Sunday 1st June 2008


Jack’s Wholesale Meats Maiden Distance – C0d 603m 14:32
$2000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 45346 Paul Baxter nwd J T McInerney
2 47323 Diamond Elite fsdt J T McInerney
3 67654 Killer Touch nwd G R Farrell
4 1 Accuser fsdt B R D Cole
5 41322 Kitty’s Thunder fsdt H S Laagland
6 33173 That Girl nwd A Cleaver
7 41665 Royal Squadron fsdt R P O’Regan
8 87668 Virtuoso nwd P W Cleaver
9 54874 Panda Anne nwd G A Lawrence
10 11746 Skip The Label fsdt A Cleaver

Terry Ryan Timber Battle Of The Sexes – Heat 1 – R/Aq 318m 14:50
$2000.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 27678 Leumeah Miss fsdt J T McInerney
2 14221 Thrilling Night nwd G B Darcy
3 27375 Cawbourne Kerry 18.29 D D Schofield
4 66F11 Swift Token fsdt J T McInerney
6 11212 Longford Annie 18.06 N P Green
7 62368 Thrilling Paris 18.40 D W Mathews
8 44381 Dellacqua 18.57 T A Green

Jack’s Wholesale Meats Maiden Distance – C0d 603m 15:08
$2000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 37412 Bigtime Assassin fsdt C J Morris
2 31658 Close Combat nwd S L Ross
3 42345 Calm Rip fsdt D W Mathews
4 52525 Your Turn fsdt J T McInerney
5 21887 Thank You Jim nwd D D Schofield
6 82726 King Joker nwd M McFarlane
7 51374 Winsome Dignity fsdt S P Maher
8 52252 Billy Thunder fsdt H S Laagland
9 11746 Skip The Label fsdt A Cleaver
10 42364 Cathy’s Charge fsdt R P O’Regan

Commercial Plumbing Duke Of Edinburgh Silver Collar – Heat 1 – C2dq 779m 15:25
$3500.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66633 Satsuma fsdt G A Lawrence
2 35475 Rialto Rosie fsdt G A Lawrence
3 76153 Boatswain Wally nwd J R Goode
4 15683 Roman Home nwd J T McInerney
5 68434 Glen Abbey Moon fsdt A Hart & K Taylor
6 47854 Groovy Again fsdt A C Roberts
7 11122 Groovy Finance fsdt J & D Fahey
8 55515 Our Price fsdt N P Green
9 2P546 Shea Sherie fsdt G A Lawrence
10 33173 That Girl fsdt A Cleaver

Terry Ryan Timber Battle Of The Sexes – Heat 2 – R/Aq 318m 15:43
$2000.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 415F6 Nice Choice nwd R P O’Regan
2 636X1 Tess Tokaam 18.47 N P Green
3 12227 Sally’s Babe 18.58 D D Schofield
4 13228 She’s Too Cool fsdt D D Schofield
5 11113 Pizza Girl 18.41 J T McInerney
6 53233 Clear Conquest 18.58 B D F Craik
7 22112 Miss Silence 18.48 T A Green
8 54422 Onset nwd J A Cleaver

Commercial Plumbing Duke Of Edinburgh Silver Collar – Heat 2 – C2dq 779m 16:00
$3500.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 86556 Young Daddy fsdt D D Schofield
2 88761 Billy Baxter nwd J T McInerney
3 51585 Cosmic Zeus fsdt J T McInerney
4 22125 Winsome Dosh fsdt J & D Fahey
5 56554 Jin Ju nwd J R Goode
6 44271 Roman Leader fsdt B D F Craik
7 56645 Groovy Shot fsdt S P Maher
8 56833 Teegan fsdt G A Lawrence
9 2P546 Shea Sherie fsdt G A Lawrence
10 87668 Virtuoso fsdt P W Cleaver

Terry Ryan Timber Battle Of The Sexes – Heat 1 – R/Aq 318m 16:18
$2000.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23322 Super Hound 18.37 L C Jensen
2 76575 Forward Solution 18.55 D W Mathews
3 46275 Botany Roy nwd J T McInerney
4 32252 Cawbourne Ray fsdt D D Schofield
5 35711 Hazem El Magic fsdt B R D Cole
6 41111 Swinging Zorro 18.35 S P Clark
7 11314 Devil’s County 18.44 B D F Craik
8 12311 Go Ben Go 18.81 S P Clark
9 74322 Rewired fsdt D D Schofield
10 21753 Pretty Funny 18.65 P&L Henley

Commercial Plumbing Duke Of Edinburgh Silver Collar – Heat 3 – C2dq 779m 16:37
$3500.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 32211 Mr. Jazz fsdt J & D Fahey
2 37211 Thrilling Evo fsdt S C Mann
3 54217 Elara fsdt J & D Fahey
4 41438 Acacia Creek fsdt A Hart & K Taylor
5 23254 Freddie Sage fsdt J T McInerney
6 42543 King Jack fsdt G A Lawrence
7 66542 Don The Hop fsdt J R Goode
8 11133 Fort Shakin’ fsdt J Black
9 2P546 Shea Sherie fsdt G A Lawrence
10 47232 Debbie Bluefire fsdt C J Morris

NZ Community Trust Auckland Oaks – R/A 527m 16:55
$10000.00
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 14315 Simply Blessed 31.22 D D Schofield
2 33358 Polly Rocket 30.85 S C Mann
3 42517 Alecia Reltub fsdt J T McInerney
4 11211 Winsome Ashley 29.77 J & D Fahey
5 74134 Pink Reltub fsdt J T McInerney
6 63445 Sally Baxter fsdt J T McInerney
7 44471 Your My Lady 30.27 B R D Cole
8 81316 Fifi The Genius fsdt J & D Fahey
9 21223 Fancy May nwd D D Schofield
10 77137 Thrilling Smile 30.67 A Cleaver

Terry Ryan Timber Battle Of The Sexes – Heat 2 – R/Aq 318m 17:14
$2000.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 33141 Classic Ben nwd S P Clark
2 24421 Lauretana Boy 18.43 K Sutch-Jones
3 88263 Samual Baxter fsdt J T McInerney
4 18111 Force Of Revenge 18.40 B R D Cole
5 11511 Flying Squadron 18.45 P&L Henley
6 F2511 Black Spot Prang 18.37 R P O’Regan
7 16588 Rymor Reason 18.86 T A Green
8 17237 Austin 18.51 D D Schofield
9 12364 Fancy Eel nwd D D Schofield
10 14445 Night Alert fsdt S L Ross

Pelorus Trust Sprint Final – C5f 318m 17:37
$3000.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 28763 Thrilling Game nwd D W Mathews
2 61121 Cawbourne James 18.22 D D Schofield
3 52664 Thrilling Power 18.58 C J Derecourt
4 38333 Cawbourne Cathy 18.36 D D Schofield
5 51124 Hillys Tip nwd S P Maher
6 24251 Zensu 18.31 R P O’Regan
7 33222 Big Pa 18.09 D D Schofield
8 32272 Bright Conquest 18.19 R P O’Regan
9 24455 End Zone 18.11 D D Schofield
10 76575 Forward Solution 18.55 D W Mathews

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments