Tuesday 10th June 2008


Advance Performance Dash – C2 295m 12:15
$1265.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11284 Themelo 17.23 M M Grant
2 25214 Know Cents 17.31 G A Cleeve
3 33855 Pinball Wizard 17.69 R Adcock
4 33222 Brandylicious 17.33 A C Roberts
5 31173 Historical 17.36 R D Blackburn
6 21113 Scarlet Empress 17.31 A Joyce
7 22478 Know Title 17.62 G A Cleeve
8 18124 Janderra Apachie nwd J McInerney Jnr
9 47386 Old Dans Mate 17.30 J T McInerney
10 78765 Clan Misty 17.48 H G Cairns

Challenge Opawa All Up Sprint – C1 295m 12:45
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 46853 Homebush King 17.84 J T McInerney
2 87667 Nicker Time 17.89 G J Hodson
3 42234 Gatlin Angel 17.59 M J Flipp
4 12362 Charlie Stubbs 17.68 A D Williams
5 64441 Dash Dot Dash 17.51 L J Waretini
6 75242 Hailstone Angel 17.34 J T McInerney
7 65357 Chile Time 17.71 G A Cleeve
8 6168 Coleridge Kid nwd C Mitchell
9 36647 Coreys Comet 17.77 R P Breen
10 55768 Kiwi Young 17.62 D T Barnes

Yaldhurst Tavern Dash – C1 295m 13:15
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 15276 Nose My Title 17.63 P & B Conner
2 52434 Utter Madness 17.41 A Hart & K Taylor
3 1885 Mojave Mick nwd C Mitchell
4 88777 Hansome Harry 18.16 J A McMillan
5 16682 Hear The Cheers 17.36 A D Williams
6 54818 Razor Blade 17.80 B C Dann
7 23813 Leo’s Boy 17.58 J T McInerney
8 52756 Chile Dan 17.48 L J Waretini
9 16387 Wasabi Girl 17.76 J T McInerney
10 37586 Gemma’s Country nwd G J Hodson

Www.greyhoundtips.co.nz Stakes – C0 520m 13:45
$1375.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24725 Hugo First nwd R M McKenzie
2 27242 Anytime Soon nwd J A McMillan
3 43633 Gunna Smoke nwd C Mitchell
4 238F Karamea Labri nwd J T McInerney
5 74452 Toya nwd L H Anderton
6 753 Betty Beatzer nwd C Mitchell
7 Delusionist R D Blackburn
8 2327 Tiger Balm nwd C Mitchell
9 5 Ever So Clever nwd A H Lee
10 8 Slightly Foxed fsdt R D Blackburn

Tuesday Place Pick – C2 295m 14:17
$1265.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 22161 Mirkola Bale 17.45 A C Roberts
2 42758 Scrap Metalman nwd A Hart & K Taylor
3 17562 Old Mate Bob 17.42 M M Grant
4 64858 Ngawi Bay 17.12 R D Blackburn
5 57212 Willy Echo 17.37 L J Waretini
6 35234 Celtic Flyer 17.23 J M Jopson
7 61427 Lagoon Monroe 17.43 J T McInerney
8 14F21 Know Go 17.35 G A Cleeve
9 47386 Old Dans Mate 17.30 J T McInerney
10 77764 Twister Sister 17.54 H G Cairns

Anglers Arms Sefton Sprint – C1 295m 14:52
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66384 Thrilling Eadie nwd P & B Conner
2 45736 Breenys Girl 17.73 R P Breen
3 26385 Soichiro fsdt J T McInerney
4 76374 By Gorrie Dorrie 17.49 G A Cleeve
5 53222 Homebush Houdini 17.49 J T McInerney
6 344F7 Bouncen Blitzem 17.68 A D Williams
7 28351 Fine Arts 17.39 L J Waretini
8 16264 Cawbourne Burst 17.47 M M Grant
9 34577 Homebush Ernie 17.51 J T McInerney
10 87786 Catch A Diva 17.55 G J Hodson

Nutri-Zing Dash – C3 295m 15:27
$1540.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 45718 Frederick Baxter 17.49 J T McInerney
2 37475 Bert Badger 17.77 L H Anderton
3 52657 Belly Girl 17.26 J E Dunn
4 15353 Most Royal 17.47 A Hart & K Taylor
5 22131 Cawbourne Sam 17.32 M M Grant
6 87687 Calling Collect 17.42 A H Lee
7 76425 Paint The Stars 17.29 C Mitchell
8 26642 Chilli Mitch 17.50 J T McInerney
9 16845 Highway Baxter 17.35 J T McInerney
10 55746 Dance For Danny 17.40 J M Jopson

Excelsior Sports Bar & Tab Stakes – C1 520m 16:02
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66466 Hidden Secrets 30.97 A D Williams
2 148 Botany Alice 31.16 J T McInerney
3 84453 Cyber Queen 30.51 L J Waretini
4 36545 All Tiger fsdt B C Dann
5 37356 Dear Abbey 30.88 C Mitchell
6 12253 Diamond Mill 30.68 J & D Fahey
7 33756 Robtitle nwd J T McInerney
8 88877 Laura Brand 31.52 J A McMillan
9 77368 Agent Bond fsdt P & B Conner
10 56687 Clan Desperado 31.90 H G Cairns

Dave Robbie Photographer Dash – C0 295m 16:37
$935.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 1 Flying Chameleon fsdt J & D Fahey
2 F74 Jealous Guy nwd P J Norris
3 42646 Clan Slither nwd H G Cairns
4 6 World Warning fsdt M M Grant
5 47832 Face Off nwd K J Cassidy
6 67 Loffhagen fsdt R M McKenzie
7 Bankside Lass K P Lawrence
8 43464 Homebush Loyal nwd S R McInerney
9 365 Tedette nwd S R Fagan
10 Kaiapoi First R D Blackburn

Pick 6 Leg 1 – C1 520m 16:55
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 53853 Bethells Babe nwd R Casey
2 42244 Kaiwera Sarah nwd M & J Hill
3 1 Charteris Bay 31.01 J T McInerney
4 74272 Be Positive 30.86 R D Blackburn
5 61463 Botany Jim 30.68 J T McInerney
6 26387 Clan Crusader nwd H G Cairns
7 13226 Ragin Cajun 30.97 S R Fagan
8 57674 Who’s Shifty 30.84 D T Barnes
9 77368 Agent Bond fsdt P & B Conner
10 88656 Trendy Guy 30.47 J A McMillan

Shirley Veterinary Centre Sprint – C1 295m 17:33
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 75385 Vintage Token nwd C J Weir
2 35353 Homebush Burt 17.64 J T McInerney
3 84337 Botox Barbie 17.69 M J Flipp
4 52216 History Never 17.47 R D Blackburn
5 16745 Mc Mannus 17.42 B C Dann
6 57213 Pango Will He nwd G R McCormick
7 45547 Chile Maid 17.78 L J Waretini
8 21818 Hailstone Hikry 17.52 J T McInerney
9 36647 Coreys Comet 17.77 R P Breen
10 38875 Miss Wicklow 17.60 P J Consedine

Hampden Tavern Stakes – C1 520m 17:50
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 62135 Apache Mohawk 31.20 R Adcock
2 32343 Diamond Elite nwd J T McInerney
3 22752 Smart Josephine 30.94 R D Blackburn
4 44862 Lagoon Tallis 30.43 J T McInerney
5 67427 Mount Riley 31.22 C Mitchell
6 46175 Wood Pigeon 30.79 S R Fagan
7 85745 Bye Bye Helen nwd M & J Hill
8 13344 Southern Man 30.90 H G Cairns
9 77368 Agent Bond fsdt P & B Conner
10 85667 One Sick Chick nwd R M McKenzie

Flair Stakes – C1 520m 18:07
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13247 Zorro Man fsdt P & B Conner
2 87555 Clan Saviour 31.45 H G Cairns
3 x5331 All Left Out 30.72 B C Dann
4 76647 Bibi Dahl 30.99 R D Blackburn
5 62186 Tory Channel 31.18 J T McInerney
6 86824 Sweet Papoose 30.82 J M Jopson
7 53571 Jackpot Jack 30.58 C Mitchell
8 14368 Mack’s Bounty 31.13 J T McInerney
9 77368 Agent Bond fsdt P & B Conner
10 85877 Sister Dee 31.56 H G Cairns

The Miller Bar & Cafe Dash – C3 295m 18:25
$1540.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 88232 Mr. Provocative 17.58 J M Jopson
2 45876 Coconut Ice 17.32 C Mitchell
3 43758 Bell Roxon nwd A Hart & K Taylor
4 11688 Homebush Castor 17.34 J T McInerney
5 88377 Thrilling Fury 17.41 R M McKenzie
6 74477 Rose Of Tarlee 17.33 J T McInerney
7 F1151 Swift Token 17.17 J T McInerney
8 16177 Black Inn Brave 17.42 A Joyce
9 16845 Highway Baxter 17.35 J T McInerney
10 16466 Groovy Show 17.69 J E Dunn

Speights 6 Pack – C1/2 520m 18:42
$1705.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 55473 Two Tick Jessie 31.19 M & J Hill
2 25166 Jalisco 31.20 R D Blackburn
3 24231 Fast Groovy 30.40 J & D Fahey
4 12154 Solemn Promise 30.68 A C Roberts
5 24412 With A Rhythm 30.65 L J Waretini
6 2241x Groovin’bain 30.53 A C Roberts
7 32455 Jackalicious 30.70 J & D Fahey
8 11736 Repeat Offender 30.36 M M Grant
9 27736 Smart Sharmila 30.76 R D Blackburn
10 77368 Agent Bond fsdt P & B Conner

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments