Tuesday 12th August 2008


RACE 01 MAIDEN 395M 7.50PM
HT 1 B.G.R.C.
F4
1 DASHING BEAUTY Q M CHARLES MIFSUD
2 WINDY HILL WIZZ Q M MICHAEL BRAUER
3 BLUE FIRE EAGLE Q M RONALD GOODWIN
4 HERB’S HAZE M BILL SHARP
5 ARNICA M KEITH HOUGHTON
6 REFLECTIVE Q M KERRY BOUFFIER
7 COME MONDAY Q M KAYLEEN THRUPP
8 LIZZIE GREYSTOCK Q M DENIS COMERFORD
9 MOON DREAMS Q M DARRYL SMITH
10 PURE PERCENT M CLAUDE DACEY

RACE 02 MAIDEN 395M 8.08PM
HT 2 B.G.R.C.
F4
1 BIT SLY ME Q M BRADLEY WOODS
2 TURNING ANGLE Q M GARY KUNDE
3 COCORIFFIC Q M KERRY BOUFFIER
4 MAYBELLENE JET Q M STEVEN SMITH
5 HIGHTON SURF Q M MICHAEL BRAUER
6 NOT SO NIPPY Q M JOSEPH BARTOLO
7 SPECIAL TREND Q M JOY HARDING
8 DHONI Q M KEITH HOUGHTON
9 MOON DREAMS Q M DARRYL SMITH
10 MISS BOBBIE BLUE Q M JOHN CONLON

RACE 03 MIXED FINAL 395M 8.27PM
THE “A” TEAM
F4 1ST LEG EXT DBL
1 FINDINGS Q M PAUL FELGATE
2 DURIGAN Q M KAYLEEN THRUPP
3 JIM’S BLUE Q M JOHN CONLON
4 ORIENTAL DOLL Q M RUSSELL DRUERY
5 COOL GENERATION 5 KERRY BOUFFIER
6 HAIL CAESAR Q 5 STEVEN SMITH
7 HEY DARL M MATTHEW STEPHEN
8 SWAN’S GIRL M KERRY BOUFFIER
9 COME MONDAY Q M KAYLEEN THRUPP
10 BIT SLY ME Q M BRADLEY WOODS

RACE 04 NOVICE 395M 8.50PM
ELITE STATE AT STUD
F4 2ND LEG EXT DBL
1 CASPEROLE Q N BRADFORD JARRETT
2 MY LITTLE MISS Q N MARIA SHEDDEN
3 ON BOARD N CHARLES MIFSUD
4 ALPHA LEATHER N PAUL ROBSON
5 ALPHA BET N PAUL ROBSON
6 EVEN MEANER N JACKSON MORRIS
7 TAMROOKUM Q N KAYLEEN THRUPP
8 ELITE SOVEREIGN Q N STEVEN SMITH

RACE 05 5TH GRADE 395M 9.08PM
QUEENSLAND VETERINARY SPECIALISTS
F4 1ST LEG QUAD
1 FIRE OF LONDON Q 5 P CAMDEN-BERMINGHAM
2 NOT SO BRIGHT Q 5 JOSEPH BARTOLO
3 SHANAE’S SECRET Q 5 TRAVIS ELSON
4 MATA OF FAITH 5 TROY SHARPE
5 YELKAO STAR Q 5 NIGEL RUGG
6 GEORGII Q 5 KEITH BOAN
7 ACES ARE 5 CLAUDE DACEY
8 SHARDEN CARN 5 WILLIAM LIDDELL

RACE 06 MAIDEN/5TH GRADE 600M 9.27PM
GREG COOLEY WINES
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 TIME TO PLAY 5 BOB BELFORD
2 SLICK CONQUEST 5 KERRY BOUFFIER
3 INNER FOXTROT Q 5 BRADLEY WOODS
4 OAKEY FLATS Q 5 JOHN QUARMAN
5 HEPTARCHY M JOHN REIMER
6 BLUE GUNNER 5 WARREN SCANNELLA
7 HEART’S ABOUND Q 5 FRED CROWTHER
8 NICE WITH ICE Q 5 BRADLEY WOODS
9 GABRIELL’S GIRL Q M JOHN REIMER

RACE 07 5TH GRADE 395M 9.50PM
DINKY DI WEB DESIGNS
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 CATCH THE FLASH Q 5 TRAVIS ELSON
2 SCARLET BAY Q 5 ELIZABETH GRIFFIN
3 BRUNOZA JET 5 JOHN QUARMAN
4 WHATA KISS Q 5 KEITH BOAN
5 MY MAN HOUDINI Q 5 NIGEL RUGG
6 JUST TANGO Q 5 BRETT MILLARD
7 BLACK VISION 5 PETER DRUERY
8 SPECIAL ISSUE Q 5 JOY HARDING

RACE 08 4/5 GRADE 520M 10.08PM
SUREPICK
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 JETT BLACK BOB Q 4 ROBERT ADAMS
2 STORM QUEEN 5 RAYMOND CHRYSTAL
3 MYSTIFYING LEE Q 4 TERRENCE MEDCALF
4 EASE THE PAYNE Q 5 DAVID ROBARTSON
5 SWIFT HAWK 5 PETER RAYNER
6 SHIRAZ COOPS Q 5 ELIZABETH GRIFFIN
7 SEMINOLE Q 5 KAYLEEN THRUPP
8 SPECIAL ABILITY 5 JOY HARDING
9 DAMIEN Q 5 CLAUDE DACEY
10 SPECIAL STYLE 5 JOY HARDING

RACE 09 5TH GRADE 395M 10.27PM
UNITAB
F4
1 CLAUDIA SNIFFA Q 5 BRADLEY WOODS
2 LADY SARALYN Q 5 BRETT MILLARD
3 FAST FRICTION 5 TONY HANDLEY
4 CRESCENT BLACKIE Q 5 COLIN NOWLAN
5 VACANT
6 ZE DREAM Q 5 KEITH BOAN
7 DUBLIN PORTER Q 5 KERRIE THORPE
8 ZINGARA Q 5 RUSSELL DRUERY

RACE 10 5TH GRADE 395M 10.50PM
CATCHING PEN
F4
1 JUST LIKE MIKE Q 5 RUSSELL DRUERY
2 TIPPERARY TOKEN Q 5 STEVEN SMITH
3 LA CRONE 5 BRETT MILLARD
4 ONION BEARS ALL Q 5 MARIA SHEDDEN
5 VACANT
6 ON THE SNOZ Q 5 BRADLEY WOODS
7 UNSPEAKABLE 5 KEITH BOAN
8 IZZY BLUE 5 TONY HANDLEY