Monday 7th March 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Monday 7th March 2011

Race No. 1Ht 1 Maiden Bgrc06:42PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RUBY THE BOMB64415M C Brauer (Logan Reserve)
2URBAN SPIRIT36332G J Sciortino (Forestdale)
3BIG HUA75547S M Morris (Lowood)
4MENSA MISS18J Warner (Thagoona)
5COBRA STARSHIP24525G B Paull (Spring Creek)
6GO PETA27147R D Ball (Prenzlau)
7SIZZLING SHIRAZ73K Hawkings (Mount Samson)
8BOOT CAMPG L Dart (Dulguigan)
9ASAMOAH37358R D Ball (Prenzlau)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Ht 2 Maiden Bgrc07:04PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CHIC CHIC BOOM6786G B Paull (Spring Creek)
2STIR IT UP75246D A Turley (Leeville)
3CAV LIKE66555J W Hutchinson (Rush Creek)
4DANCING BOOTSS Charman (Dulguigan)
5BIRTH OF ORIGIN88444L D Elgood (Park Ridge)
6BLACK INFERNOJ A Hose (Chambers Flat)
7DAWN OF WAR87G R Hall (Marburg)
8BAR ROOM BLING88685C E Suttle (Redland Bay)
9ASAMOAH37358R D Ball (Prenzlau)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Mixed Final Sky Racing07:25PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PEDRO’S THUNDER8254T O Tzouvelis (Ormeau)
2SET FOR FAME623T A Sharpe (Braemore)
3NEOLUX34262D C Twible (Churchable)
4ANOTHER MEMORY3M I Quarrell (Strathpine)
5SASHA’S BABE7231G Hagicostas (Loganholme)
6KIKEM SHIRAZ63252T O Tzouvelis (Ormeau)
7HARA’S DESIGN32351M A Stephenson (Bray Park)
8OUR CAPTAIN4M I Quarrell (Strathpine)
9COBRA STARSHIP24525G B Paull (Spring Creek)
10BAR ROOM BLING88685C E Suttle (Redland Bay)
Race No. 4Ht 1 5th Grade Winning Edge07:43PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RUMBLE PARADE62322J A Cumming (Wolffdene)
2FORMULA ONE FURY86212M James (Thagoona Qld)
3RIPPED UNIT21255D A Turley (Leeville)
4BRICKS AND MUD88531L D Elgood (Park Ridge)
5CO STAR11162G J Cannon (Keperra)
6HARA’S TRICK36355K G Myers (Kallangur)
7DIEGO GARCIA41443D A Turley (Leeville)
8WHATZ MATTER YOU63112J F Heddles (Mansfield)
9FANTASY WEB23585D J Titmarsh (Bracken Ridge)
10COL’S CHOICE24565J V Garrick (Chambers Flat)
Race No. 5Ht 1 4/5 Grade Northern Rivers Stud08:02PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1GIVE ‘EM CURRY28563M E Menken (Bundamba)
2IMA HORNET32354R B Burman (Park Ridge)
3KAY CEE EXPRESS56532T A Sharpe (Braemore)
4LORRALAI62123S P Zammit (Willowvale)
5ALANNA LORIAN88754C E Suttle (Redland Bay)
6BUCKET LIST44274H M Keep (Deception Bay)
7ANOTHER ABILITY35766M I Quarrell (Strathpine)
8RAILROAD BLACKIE36431S M Morris (Lowood)
9DIOR DANCER84658P Camden-Bermingham (Manly West)
10PIPING HOT1446G L Dart (Dulguigan)
Race No. 6Ht 2 5th Grade Winning Edge08:24PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PEDRO’S ANGEL61683B T Linnan (Lake Clarendon)
2PURE BEAR25754S P Zammit (Willowvale)
3HE’S A ROCKSTAR25714G L Dart (Dulguigan)
4BEAUT BOOTS21173M J Emery (Churchable)
5REDEX83173D A Turley (Leeville)
6CAV HERE55348J L Reimer (Rush Creek)
7BUSH WALKER73537J C Durrant (Tamborine)
8SHAZAND41171T A Sharpe (Braemore)
9PERPLEXITY66747L R Lewis (Cedar Grove)
10SUNNY COWGIRL64475B J Hazelgrove (Crestmead)
Race No. 7Ht 2 4/5 Grade Northern Rivers Stud08:42PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BELTAH MAGIC54321P G Roy (Murrumba Downs)
2EXTENDED EDITION72262M A Stephenson (Bray Park)
3HAPPY LOVE35775H M Keep (Deception Bay)
4PROVEN KRUIZE14142T W Brett (Grandchester)
5ASGARD74386T A Sharpe (Braemore)
6WIGGLE DOOLEY42523B T Dull (Fernvale)
7MIDNIGHT SURF45617B J Hazelgrove (Crestmead)
8WHERE’S PADDY27236M J Chapman (Park Ridge)
9PATCHY FIELDS68568G Dart (Dulguigan)
10I’M DIFFERENT25638L D Elgood (Park Ridge)
Race No. 83/4 Grade Macro Meats09:02PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FASHION POLICE26543D A Hannon (Mount Nathan)
2EMILY’S DELIGHT55131R M Enright (Loganlea)
3DEAGON PEGASUS21522P R Bateman (Caboolture)
4TWIN IMPACT62127R B Burman (Park Ridge)
5BELLA ROMANA23616G Crisci (Churchable)
6IMA JALAPENO33742D A Hannon (Mount Nathan)
7MR. BOSSY MAN17225G Crisci (Churchable)
8BOS FLYER35243D L Robinson (Uki)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Ht 3 5th Grade Winning Edge09:25PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PEYOTE41852R D Ogden (Burpengary)
2CRACKING SPEED27121C E Byers (Drayton)
3MARTINI DUK13121M J Mace (Coominya)
4SEMESTER END62241R B Burman (Park Ridge)
5WHERE’S LOGAN62248S P Zammit (Willowvale)
6ROBBED31818D A Turley (Leeville)
7PURELY BUSINESS55324P Cauchi (Kellyville)
8BECAMI TRAIN22353L D Elgood (Park Ridge)
9CAV MISS13656J L Reimer (Rush Creek)
10LUCKY GIRL LEE16485G J Pearce (Raceview)
Race No. 10Ht 4 5th Grade Winning Edge09:42PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DEEDEE GOSSIP125FD I Lennon (Churchable)
2PUNISHER14176J T Pay (Park Ridge)
3MADE IN MERMAID65234R L Scott (Park Ridge South)
4MR. DIMERY15414M J Emery (Churchable)
5ARETHA TRICK11421D C Schafer (Ettrick)
6AWESOME KNOCKA76353P Cauchi (Kellyville)
7IRIDIUM3156D A Turley (Leeville)
8CAV WHIZ56435J L Reimer (Rush Creek)
9UNO PLAY BOY36567H M Keep (Deception Bay)
10HARA’S COUGAR54457K G Myers (Kallangur)