Wednesday 17th June 2008


Race 1 520m 6.55pm
HT 1 MAIDEN BOKOS FRUIT MART F4
1 KAMIKAZE MAGPIE M ANDREW RICH
2 REGENT PEARL M NEIL CATCHPOLE
3 HUGO FAST M CHRISTINE BOURKE
4 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN
5 BY FATE M DANIEL LEE
6 FORCEFUL LADY M BRIAN KUTNER
7 CECIE’S CHOICE M ARTHUR BARN
8 WANTED M MICHAEL WOODCOCK

Race 2 520m 7.15pm
HT 2 MAIDEN LOCKYER PRODUCE F4
1 BYE BYE PEGGY M CHRISTINE BOURKE
2 KING TRISTRAM M ROBERT ESSEX
3 COSMO’S REWARD M ALAN DARGUSCH
4 SPECIAL RAGE M JOY HARDING
5 DAZZLE PRINCE M ANNE FARRELL
6 BADEN DASH M MICHAEL WOODCOCK
7 EVA WROSE M PETER FURBANK
8 UNO GERRY M BRIAN SWIFT

Race 3 520m 7.35pm
MIXED FINAL CKW PAINTING CONTRACTORS F4 1ST LEG EXT DBL
1 GERBER’S GIRL 5 OWEN EDMONDS
2 HONEY RYDER M LANCE SIMON
3 PURE LIGHTNING M DANIEL LEE
4 ARNOLD M STANLEY MCLEISH
5 RUN NELSON RUN 5 ROBERT GILTINAN
6 FOUR WAY REBEL M COLIN BYERS
7 MONTANA PRIDE M OWEN EDMONDS
8 DISTANT MEMORY M LIONEL JACKSON
9 EVA WROSE M PETER FURBANK
10 BYE BYE PEGGY M CHRISTINE BOURKE

Race 4 520m 7.55pm
NOVICE RLM FLOOR COATINGS F4 2ND LEG EXT DBL
1 BLACK WROSE N PETER FURBANK
2 LIL’ WILDFLOWER N PATRICIA CARRINGTON
3 COOL DUK N TONY PARRY
4 FORCEFUL BOY N BRIAN KUTNER
5 VOODOO STING N KAREN KING
6 JUST SCRUMPTIOUS N ROBYN CRAVEN
7 DEEP HEAT N ADAM HINES
8 BLACK OCTANE N BARRY DULL

Race 5 431m 8.15pm
5TH GRADE GATTON INDOOR SPORTS F4 1ST LEG QUAD
1 SPECIAL LABEL 5 JOY HARDING
2 TWO FOUR FIVE 5 COLIN BYERS
3 RAYLEEN BOND 5 RICHARD NELSON
4 STROKER 5 DALE MORTIMER
5 KEE 5 MURIEL DALTON
6 MY SWEET SUCCESS 5 ALEC STEVENS
7 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
8 MAYWYN GOER 5 ROBERT ESSEX
9 CHERRY DARLING 5 MARY EDMONDS
10 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS

Race 6 520m 8.35pm
5TH GRADE BRISBANE INJURY LAWYERS F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 AYANA 5 IAN HOGGAN
2 TAP AN RACK 5 GRAHAM HALL
3 STRIKE FAST 5 GARY HOLMES
4 TOTAL EXCEPTION 5 DESMOND YOUNGBERG
5 IMA TEXAN 5 NEIL CATCHPOLE
6 BIG DEAL HAZE 5 RENALD ATTARD
7 GAMMONATION 5 DALE MORTIMER
8 ALDAMO 5 LANCE SIMON

Race 7 431m 8.55pm
4/5 GRADE TRIPLE J PLASTERBOARDS & TILES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 GHEERULLA GEM 5 NEIL CATCHPOLE
2 STYLISH STORM 5 GARY HOLMES
3 NEVER SATIN 4 JULIUS PERRETT
4 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS
5 SHINING MAGS 5 PETER EVANS
6 NATURALLY BATTY 5 JASON STUHMCKE
7 BILITY DIAMOND 4 BILL SHARPE
8 SMASHING LADY 5 JASON BLOOMFIELD
9 CHERRY DARLING 5 MARY EDMONDS
10 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS

Race 8 520m 9.17pm
MIXED FINAL BRACKEN RIDGE INDOOR SPORTS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 POWDER BLUE 5 CHRISTINE ROBARTSON
2 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN
3 TERIYAKI 5 MICHAEL BRIANT
4 MAYWYN’S DEAL 5 ROBERT ESSEX
5 UNEEK HOPE 4 RICHARD NELSON
6 SIR FRANKLIN 5 MICHAEL EMERY
7 SON OF MACBETH 5 TONY BRETT
8 KNOCKERS REVENGE 5 CORY AUSTIN
9 TOTAL EXCEPTION 5 DESMOND YOUNGBERG
10 ROSE FANTASIA 5 SHANNON GLASSCOCK

Race 9 431m 9.36pm
5TH GRADE QUEENSLAND INDOOR CRICKET F4
1 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
2 WHY 5 TERRY GUYMER
3 PERFECT STRIKE 5 MARGARET PAGE
4 FINE AN KOOL 5 ALLEN FITZSIMMONS
5 KING LEE 5 IAN HOGGAN
6 HYPO SHRECK 5 ELLEN HUNT
7 CERASTIUM 5 TONY MILLEN
8 INTENSIVE REX 5 RICHARD NELSON
9 CHERRY DARLING 5 MARY EDMONDS
10 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS

Race 10 431m 9.54pm
5TH GRADE ARTSMART PRINTING F4
1 HERO SHOT 5 NOELA FERTCH
2 WHAT’S A BUDGET 5 DIANNA BUXTON
3 MAYWYN EASY 5 JASON BLOOMFIELD
4 WHY WAIT 5 MARGARET PAGE
5 AMERICAN ZEPHA 5 JOSHUA ALLEN
6 HAPPY MORAYFIELD 5 LESTER KLEINHANS
7 BENNY’S THE MAN 5 COLIN BYERS
8 MR. GOLD FINGER 5 COLIN CURTIS
9 CHERRY DARLING 5 MARY EDMONDS
10 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS