Monday 6th September 2010

Greyhound Box Draw For – Monday 6th September 2010

Race No. 1Maiden Brandons Electrical06:45PM (QLDtime)
Maiden event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CAV WHIZ22375J L Reimer (Rush Creek)
2TOO DEADLY43268P Comley (Bethania)
3TONY CEE6767J R Conlon (Beachmere)
4NAUTICAL MILE55844M J Mcalister ()
5IN BRIEF2573P R Wilson (Bundamba)
6MISTY KIRALEE35222R G Nelson (Bundamba)
7JOHNNY’S TREATYP Comley (Bethania)
8HOUSE OF CARDSP Comley (Bethania)
9MIGHTY CLASSY2F657N D Murdoch (Oakhurst)
10MISS STARLIGHT8775N D Murdoch (Oakhurst)
Race No. 2Mixed Final 07:01PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1GUNMETAL GLOW3N C Rugg (Murarrie)
2FLIGHT OF CONDOR34M J Emery ()
3RIP BEWARE3C E Suttle (Redland Bay)
4JUST COINCIDENCE1T W Brett (Grandchester)
5KISSY BOND524D C Twible (Churchable)
6KIEWA SHOW1P D Graham (Doomben)
7VOODOO RUMBLE382S J Kavanagh (Dungay)
8SECRET MYSTIQUE2R A Jackson (Coominya)
9ENCHILADA26255C E Suttle (Redland Bay)
10CAV WHIZ22375J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 34th Grade Redcliffe/oxley Meats07:24PM (QLDtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RYAN’S A ROCKET56436R D Ball (Prenzlau)
2ESPOSITO57177J T Pay (Park Ridge)
3MISS TIA36374E M Klaassen (Bundamba)
4GOTTA BE BOND13748L C Simon (Karrabin)
5*** VACANT BOX ***
6FINISHING STYLE12116T A Noble (Karrabin)
7STROKER78543G B Carlyle (Goodna)
8PAPA LUIGI11256F L Hancock (Spring Grove)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Ht 1 5th Grade Winning Edge07:45PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SOLID JO87867J L Reimer (Rush Creek)
2QUEENIE’S SIZE76355J J Bradley (Coominya)
3EXTRA CLASSY12877N D Murdoch (Oakhurst)
4ALEXIS FIRE52282B T Linnan (Lake Clarendon)
5CHIEF JUSTICE52511P J Rayner (Dakabin)
6PURE ADRENALIN27264D Russell (Innisplain)
7DIVA DORIS46432S A Clark (Burpengary)
8EXTRA RUMBLE42228S J Kavanagh (Dungay)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud08:02PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FOUR EXOTIC43547C L Wills (Closeburn)
2ABBY SHIRAZ11444S J Hunt (Atkinson Dam)
3NOZZA BELUSHI3411T W Mccarthy (Springfield Lakes)
4VULCAN FORCE43513R D Herr (Buccan)
5MR. DIMERY4412M J Emery (Churchable)
6PIXIE’S PRIDE34455J R Conlon (Beachmere)
7YES MASTER58323D L Buxton (Logan Reserve)
8SHICK DIAMOND36642J T Edwards (Fernvale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Ht 2 5th Grade Winning Edge08:22PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RAILROAD BLACKIE26271B N Morris (Lowood)
2HIGH INTEREST42621P J Rayner (Dakabin)
3HEZA SURFER83674J L Reimer (Rush Creek)
4MICKEY MUSTARD58334R D Herr (Buccan)
5ERISTOFF14514D Russell (Innisplain)
6LUVA DRINK77778R D Ball (Prenzlau)
7SHESA MONA62727D K Smith (Tamborine)
8BOS FLYER23415D L Robinson (Dunbible)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 74/5 Grade Northern Rivers Stud *q-dog*08:44PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1COOL MIDAS TOUCH22144B J Tansey (Palm Beach)
2GENUINE73845R B Burman (Park Ridge)
3BELTAH MAGIC14313R J Ayre (Burpengary)
4ALANNA LORIAN55865C E Suttle (Redland Bay)
5MIDNIGHT LEE44432G E Uhrhane (Paradise Point)
6DAYS OF TUNZA26534G Dart (Dulguigan)
7SHEZ REAL CLASSY61681D L Buxton (Logan Reserve)
8HIT THE JACKPOT12552C E Suttle (Redland Bay)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8(best 8) Fcgp Cup09:02PM (QLDtime)
Best 8 event over 520 Metres at Albion park Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,520 2nd: $430 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PROPER LUCY14513G L Dart (Dulguigan)
2SIDE CUTTER61552B N Morris (Lowood)
3ROMAN EXPRESS32488C G Hamilton (Morningside)
4CHACHI63884F Hancock (Spring Grove)
5TERRIFIC STYLE11112T A Noble (Karrabin)
6BOOT STRINGS12234G L Dart (Dulguigan)
7MY BOY MONTY31813T A Noble (Karrabin)
8CARRICK FLYER37555B T Linnan (Lake Clarendon)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Ht 3 5th Grade Winning Edge09:22PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROYAL SAMBA55323E M Klaassen (Bundamba)
2FIGHT FORCE45175R D Herr (Buccan)
3DONNA’S KISSY66665B P Chappell (Carbrook)
4REGAL FOOL52428J T Pay (Park Ridge)
5HEZA WILD ONE63576J L Reimer (Rush Creek)
6SLICK CHICK52213G A Clegg (Mudgeeraba)
7KENSO WAY16622R J Ayre (Burpengary)
8CARLINFORD SAM54168E G Griffin (Glasshouse Mountains)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Ht 4 5th Grade Winning Edge09:43PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TIN LIMITED81323D Russell (Innisplain)
2PALACE MISTRESS84315P J Creamer (Lower Beechmont)
3DOMINANT DANCER23255S J Hunt (Atkinson Dam)
4INDIANA BONES51514P Camden-Bermingham (Manly West)
5JERRY CAN CAP42637E G Griffin (Glasshouse Mountains)
6DYNAMIC LADY72486J L Reimer (Rush Creek)
7BEACHMERE BOUND62642J R Conlon (Beachmere)
8CAPED CRUISADER44622M J Emery (Churchable)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments