA BRITTON
6 BEVERAGE 4 GARRY WILLIAMS
7 JACK DOLLY 3 RON BELL
8 TRUE DESTINY 1 ELIZABETH BONT
9 PADDY’S FLAME 4 PETER GILES
10 RUN THE RISK 2 PAULINE MORAN

Race 5 520m NG 20.50
NICE PRODUCTS G/EASTER EGG S/F3
1 VIOLET CRUMBLE 5 STAN RALPH
2 SPRING SMILE 5 CHRISTINE OLDFIELD
3 ROYAL TOUCH 3 CAROLYN REINKE
4 BERELLA DIVA 4 RON BALL
5 ONE TREE HILL 2 ROBERT BRITTON
6 ROARING LION 3 WAYNE VANDERBURG
7 LUCKY ALIVE 4 COL SHERWOOD
8 WILODIOUS BLUES 3 RICHARD RILEY
9 ASHES PLATINUM 3 PAUL GALEA
10 BILLY BEE STING 4 BARRY LAZZARINI

Race 6 520m 4/5 21.12
WESTERN DISTRICTS CUP FINAL
1 NAVAHO LANE 5 MARGARET BANNERMAN
2 IRINKA LAYNE 5 RAYMOND SMITH
3 LORD JIM 5 PETER CARR
4 OSTI’S FORCE 5 LYN WHITE
5 VARVATOS 4 GREGORY BOARD
6 MY HONOUR 5 SHANNON KIRBY
7 MY SON RULES 4 TERENCE BOURKE
8 AT THE HOP 5 RAYMOND BOURKE
9 GARY’S PROMISE 5 CAROL WILSON
10 COTTON JENNY 5 BRYAN MAXWELL

Race 7 520m NG 21.35
NICE PRODUCTS G/EASTER EGG S/F4
1 DANA GRETEL 3 RODNEY MCDONALD
2 MANDAGERY MAN 1 SAM SULTANA
3 SONADOR 5 AMY RALPH
4 BUNGENDORE 1 SELENA ZAMMIT
5 TREW MILLIONS 4 TINA WOMANN
6 WINOKI 3 PETER GILES
7 CLAIR MAUDE 4 JASON THOMPSON
8 BO FRAZIER 3 DAVID GEALL
9 TIGGERLONG GO 4 MARGARET KEYS
10 SINS SPIRIT 3 CYRIL DOOLEY

Race 8 720m FFA 21.57
GLOBE MEMORIAL STAKE
1 SILENT BLAST 3 KENNETH STAINES
2 ALARMING JAN 3 LORRAINE ATCHISON
3 LOU LOU TOKEN 4 VINCE MULTARI
4 LYN’S DAISY 2 CHARLIE DIMECH
5 GOLD SLAMMER 3 JOHN FLEMING
6 KIBBLE KRUNCHA 3 DARREN SULTANA
7 BRUSH SHIRAZ 2 VICKI PREST
8 FORT SHAKIN’ 3 RICKY BOURKE

Race 9 520m 5 22.24
MULTIQUIP STAKE
1 UNA’S GHOST 5 KAREN HAYTER
2 LET HER FLY 5 CAROLYN REINKE
3 STRYKER’S GIFT 5 ANTHONY PAGANO
4 TOKEN FELLA 5 RON FIELD
5 FAME STORY 5 CHRIS ARLETOS
6 AQUIN LANE 5 MARGARET BANNERMAN
7 GARY’S STORM 5 CAROL WILSON
8 MISS BEESLEE 5 PAMELA CAINES

Race 10 520m 5 22.42
TAB.COM.AU STAKE
1 SHE’S SO PRETTY 5 RON FIELD
2 PROMETHEUS 5 SHANNON KIRBY
3 BLACK GLAMMER 5 JOHN BUCKLEY
4 KASHKOW LOTTO 5 GARRY ERWIN
5 IMA SHELBY 5 ADELE POWELL
6 KERRY’S CONQUEST 5 RONALD PATTERSON
7 BE COOL FOOL 5 PAULINE MORAN
8 SILENT LIES 5 SHANNON KIRBY