Wednesday 16th September 2009


Race 1 520m 6.53pm
MAIDEN BAKER & STAFF PAINTERS F4
1 REGAL HAZE M JOHN BRADLEY
2 DAZZLE PRINCE M ANNE FARRELL
3 CHASING TEGAN M NORMAN SYKES
4 KEROMA GALORE M VICTOR IRWIN
5 PROMISES PRETTY M KAREN ROLLS
6 COMING HOME M OWEN EDMONDS
7 DASHING PEGASUS M DEBORAH ARNOLD
8 TSONGA QUEEN M RACHEL SCOTT

Race 2 520m 7.12pm
MAIDEN MEADOWBROOK HOTEL, MEADOWBROOK F4
1 HANSON SHIBAZ M GEOFF ALLEN
2 HOPEFUL BABE M NORMAN SYKES
3 RAW DIVA M CASEY DARGUSCH
4 FLUTTERING M MARY EDMONDS
5 HOT CONTENDER M DEREK MILHAM
6 PURE SIDEWAYS M SHANE DOWNER
7 RIVAL HUNTER M DENIS GUPPY
8 RAGING ENFORCER M NED SNOW

Race 3 630m 7.35pm
MAIDEN/5TH GRADE VIKINGS FUTSAL (FOR GREYHOUNDS WITH NO MORE THAN 1 WIN MAIDNES ELIGIBLE)
F4 1ST LEG EXT DBL
1 SPECIAL RAGE 5 JOY HARDING
2 TITAN ASSASSIN M PATRICIA CARRINGTON
3 HAYLEY’S GOSSIP 5 LANCE SIMON
4 MARIE RELTUB M KAREN ROLLS
Box5 VACANT
6 SPIRITED LADY M JOHN MCCARTHY
7 TEARS AND RAIN 5 ANDREW RICH
8 DAINTY DIVA M ROBERT JOHNSTON

Race 4 431m 7.55pm
NOVICE CUSTOM COOLING & REFRIGERATION F4 2ND LEG EXT DBL
1 HAPPY ATTITUDE N VICKI WISENER
2 CUSTOM ALLOY N COLIN CURTIS
3 WIGGLE DOOLEY N BARRY DULL
4 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
5 ROSE RAMBLER N CASEY DARGUSCH
6 ROXY GIRL N NORMAN SYKES
7 TARAARAT N NED SNOW
8 REFLEX GIRL N GARY MOORE

Race 5 520m 8.15pm
5TH GRADE PROMENDO I.T. CONSULTANCY F4 1ST LEG QUAD
1 KING TRISTRAM 5 ROBERT ESSEX
2 DEEP HEAT 5 ADAM HINES
3 IKEBANA 5 COLIN CURTIS
4 KAMIKAZE MAGPIE 5 ANDREW RICH
5 MAYWYN GOER 5 TERRY BRERETON
6 BELL’S DECANTA 5 PATRICIA CARRINGTON
7 HEIR TO GRACE 5 KERRY BOUFFIER
8 DINO’S HERO 5 BILL SHARPE

Race 6 520m 8.35pm
4/5 GRADE BRANDONS ELECTRICAL F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 SWEET AS ME 5 GRAHAM HALL
2 UNEEK FIZEEK 5 RICHARD NELSON
3 MR. GOLD FINGER 4 COLIN CURTIS
4 SHEZA BOND 4 MAX HAY
5 UNPAINTED 5 STEVEN BOODY
6 NEW CHAPTER 4 ROBERT ESSEX
7 METEORA 5 ANITA WATTS
8 AYANA 4 GARY JANES

Race 7 431m 8.55pm
5TH GRADE LOGAN CITY COBRAS AFL CLUB F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 LITTLE PUZZLE 5 KEVIN BARNETT
2 TINY ENFORCER 5 TERRY BRERETON
3 SUPER SNOW 5 NORMAN SYKES
4 GLEN ROWAN 5 MICHAEL EMERY
5 PRATTEN ENFORCER 5 RON HAWKSHAW
6 QUATRO GAL 5 NORMAN SYKES
7 QUICK STATE 5 IAN HOGGAN
8 ELITE JUNO 5 DAVID SMYTH

Race 8 431m 9.12pm
MIXED FINAL STEEL POWER S.E.Q. F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 EASE THE PAYNE 4 CHRISTINE ROBARTSON
2 DREAM SALUTE 5 GLENN NOFFKE
3 SANTINO MARELLA 4 STEPHEN ROLPH
4 PAINFUL BINDI 5 SCOTT MCGUINESS
5 COOMINYA CASH 5 OWEN EDMONDS
6 BLUE BUD 5 NED SNOW
7 FENCE POST 5 ALBERT KENNEWELL
8 KENTUCKY BILL 5 PATRICK DAY
9 REGENT BLAST 5 CHAD CATCHPOLE
10 REGENT POINT 4 NEIL CATCHPOLE

Race 9 520m 9.35pm
2/3 GRADE HOTEL METROPOLE, IPSWICH F4
1 FLYING SPIRIT 3 NORMAN SYKES
2 TOO PUZZLED 3 SANDRA GILES
Box3 VACANT
4 SMART BLONDE 2 PETER DUNNE
5 SHINZO 3 MICHAEL BRIANT
Box6 VACANT
7 MONARCH’S MERLOT 3 MAX HAY
8 DANCING RAHTEE 3 GEOFFREY GIBB

Race 10 520m 9.55pm
5TH GRADE STEELFORCE AUSTRALIA LTD. F4
1 LATE EXPRESS 5 GRAHAM HALL
2 BIG DEAL HAZE 5 RENALD ATTARD
3 MOONLITE MADAME 5 DEBORAH ARNOLD
4 BORDER TOWN 5 RICHARD NELSON
Box5 VACANT
6 MONTANA PRIDE 5 OWEN EDMONDS
7 SILVER BONDS 5 NORMAN SYKES
8 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments