Wednesday 8th July 2009


Race 1 395m 3.44pm
HT 1 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 AWESOME BLUE BOY M COLIN NOWLAN
2 RUNAWAY JET M IAN HOGGAN
3 GO TARNEY M NEVILLE FERGUSON
4 MR. JAMES M RON BALL
5 MANX STORM M ROBERT WALL
6 SELECT TEJAY M TRAVIS ELSON
7 CRYSTAL BEAUTY M CHARLES MIFSUD
8 JAY FELLA M NEIL THOMPSON
9 WHAT A PRINT M MARIA NOTORAS
10 AWESOME LIZZY M COLIN NOWLAN

Race 2 395m 4.04pm
HT 2 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 BONNIE PEARL BAY M FRED CROWTHER
2 JUST A LAKIE M COLIN NOWLAN
3 QUICK STATE M IAN HOGGAN
4 NAMES JAMES M DESMOND GILROY
5 SPANISH LULLABY M SANDRA HUNT
6 LISSINO BEAUTY M JOSEPH COTRONEO
7 UNO REBEL M KEITH HOUGHTON
8 JOY RIDE M CHARLES MIFSUD
9 WHAT A PRINT M MARIA NOTORAS
10 AWESOME LIZZY M COLIN NOWLAN

Race 3 395m 4.24pm
NOVICE IMAGETEC F4 1ST LEG EXT DBL
1 KILLER SPIRIT N GLENDA DART
2 MAJOR BILLY BLUE N WILLIAM ELSON
3 SILK WEB N NEIL THOMPSON
4 FALSIFY N ELAINE KLAASSEN
5 BEER DAY FRIDAY N DESMOND GILROY
6 BRAVE UNDERCOVER N DENNIS MOORE
7 DECISION TIME N JOHN REIMER
8 MISS TIA N ELAINE KLAASSEN
9 LISSINO LILLY N JOSEPH COTRONEO
10 WITHERENS PRINCE N RON BALL

Race 4 520m 4.44pm
HT 1 5TH GRADE SKY CHANNEL F4 2ND LEG EXT DBL
1 KING LEE 5 IAN HOGGAN
2 HERITAGE DRIVE 5 DIANE HANNON
3 BIG BIRD BOOZER 5 COLE SHERWOOD
4 REBEL UNDERCOVER 5 DENNIS MOORE
5 EASE THE PAYNE 5 CHRISTINE ROBARTSON
6 MEGA MORE 5 EDWARD NEAL
7 NOIR ROSE 5 ALBERT KENNEWELL
8 MARY ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
9 SHEZ GOOD 5 GRAEME DUNN
10 SHEZ ROSIE 5 MALCOLM DAWSON

Race 5 395m 5.01pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 IN A BOUND 5 FRED CROWTHER
2 PEDRO LILY 5 JOHN DART
3 CHARIOT HAWK 5 PETER RAYNER
4 ALL ABOUT STYLE 5 SANDRA HUNT
5 SEB’S MEMORY 5 LAURENCE THOMAS
6 HALF DONE 5 PATRICK LAVIS
7 HOT TEDDY 5 LAURENCE THOMAS
8 GRANNY STATE 5 TROY SHARPE
9 SPIDERMAN TWO 5 KEVIN GALLOWAY
10 SHEZA SHAZA 5 JOHN REIMER

Race 6 520m 5.22pm
HT 2 5TH GRADE SKY CHANNEL F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 I’M NOT BLUE 5 RALPH CHANDLER
2 HERVEY BAY FLYER 5 KEVIN KEMP
3 KAY CEE ENFORCER 5 TROY SHARPE
4 AUTUMN WALTZ 5 TONY BRETT
5 PEPPER JAK 5 DIANE HANNON
6 BEAU ROAD 5 BERYL GREEN
7 JOKER’S SMILE 5 MALCOLM DAWSON
8 AZZ UNO 5 PETER WILSON
9 SAM ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
10 CORNELIA MARIE 5 MICHAEL MCALISTER

Race 7 520m 5.38pm
HT 3 5TH GRADE SKY CHANNEL F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SUNA SURF 5 MALCOLM DAWSON
2 BLONDE WAYS 5 BERYL GREEN
3 CHANEL’S BOSS 5 BOB GROVE
4 SANTANA GOLD 5 STEPHEN MISSEN
5 LOVE RULES 5 ERROL SUELL
6 BALRANALD 5 DIANE HANNON
7 JAMAICAN DOLL 5 DAVID DOYLE
8 LATE SHOW LEE 5 NEIL THOMPSON
9 LUCY ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
10 SURF THE REEF 5 MALCOLM DAWSON

Race 8 395m 5.56pm
MIXED FINAL CARTWRIGHT PROPERTY GROUP *QDOG*
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 BACARDI BREEZE 5 GLENDA DART
2 HAPPY MORAYFIELD 5 LESTER KLEINHANS
3 BACK PAGE 5 GARY THORPE
4 BLACK NARCISSUS 5 STEPHEN LENNON
5 MJALA WARRIOR 5 PATRICK LAVIS
6 ANNA’S LAST 5 SERGIO LIVOTTO
7 YOUTAR DAGGY 4 JOHN DART
8 KARMAZZ 5 PETER WILSON
9 LUCY’S IMAGE 5 KEITH BOAN
10 SUNA SURF 5 MALCOLM DAWSON

Race 9 395m 6.16pm
(BEST 8) GREG COOLEY WINES F4
1 CLOUD DANCER 1 ROBERT EDDIE
2 KAY SIZE STATE 1 TROY SHARPE
Box3 VACANT
4 PAINTED LADY 3 ERROL SUELL
5 PINK CHARACTER 1 JIM GALLAWAY
Box6 VACANT
7 BOSANOVA BLUE 3 KEVIN FORRESTER
8 ROSSA LEE 2 RON BALL

Race 10 395m 6.34pm
4/5 GRADE THE “A” TEAM F4
1 BLACK BAHAMA 4 KENNETH YATES
2 SATURN STATE 5 TROY SHARPE
3 FAST MOVER BURNS 4 KEVIN GALLOWAY
4 POWER OF TEN 4 JOHN REIMER
5 GRAEME’S FOLLY 5 DESMOND GILROY
6 REFLECTIVE 4 KERRY BOUFFIER
7 BILKO 4 GLENDA DART
8 TOKEN PEG 4 JOHN REIMER
9 MONZA MAGIC 5 MALCOLM DAWSON
10 BLACK ANSWER 5 MARGARET MCKNIGHT