Friday 26th December 2009


Race 1 347m M 19.30
GOLDRUSH MOTEL STAKES
1 BRAD’S ROCKET M TERRY O’KEEFE
2 BUILT TOUGH M DAVID CRIBB
3 MATRIX TRILOGY M TANIA CAHILL
4 KOOKABUNNA BLAZE M JAMES WORLEY
5 REGAL LASS M CAROLINE RICH
6 GO AWAY M UNAVAILABLE
7 RAIDER’S WARRIOR M JAMIE MUNDY
8 OSTI’S MYTH M EDWIN DOSS
9 STAND UP SAM M JAMIE MUNDY

Race 2 347m MX 19.47
J&L PET SUPPLIES STAKES
1 MEXICAN WHISTLER M GEOFFREY SHEATHER
2 MY PUZZLE M V.PREST
3 MY OH MY 5 ROBERT LOVETT
4 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH
5 AMBER’S OSTI M EDWIN DOSS
6 REAL PUNCH M DAVID CRIBB
7 LUCKY LIANNE M JAMIE MUNDY
8 ST. CLARENCE 5 DAVID COX
9 STAND UP SAM M JAMIE MUNDY

Race 3 347m MX 20.04
BAT’S FRUIT STAKES
1 STAR OSTI 5 EDWIN DOSS
2 SURE TEMPA M GEOFFREY SHEATHER
3 MISS NASTY M JAMIE MUNDY
4 SASHA LANE M MARGARET BANNERMAN
5 JACOB’S BANQUET 5 NOEL BATINICH
6 IZMIR’S RAIDER M WAYNE TAYLOR
7 MIDNIGHT ELLIS M CAROLINE RICH
8 HOPE SO M BETTY CRIBB
9 STAND UP SAM M JAMIE MUNDY

Race 4 520m 5 20.21
APPSOLUTELY EARTH MOVING
1 STRIKING ACTION 5 GEOFFREY SHEATHER
2 DALGAZ GEM 5 GARRY PARSONS
3 REEFTON BOND 5 MARGARET BANNERMAN
4 BARNEY’S TRILOGY 5 TANIA CAHILL
5 AVID WILLOW 5 LORRAINE ROY
6 PARRYDISE HILL 5 GARRY ANESBURY
7 MISS SAIGON 5 CAROLINE RICH
8 CROWELLA 5 UNAVAILABLE

Race 5 520m MX 20.38
COMMITTEE FINAL STAKES
1 KATIE DO M LORRAINE ROY
2 OCTANE LANE M RODNEY MCDONALD
3 ANOTHER DOSSIE 5 THELMA O’KEEFE
4 BET ON BRUSH 5 VICKI PREST
5 BONNIE HENRY 5 TANIA CAHILL
6 DANA GEORGE 5 RODNEY MCDONALD
7 DUNGALEER BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
8 SARKIS 5 UNAVAILABLE
9 REEFTON BOND 5 MARGARET BANNERMAN
10 MISS MINI MOVER 5 KERRIE WALKER

Race 6 520m FFA 20.55
DONGES CHERRY CUP STAKES
1 SUPREME OSTI 4 LORRAINE ROY
2 DANA HUGO 4 RODNEY MCDONALD
3 BUSTA MUGGLETON 2 RODNEY MCDONALD
4 PEARL LANE 3 MARGARET BANNERMAN
5 RAINBOW CAKE 3 DAVID COX
6 COMFORTABLY NUMB 2 JASON WILSON
7 BRUSH SHIRAZ 3 VICKI PREST
8 DANA TIGER 3 RODNEY MCDONALD
9 ELIZA’S CHOICE 3 DAVID COX

Race 7 347m FFA 21.12
WHEELER KENNELS STAKES
1 NEKIA COUNTRY 4 VICKI PREST
2 KOOKABUNNA BING 4 GEOFFREY SHEATHER
3 DANA JACK 2 RODNEY MCDONALD
4 GATHERING 4 LORRAINE ROY
5 QUALITY BANQUET 4 NOEL BATINICH
6 KALI RAMIREZ 4 GORDON HERBERT
7 MINI MAN 3 ANN ANDERSON
8 DANA TEE 3 RODNEY MCDONALD

Race 8 347m 5 21.29
AUSSIE HOTEL STAKES
1 SLIPPERY HAVOC 5 JAMES WORLEY
2 YVONNE’S BEST 5 ALAN BLOOMFIELD
3 BEST PLAYER 5 RODNEY MCDONALD
4 KALIANDRA 5 GORDON HERBERT
5 MR. TUNNEY 5 GARRY ANESBURY
6 CLANCY’S FLOW 5 LORRAINE ROY
7 PETE MACK 5 GEOFFREY SHEATHER
8 RICH AND REGAL 5 CAROLINE RICH

Race 9 347m 5 21.46
OVERLAND RECYCLING STAKES
1 ARTISTIC OSTI 5 EDWIN DOSS
2 SHERKHAN 5 TANIA CAHILL
3 SPILL WAY 5 ALAN BLOOMFIELD
4 PARIS ELLIS 5 CAROLINE RICH
5 SHEAR STAR 5 RONALD WEBB
6 SLICK WILLY 5 GEOFFREY SHEATHER
7 INDIGO LASS 5 GORDON HERBERT
8 NEEDY 5 RODNEY MCDONALD

Race 10 520m 4/5 22.03
HAPPY NEW YEAR STAKES
1 BRITTANIA 5 TANIA CAHILL
2 ORBIE 4 ANN ANDERSON
3 Vacant
4 DALGAZ DENNIS 5 GARRY PARSONS
5 Vacant
6 SNEAKIN’ UP 5 VICKI PREST
7 Vacant
8 DURESS 4 GEOFFREY SHEATHER