Thursday 27th March 2008


RACE 01 5TH GRADE 520M 6.41PM
LITTLE COLLEEN
F4
1 RHETT THE RAT Q 5 LAURA HASTIE
2 DARK MARNE 5 JASON THOMPSON
3 BUTTONHOLE Q 5 TOM TZOUVELIS
4 HEZA MENAGERIE 5 JOHN REIMER
5 RUNYA BEACH 5 JOHN DART
6 SUPREME BASH Q 5 JOHN EDWARDS
7 BLACK MAZE 5 DIANE HANNON
8 I’M SHELLY Q 5 PATRICIA CARRINGTON
9 EYE THE TIGER Q 5 RYAN AYRE
10 BLACK RULER Q 5 REG HAZELGROVE

RACE 02 NOVICE 520M 7.05PM
BLUE CHIP DOLL
F4
1 SUPREME LEVEL Q N VICKI WISENER
2 SMART CHOICE N ROBERT GILTINAN
3 GRAMPIAN N GREGORY BRENNAN
4 JIM’S CHOICE Q N MICHAEL BOODY
5 ADRIAN’S HERO Q N ROBERT GILTINAN
6 GINGER’S ME MUM Q N THOMAS NOBLE
7 SHINZO Q N MICHAEL BRIANT
8 IRINKA COGS N TOM TZOUVELIS
9 TOO PUZZLED Q N SANDRA GILES
10 SHE’S THE WORD Q N THOMAS NOBLE

RACE 03 4/5 GRADE 600M 7.25PM
RUSTIC VENTURE
F4 1ST LEG EXT DBL
1 NICELY DONE Q 4 ROBERT GILTINAN
2 TIGERLOO Q 4 FRED BERTOMEU
3 SPIRIT SQUAD 5 JOHN DART
4 JETT BLACK BOB Q 5 LANCE SIMON
5 EURO MAGIC 5 CYNTHIA SUTTLE
6 SNEAKY SHIRAZ Q 5 RAYMOND BURMAN
7 SHEOAK MAGPIE 5 NEIL CATCHPOLE
8 SISTERMATIC Q 4 VICTOR HOWARD
9 BOGIE BABE Q 5 RYAN AYRE
10 GENEROUS GIFT Q 5 ROBERT GILTINAN

RACE 04 5TH GRADE 710M 7.44PM
FOOL’S STATE
F4 2ND LEG EXT DBL
1 BIG DAD Q 5 NOEL MURDOCH
2 LAHDI DAH Q 5 KAYLEEN THRUPP
3 RED BIKINI Q 5 HELEN KEEP
4 MUSGRAVE HUEY Q 5 TREVOR LIST
5 BEAUE BREEZE Q 5 JEAN HOSE
6 NO LIFESAVERS Q 5 JOHN RUTHERFORD
7 POLDAR BLACK Q 5 STEPHEN ARNOLD
8 ROWDY SHIRAZ Q 5 GRAHAM HALL

RACE 05 5TH GRADE 520M 8.08PM
KIRSTY’S FIRST
F4 1ST LEG QUAD
1 HITECH O’FIVE Q 5 GREGORY PAULL
2 POWER OF TEN Q 5 JOHN REIMER
3 TEJAY’S ASSASSIN Q 5 TRAVIS ELSON
4 FLY CONCORD Q 5 NOEL MURDOCH
5 PICKETT’S CHARGE Q 5 JOHN FIELD
6 ABUNDIA BOO Q 5 ELAINE WILLIAMSON
7 NIMBASTIC 5 ALFRED SMALL
8 RUBY LAVELLE 5 PAUL CAUCHI
9 BANK ON ME 5 MARILYN JOHNSON
10 BLOOD SHOT Q 5 MICHAEL THRUPP

RACE 06 4TH GRADE 520M 8.28PM
LES BEIN
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 ULTRA SWIFT 4 RON BALL
2 GANNON Q 4 KAYLEEN THRUPP
3 SUPER STANLEY Q 4 ALEX GREEN
4 HI RANSOM Q 4 MICHAEL MENKEN
5 RED JAZZ Q 4 SANDRA HUNT
6 SASSY SPRITE 4 JAMES MADIGAN
7 GOTTA LOVE HIM Q 4 PAUL MCILVEEN
8 STONE COLD SOBER Q 4 MICHAEL MENKEN
9 SLEEK AND SMART Q 4 JOHN CONLON
10 MEGA ROSE 4 ROBERT THOMPSON

RACE 07 (BEST 8) 600M 8.52PM
SANDRA BEIN
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 CLASSY DRESSER Q 1 DIANE HANNON
2 KATH’S A STAR 3 GREGORY BRENNAN
3 TEDDY’S PRIDE Q 3 TOM TZOUVELIS
4 MISTY BEAR Q 2 BARRY DULL
5 KULU SPIRIT 1 JOHN CLARSON
6 SEMINOLE Q 3 KAYLEEN THRUPP
7 HONEYSUCKLE ROSE Q 2 THOMAS NOBLE
8 RUBBER SOUL 1 JEFF AHERN
9 TSUNAMI SURF Q 3 ROBERT ADAMS

RACE 08 NON PENALTY 520M 9.15PM
FINAL BOGIE LEIGH FUTURITY GROUP 2
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 BERELLA DIVA 4 RON BALL
2 TRICODE FLOJO 3 TRICIA FULLER
3 JACABBY 5 DAVIDROBARTSON
4 XANADU’S IMAGE 5 LEITH MCHUGH
5 QUEEN LAURYN 5 TONY BRETT
6 TONIC’S PRIDE 5 DAVID ROBARTSON
7 QUE SERA SERA 2 ANGELA LANGTON
8 TARAWI GEM 5 SHANE ROBINS
9 ABUNDIA BOO 5 ELAINE WILLIAMSON
10 SASSY SPRITE 4 JAMES MADIGAN

RACE 09 5TH GRADE 520M 9.45PM
TONY BRETT
F4
1 SUZY TEYS 5 PETER MOSS
2 ELITE ANGEL Q 5 PAUL GRAHAM
3 ROSE FESTOON 5 TROY SHARPE
4 BLACK MONTY Q 5 THOMAS NOBLE
5 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
6 CLASSY CHA CHA Q 5 NOEL MURDOCH
7 RIGHT ON RUBY 5 TRACEY BRYANT
8 SPELL FIRE 5 ELAINE WILLIAMSON
9 MISS SOUTHERLY Q 5 MICHAEL THRUPP
10 NIGHT STORM Q 5 ROBERT ESSEX

RACE 10 5TH GRADE 520M 10.05PM
TURBO TEARS
F4
1 NEW COIN 5 TOM TZOUVELIS
2 FAITH IN BUNDY 5 TROY SHARPE
3 ELISE ODETTE Q 5 DENNIS MOORE
4 SEE THE SEA 5 COLIN HAMILTON
5 LAWVEK Q 5 GREG CANNON
6 INTREPID SPIRIT Q 5 JOHN FIELD
7 JILLIE BEAN Q 5 JOHN EDWARDS
8 FEAR THE BAIL Q 5 ROBERT ESSEX
9 ULTRA CLASSY Q 5 MARK WARE
10 NICKALIADES Q 5 MAUREEN CULEY