Monday 13th July 2009


Race 1 520m 6.45pm
MAIDEN B.G.R.C. F4
1 JUNIOR AGOGO M TOM TZOUVELIS
2 CHASING TEGAN M TOM TZOUVELIS
3 DEE CEE BEE M HELEN KEEP
4 SUNNY COWGIRL M REG HAZELGROVE
5 JUDY STATE M PATRICIA COMLEY
6 BLACK AND GOLD M HOPE ELSON
7 SHADY SHAZZA M TOM TZOUVELIS
8 PASKA M RON BARBER

Race 2 520m 7.03pm
MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 PHUKET M DALE MORTIMER
2 KICKBACK MAX M ANNE SOUTHEE
3 RUBY STATE M TROY SHARPE
4 HESTON M ASHLEIGH WILLIAMS
5 SUPER SNOW M TOM TZOUVELIS
6 SPOONER STREET M JOHN REIMER
7 CRAZY ENFORCER M JOANNE PRICE
8 AMUS M TOM TZOUVELIS

Race 3 520m 7.23pm
MIXED FINAL SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 SPECIAL APPROACH 5 SANDRA HUNT
2 GOOD TIGER M DAVE IRWIN
3 SPINNING FREE M JOHN REIMER
4 BLUE STORM MISS 5 GLORIA FALLA
5 REGENT PEARL M NEIL CATCHPOLE
6 WINGED COMMAND M JOHN HUTCHINSON
7 DIVA DORIS M SHERYL CLARK
8 SUMMER’S SIZZLER M HOPE ELSON
9 RUBY STATE M TROY SHARPE
10 SLICK APPROACH M SANDRA HUNT

Race 4 520m 7.45pm
NOVICE REDCLIFFE OXLEY MEATS F4 2ND LEG EXT DBL
1 KAMIKAZE MAGPIE N ANDREW RICH
2 HEY OBAMA N BEVERLEY CHAPPELL
3 HARA’S CYCLONE N MIKE STEPHENSON
4 ARTY HERMAN N TOM TZOUVELIS
5 DECISION TIME N JOHN REIMER
6 VOODOO SHAKER N MARGARET QUARRELL
7 DYNAMIC LADY N JOHN REIMER
8 ELIZABETH N MELVYN PEARSON
9 BLUE RENEGADE N JOHN COLEMAN

Race 5 520m 8.02pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 DETWIELER 5 ROBERT GALE
2 MIDNIGHT JACK 5 GEORGE JOYCE
3 BLAINE BALE 5 TOM TZOUVELIS
4 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
5 TAWNY SHIRAZ 5 PAUL HILL
6 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
7 BOOT AND SCOOT 5 JOHN REIMER
8 ROLLING DICE 5 NED SNOW
9 PASIFIKA BOY 5 JEFFREY PUHOTAU
10 HEZA RACER 5 JOHN REIMER

Race 6 600m 8.22pm
4/5 GRADE UNITAB F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
2 SHINZO 5 MICHAEL BRIANT
3 PEDRO’S MONEY 5 BOB BELFORD
4 BIKINI BEACH 4 HELEN KEEP
5 RIVER SEINE 5 ASHLEIGH WILLIAMS
6 COUNT THE DOUGH 5 PETER RUETSCHI
7 PETROVSKI 5 TONY ZAMMIT
8 KAY CEE POWER 5 TROY SHARPE
9 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
10 HEZA RACER 5 JOHN REIMER

Race 7 520m 8.44pm
5TH GRADE NORTHERN RIVERS STUD F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 HOPKINS 5 ASHLEIGH WILLIAMS
2 CHERIKA 5 KERRY BOUFFIER
3 HEPTARCHY 5 JOHN REIMER
4 PATRIOTIC BOY 5 MURIEL DALTON
5 FEVER JACK 5 GEORGE JOYCE
6 BERELLA RIHANNA 5 RON BALL
7 MORE FURY 5 THOMAS NOBLE
8 MIDNIGHT SURF 5 REG HAZELGROVE
9 BLONDE WAYS 5 BERYL GREEN
10 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER

Race 8 520m 9.02pm
MIXED FINAL THE “A” TEAM *QDOG* F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 GIDGEE GLIDER 4 THOMAS NOBLE
2 BLACK PEREGRINE 5 VICKI WISENER
3 RYLEE’S ROCKIN’ 4 GREGORY STELLA
4 FIRE SALE 5 GARRY GILBERT
5 SHE’S THE WORD 4 GARRY GILBERT
6 LUVA DRINK 5 RON BALL
7 HANSON PETRIE 5 GEOFF ALLEN
8 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
9 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
10 RIVER SEINE 5 ASHLEIGH WILLIAMS

Race 9 520m 9.22pm
3/4 GRADE WINNING EDGE F4
1 CRONIN STATE 4 TROY SHARPE
2 PREMIER CHIEF 4 MARGARET QUARRELL
3 KALLAN BALE 3 TOM TZOUVELIS
4 BOSANOVA BLUE 4 KEVIN FORRESTER
Box5 VACANT
6 ROYSTON RENEGADE 4 PETER ROY
7 SHANAHAN BALE 3 TOM TZOUVELIS
8 WHIRLY STORM 3 REG HAZELGROVE

Race 10 520m 9.43pm
5TH GRADE SUREPICK F4
1 CORNELIA MARIE 5 MICHAEL MCALISTER
2 HE’S CLASSY 5 ALFRED LOVE
3 SEXY SAL 5 RON BALL
4 PROSPECTIVE 5 JAMES THOMPSON
5 BEAU ROAD 5 BERYL GREEN
6 BOGIE GEM 5 TONY BRETT
7 ELEVEN GRAND 5 JOHN EDWARDS
8 COOL IDEA 5 STEPHAN FREDRICKS
9 MY BEE 5 TANYA SNOW
10 SHORT ARGUMENT 5 JOHN REIMER