Saturday 5th December 2009


Race 1 366m 12.52pm
MAIDEN CARTWRIGHT PROPERTY GROUP
1 KOOL LOU M CYNTHIA SUTTLE
2 BOON ABILITY M JOHN JUDD
3 LAURA’S REIGN M WARREN ROBERTSON
4 MISS KEYTAH M BARRY MCDONELL
5 ELECTRIC STEP M JOHN HUTCHINSON
6 WEEKEND WARRIOR M JIM GALLAWAY
7 DONNA’S KISSY M BEVERLEY CHAPPELL
8 STEEL LORIAN M JOSEPHINE WARBROEK

Race 2 366m 1.12pm
5TH GRADE WYNLAND CUP TROPHY
1 ELOQUENT 5 GARY KUNDE
2 SHINING MAGS 5 PETER EVANS
3 WINDY HILL WIZZ 5 MICHAEL BRAUER
4 MICALAS’ CARNAGE 5 KELVIN BOSTON
Box5 VACANT
6 BASSIN 5 CLAUDE DACEY
7 SPOT ON TOMMO 5 KYLIE JORGENSEN
8 GO BLITZEM 5 CYNTHIA SUTTLE

Race 3 366m 1.32pm
MIXED FINAL BRANDONS ELECTRICAL
1 MILVENA 5 CYNTHIA SUTTLE
2 CORRIE ROSE M NOEL GORDON
3 REGAL FOOL M JOHN PAY
4 SEA TRAIL M CYNTHIA SUTTLE
5 TRIBE KING 5 IAN ROBERTS
6 QUEEN VINTAGE M JOHN REIMER
7 HARA’S COMMAND M MIKE STEPHENSON
8 SERENE GAIRN M CLIFFORD HOUSTON
9 MR. WATERFRONT M STEPHEN GRAHAM
10 ELECTRIC STEP M JOHN HUTCHINSON

Race 4 366m 1.52pm
NOVICE AQUATIC ACHIEVERS SWIM SCHOOL SPRINT TROPHY
1 FORMULA ONE FURY N MICHAEL JAMES
2 BERELLA CRUZE N TROY OKAMURA
3 JAYDEE’S DANCE N JOHN DARBEY
4 PALMER WAPAU N GERARD BOWE
Box5 VACANT
6 KING SIZE LORIAN N TRAVIS ELSON
7 BLUE DECEIVER N KEVIN GALLOWAY
8 WITCH JET N KELVIN BOSTON

Race 5 366m 2.12pm
HT 1 N/P GQL YOUNG GUNS (FOR GREYHOUND 30 MONTHS OR YOUNGER AT DATE OF THE HEATS)
1 IMA WHEELIE BIN 5 RUSSELL DRUERY
2 ELUSIVE ANGEL 5 COLIN GRAHAM
Box3 VACANT
4 PEPPER JAK 4 DIANE HANNON
Box5 VACANT
6 DICKY FLYER 4 IAN DIONYSIUS
Box7 VACANT
8 UNLUCKY GINGA 5 NED SNOW

Race 6 366m 2.32pm
HT 2 N/P GQL YOUNG GUNS
1 DAINTREE WEST 5 BARRY KITCHENER
2 LIFESAVER 5 NED SNOW
Box3 VACANT
4 HERITAGE DRIVE 3 DIANE HANNON
Box5 VACANT
6 HANIFY’S FORTE 5 COLIN GRAHAM
Box7 VACANT
8 TRICK MIRRORS 5 DAVID THOMME

Race 7 366m 2.52pm
5TH GRADE (BITCHES) YOUNG GUNS CONTAINER CREW CLASSIC TROPHY
1 KILLANA GIRL 5 CYNTHIA SUTTLE
2 HARA’S CYCLONE 5 MIKE STEPHENSON
3 FOOLISH JORGY 5 RUSSELL DRUERY
4 BROAM 5 ERROL SUELL
5 PLAY AND MISS 5 NOELA FERTCH
6 PRINCESS KERO 5 ROBERT WRIGHT
7 DAYSEAS SUZIE 5 CLAUDE DACEY
8 IODO 5 JAMES CARLTON
9 BRONZE BABE 5 CYNTHIA SUTTLE

Race 8 366m 3.12pm
5TH GRADE NETWORK REFRIGERATION & AIRCONDITIONING PTY LTD
1 WITCH FLYER 5 KELVIN BOSTON
2 SURF THE REEF 5 MAX HAY
Box3 VACANT
4 BLUEY’S SPIRIT 5 COLIN GRAHAM
5 DAY SEAS CRACKER 5 CLAUDE DACEY
Box6 VACANT
7 HERO SHOT 5 NOELA FERTCH
8 FLYING PEGASUS 5 BENJAMIN SHEPHERD

Race 9 366m 3.32pm
4TH GRADE AWESOME LODGE
1 ZATIGER 4 ROSS STEPHENS
2 QUARTER TIME 4 MAX HAY
Box3 VACANT
4 CATWALK QUEEN 4 JOHN PAY
Box5 VACANT
6 MIGHTY AND HIGH 4 ALEC STEVENS
Box7 VACANT
8 CARTER SLADE 4 DIANE HANNON