Saturday 18th July 2009


Race 1 520m 5 19.27
HOTHAM BODY REPAIRS STAKE
1 IGNITE ABILITY 5 ANTHONY AZZOPARDI
2 RAMBLIN’ RUBY 5 TRACEY BRYANT
3 EVANGELIA 5 FAY SARLAMIS
4 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
5 FREE PARIS 5 GARRY ERWIN
6 JOHN NUBOND 5 JUSTYN FERGUSON
7 MILTON 5 KENNETH CHEETHAM
8 LAGOON CASSIDY 5 RAYMOND WEBSTER
9 EVERYWHERE MAN 5 SHANNON KIRBY
10 MAGIC CITY 5 JODIE GILBERT

Race 2 520m 4/5 19.45
SPORTS FACTORY STAKE
1 YOUR MY LADY 5 ANTHONY AZZOPARDI
2 MAVERICKS LEGEND 4 RITA NICOLAOU
3 BRANDED 5 JAMES COYLE
4 OSTI’S MYTH 4 CHRIS CARL
5 LUKEKELY MAGIC 5 TRACEY HURST
6 TOTAL DIAMOND 5 NICOLE MORAN
7 EMMA BITES 5 VINCENT BENNETT
8 TIAN HAO MISS 5 RAY STEELE
9 GLEN ABBEY RED 4 BEVERLEY CAFFYN
10 ZUNZAN 4 CHARLIE MICALLEF

Race 3 520m NG 20.05
YOUNG STAR CLASSIC HEAT 1
1 THANKS TO YOU 5 WAYNE VASSALLO
2 MANOS DE PIEDRA 5 GLENN STARR
3 BOSTON BLACKIE 5 MARIO PAVLIN
4 PINDARI BALE 5 BRENDAN WHEELER
5 Vacant
6 BIG YELLA 5 CHRIS CARL
7 ADIOS FORCE 5 LUKE AZZOPARDI
8 DOMINO VITALI 5 JUDITH FISHER

Race 4 520m NG 20.27
YOUNG STAR CLASSIC HEAT 2
1 DENTAX BALE 2 BRENDAN WHEELER
2 LOCHINVAR VOGUE 5 ROBERT SMITH
3 SIDESHOW ALLEY 5 COLIN E WILLIAMS
4 EIFFEL DREAM 5 MARY WRIGHT
5 Vacant
6 NAUGHTY NICKI 5 ADELE POWELL
7 HOOKY BOOKY 5 MARK BELL
8 GNARLEY BOY 5 PETER COHEN

Race 5 520m NG 20.50
YOUNG STAR CLASSIC HEAT 3
1 ROOT CANAL 5 PETER RODGERS
2 JEDD LION 5 RAYMOND WEBSTER
3 MOON’S LAW 5 LESLIE DENNIS
4 GINO LEE 5 KEITH PEDRANA
5 Vacant
6 SIZZLER 5 MARK AZZOPARDI
7 GAZMICK STORM 4 MARIE BURTON
8 ALL MAGIC 5 MARK DAVIDSON

Race 6 520m NG 21.12
YOUNG STAR CLASSIC HEAT 4
1 SHEOAK IAN 4 JOE BORG
2 ON PAROLE 4 ADELE POWELL
3 GOLD CLAIMER 5 JAMES MCFARLANE
4 ZAMBOLA BALE 4 BRENDAN WHEELER
5 MADAM ZEN 5 MARIO PAVLIN
6 PREMIER MISS 5 MARY WRIGHT
7 MURRAY COD 5 MARK BELL
8 OVER DYLAN 5 BRUCE REYNOLDS

Race 7 520m 3/4 21.35
GIVE ME FIVE @ STUD STK
1 EXCEL LIKE TIME 3 ANTHONY AZZOPARDI
2 NAVADA SUNRISE 4 TRACEY BRUCE
3 DIAMOND FRENZY 3 PAULINE MORAN
4 BO JOHNSON 3 KENNETH CHEETHAM
5 ELUSIVE THUNDER 4 WALTER LUTIGER
6 FULL BLAST 3 ANTHONY MEDINA
7 PERFECT TOKEN 3 MICHAEL ABBOTT
8 STEADFAST TAMMY 3 ERIC CASTLE
9 BOOM GATE 3 GLENN SUMMERFIELD
10 BEST OF ELITE 4 CRAIG KING

Race 8 520m FFA 21.57
NICE PRODUCTS STAKE
1 TAKE THE KITTY 2 KENNETH CHEETHAM
2 BRISLANE 2 RICHARD DEAN
3 BANANARAMA 1 ERIC CASTLE
4 COMPACT JOURNEY 3 MARK ARNCLIFFE
5 CERTAIN MAGIC 3 MICHAEL ABBOTT
6 GIBBO’S GIRL 2 RUTH KING
7 NIMBASTIC 3 OWEN LANGLEY
8 RADIO STAR 2 RICHARD DEAN
9 BOOM GATE 3 GLENN SUMMERFIELD

Race 9 520m 4 22.20
MULTIQUIP STAKE
1 SAN FRANCISCO 4 KEN BURNETT
2 BEWARE OF KEARIN 4 JIMMY MICALLEF
3 BRAZEN JOURNEY 4 JEFFREY DUCKER
4 TOMMY POWER 4 MAVIS O’GRADY
5 UNCLE BULLY 4 LUKE AZZOPARDI
6 ACCOUNTS 4 CHRISTINE OLDFIELD
7 MUTT LANGE 4 PAUL STUART
8 MAD MAGIC 4 OWEN MAKIN
9 MANDINGO 4 DOREEN DRYNAN
10 MYRNA BALE 4 SHAUN EVANS

Race 10 520m 5 22.42
GLOBE MEMORIAL STAKE
1 ELITE HAZE 5 NATHAN BURNETT
2 UNLEASH DA BEAST 5 JUSTYN FERGUSON
3 DANCING SURF 5 TRACEY HURST
4 CRUCIAL DECISION 5 KENNETH CHEETHAM
5 PALE FACE ARIEK 5 KEITH JONES
6 DASTARDLY 5 SHANNON KIRBY
7 JOSETTE BALE 5 SHAUN EVANS
8 MISS PERCEPTION 5 BARRY CUTTING
9 SILKY CHARM 5 JASON MAGRI
10 CHILLI PUG 5 KENNETH BURNETT