Thursday 26th February 2009


Race 1 520m 6.41pm
NOVICE GREYHOUND OF THE YEAR 28 FEB F4
Box1 COSMIC RUMBLE N STEPHEN KAVANAGH
Box2 QUARTER TIME N MICHAEL THRUPP
Box3 HEL’S FANTASY N SAMUEL LEES
Box4 BETHANGA N JOHN DART
Box5 TAXED N RAYMOND GREZLO
Box6 SMOOTH CHARACTER N VICTOR IRWIN
Box7 VINTAGE SPARKLER N ASHLEY BOCK
Box8 TEN DANCER N RAYMOND GREZLO
Res9 ELSIE TANNER N BOB WRIGHT
Res10 TIGER VINNI N GRAHAME WILLIS

Race 2 520m 7.05pm
5TH GRADE HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4
Box1 WRAP IT UP 5 GERARD BOWE
Box2 GNARRALOO 5 MALCOLM DAWSON
Box3 HIT FOR TEN 5 JOHN PAY
Box4 COULTA DUST 5 DAVE IRWIN
Box5 CARMELLA TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
Box6 ROYSTON RENEGADE 5 PETER ROY
Box7 REAL FROSTY 5 BARRY DULL
Box8 EARLY SECRET 5 GREGORY PAULL
Res9 SUPER STANLEY 5 ALEX GREEN
Res10 STOCKMAN 5 DEBORAH SIMON

Race 3 710m 7.25pm
4/5 GRADE BIG DOG PET FOODS F4 1ST LEG EXT DBL
Box1 MITOLO JESTER 5 DARREN RUSSELL
Box2 IRISH FANTASY 5 GARRY GILBERT
Box3 MISS GOGGLES 5 CYNTHIA SUTTLE
Box4 BIKINI BEACH 5 HELEN KEEP
Box5 SEMINOLE 4 MICHAEL THRUPP
Box6 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS
Box7 BOMBALONG 5 CYNTHIA SUTTLE
Box8 SHADOW BOXER 5 GREGORY BRENNAN

Race 4 520m 7.44pm
4TH GRADE BRANDONS ELECTRICAL F4 2ND LEG EXT DBL
Box1 RATTLE AND HUM 4 TERENCE MCCARTHY
Box2 WHO’S YA BEARING 4 RENALD ATTARD
Box3 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE
Box4 BLUEY’S SPIRIT 4 COLIN GRAHAM
Box5 INFLAMMABLE 4 ROBERT GILTINAN
Box6 TOMMY POWER 4 BOB BELFORD
Box7 SIDEWAYS 4 MICHAEL CHAPMAN
Box8 MAXIE 4 BEVERLEY DEBONO

Race 5 520m 8.08pm
(BEST 8) “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
Box1 HEZA MENAGERIE 3 JOHN REIMER
Box2 BLACK MONTY 3 THOMAS NOBLE
Box3 GRAMPIAN 3 GREGORY BRENNAN
Box4 GAZZA SHIRAZ 3 PAUL CAUCHI
Box5 VACANT
Box6 ESKIMO DANCER 2 REG HAZELGROVE
Box7 SANGIO KING 2 SANDRA HUNT
Box8 SLEEK AND SMART 1 JOHN CONLON

Race 6 520m 8.28pm
4/5 GRADE GREG COOLEY WINES F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
Box1 SKY LARKING 4 SANDRA HUNT
Box2 I’M PUZZLED TOO 4 SANDRA GILES
Box3 DASHING CORSAIR 5 DWYER LENNON
Box4 GYPSY INDIGO 4 RAYMOND BURMAN
Box5 HEZA WILD ONE 4 JOHN REIMER
Box6 KATAKOLO 5 DENISE ROBINSON
Box7 LIKE THE LOOK 5 RON BALL
Box8 ITZA BOY TRICK 4 PAUL CAUCHI
Res9 SIR SHIRAZ 5 THOMAS NOBLE
Res10 NOIR ROSE 5 ALBERT KENNEWELL

Race 7 520m 8.52pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
Box1 MONARCH’S MERLOT 5 MAX HAY
Box2 MYSTIC RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
Box3 FLYING KOSTANZA 5 TONY BRETT
Box4 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
Box5 RICKABY 5 ROSS OGDEN
Box6 MAKUSHLA 5 MICHAEL BRIANT
Box7 COBBELL LASS 5 MARGARET QUARRELL
Box8 RYAN’S A ROCKET 5 RON BALL
Res9 OFFSET 5 GERARD BOWE
Res10 ACE FANTASY 5 RAYMOND BURMAN

Race 8 600m 9.11pm
4/5 GRADE GARRARDS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
Box1 SAM BEAU STANLEY 4 ALEX GREEN
Box2 CEE CLAY 5 HELEN KEEP
Box3 KATHY’S RECALL 5 MARGARET QUARRELL
Box4 COME UP UNO 5 RENALD ATTARD
Box5 FREE CHEERS 5 THOMAS NOBLE
Box6 TEXAS RANGER 5 BRIAN KUTNER
Box7 MANHATTAN 5 DARRYL TREMBATH
Box8 ON THE ROPES 4 DIANNA BUXTON
Res9 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER

Race 9 520m 9.34pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4
Box1 SHOOSTER 5 ALLAN LANG
Box2 CLARRIE EARLY 5 RAY GATTI
Box3 SMART CHOICE 5 ROBERT GILTINAN
Box4 RED JAZZ 5 SANDRA HUNT
Box5 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
Box6 LUVA DRINK 5 RON BALL
Box7 CRONIN STATE 5 TROY SHARPE
Box8 RAPID SET 5 TONY BRETT
Res9 EARTH QUEST 5 THOMAS NOBLE
Res10 VADA STAR 5 REG HAZELGROVE

Race 10 600m 9.57pm
5TH GRADE SUREPICK F4
Box1 JUNIOR GREY 5 TREVOR SALMONI
Box2 BEARER BOND 5 SELENA ZAMMIT
Box3 LITTLE EGYPTIAN 5 DAWN GARRETT
Box4 SNEAKY SHIRAZ 5 RAYMOND BURMAN
Box5 KING IVAN 5 TREVOR SALMONI
Box6 BEILPAJAH PRINCE 5 ALBERT KENNEWELL
Box7 CALL ME RAMBO 5 RAY GATTI
Box8 UNO PLAY BOY 5 HELEN KEEP
Res9 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER