Wednesday 22nd September 2010

Greyhound Box Draw For Albion Park – Wednesday 22nd September 2010

Race No. 1Maiden Brandons Electrical03:27PM (QLDtime)
Maiden event over 331 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1WOOROOLIN ROCKET36243P W Sykes (Atkinson Dam)
2SHY LAKODAJ A Druery ()
3HELEN’S WEBN A Thompson (Bracken Ridge)
4DANCING KIRRA6G Gibb (Churchable)
5SHEZ TORQUING5R Attard (Fairney View)
6DELTA’S TRIPB M Kutner (Postmans Ridge)
7DO YA BLOCKK J Rolls (Atkinson Dam)
8THIRD TUESDAY72733J I Jones (Waterford West)
9MAMA PRINCESS27G Crisci (Churchable)
10FLIGHT OF CONDOR348M J Emery (Churchable)
Race No. 2Maiden Corey Pearce Photography03:43PM (QLDtime)
Maiden event over 331 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PRETTY SUDDEN43423G B Carlyle (Goodna)
2EUROA ROZENE23832S J Glasscock (Churchable)
3JAY HOUSTONN A Thompson (Bracken Ridge)
4LADY TREND235C W Chandler (Buccan)
5GINNAGINH M Keep (Deception Bay)
6RUNAWAY TRAINS Staples (Ellangowan)
7GOLDEN HONEYR J Rolls (Coominya)
8PETE VALET8652P R Bateman (Caboolture)
9CRAIG’S MEMORY37E J Kleinhans (Beerwah)
10LEDARO CLEO26R C Brook (Gin Gin)
Race No. 3Novice Wheeler Kennels04:06PM (QLDtime)
NNP event over 331 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROBCARDI 4166R D Alchin (Ellangowan)
2SIAM POWER37443N D Sykes (Atkinson Dam)
3WITH DIAMONDS615J T Pay (Park Ridge)
4MEXICAN SPITFIRE13848J Knight (Casino)
5MAHINA41372R J Druery (Churchable)
6LAST MOHICAN36651L Isles ()
7ELUSIVE PRIDE68856K A Houghton (Murrumba Downs)
8LILLY VALE84327P R Bateman (Caboolture)
9ROMAN ASSASSIN15738K Boan (Kynnumboon)
10ELVIE’S FOOL75646R L Higgs (Coominya)
Race No. 4Novice Catch The Bunny Syndicate04:23PM (QLDtime)
NNP event over 331 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BEST OF NAT32312L Isles (Bundaberg)
2KELL’S FOOL16556R L Higgs (Coominya)
3RA RA RODNEY16S Staples (Ellangowan)
4PERRO DIABLO11S Lippel (Clontarf)
5ILLINOIS BOY76658S C Woods (Park Ridge)
6BLACK APEX35115J E Gallaway ()
7BOUNCING MISS13375M J Emery (Churchable)
8JEDI WAMPA2411S J Glasscock (Churchable)
9BONNIE PEARL BAY28626F W Crowther (Capalaba West)
10MARKET TALK16775S J Hunt (Atkinson Dam)
Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud04:46PM (QLDtime)
NNP event over 331 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1I’M ALL SHOW27212P D Graham (Doomben)
2SUNSHINE BOY21E J Kleinhans (Beerwah)
3LEDARO HOLLY22123R C Brook (Gin Gin)
4SURE DESTINY53231S Lippel (Clontarf)
5LAKODA COL11R J Druery (Churchable)
6CELTIC BLUE76254J M Loye (Kallungar)
7RATATOUILLE6562FR D Alchin (Ellangowan)
8SUMMER TREASURE31277F W Crowther (Capalaba West)
9QUEEN BEE87548J T Pay (Park Ridge)
10BEER CHASER1455R J Davey (Wynnum West)
Race No. 65th Grade Redcliffe/oxley Meats05:03PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JUST COINCIDENCE131T W Brett (Grandchester)
2MOOKI54226R D Ball (Prenzlau)
3LEDARO MIDGE11381R C Brook (Gin Gin)
4SONIC CHICK12663J P Falvey (Capalaba West)
5FLIPERTTY JIG47353C G Elson (Wurtulla)
6STAFFORD MISS33413N A Thompson (Bracken Ridge)
7REGAL FOOL28535J T Pay (Park Ridge)
8SANDOW17171T A Sharpe (Braemore)
9WHERE’S ZALI18276T O Tzouvelis (Ormeau)
10ALGORITHM72465D E Mcgrath (Logan Village)
Race No. 74th Grade Dinky Di Web Design05:26PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PUSHING DAISIES42366A L Dargusch (Churchable)
2KULU ROSE24541G Hagicostas (Loganholme)
3PHOENIX BOMBER64463T C Wilson (Duranbah)
4FELICITY TRICK34147G W Gilbert (Tivoli)
5SPINNING FREE75244J L Reimer (Rush Creek)
6BOOT AND SCOOT21425J L Reimer (Rush Creek)
7MAJOR BILLY BLUE14184W B Elson (Yandina Creek)
8CHEVEZ11137T W Brett (Grandchester)
9SUEMAE38766S C Woods (Park Ridge)
10NO ENTRY58574J T Pay (Park Ridge)
Race No. 8(best 8) The Gem05:46PM (QLDtime)
Best 8 event over 395 Metres at Albion park Of $1,440 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $210 3rd: $120 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1IVORY SPY61742K J Boan (Murwillumbah)
2CHAMPAGNE SHELL37664N A Thompson (Bracken Ridge)
3LEICA JACKAROO42432C J Horrigan (Caboolture)
4 SON25338N A Thompson (Bracken Ridge)
5STAR BOMBER21414T M Fuller (Park Ridge)
6PHIL’S HOLIDAY31313K Boan (Kynnumboon)
7SURF THE REEF22577J T Pay (Park Ridge)
8SURF THE TURF72865S J Neary (Enoggera)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 94/5 Grade Cartwright Property Group06:02PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PACIFIC SLAYER57754T O Tzouvelis (Ormeau)
2ERISTOFF51453D Russell (Innisplain)
3DIAMOND SPAR62425J T Edwards (Fernvale)
4NORDIC ASSASSIN15645T O Tzouvelis (Ormeau)
5KULU SMOKE21448G Hagicostas (Loganholme)
6LATE DEBATE73676J A Knight (Casino)
7GIRL TEXADA45757A L Dargusch (Churchable)
8ROSE DOUBLOON53566S G Lennon (Burpengary)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 105th Grade Winning Edge06:18PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SIAM STARR36561N D Sykes (Atkinson Dam)
2LOGAN’S THUNDER23571R M Enright (Loganlea)
3BLUE RADLER111T A Sharpe (Braemore)
4BLACK GEORGIA17123J E Gallaway (Spring Creek)
5SHARK GULLY63585R D Ball (Prenzlau)
6PICCOLO RED76151G Crisci (Churchable)
7BASALT JAB1S Lippel (Murwillumbah)
8ROSIE’S CHUCK43142J T Edwards (Fernvale)
9BOY ZOHAN45232G Hagicostas (Loganholme)
10WHATZ MATTER YOU14622J F Heddles (Mansfield)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments