Wednesday 17th November 2010

Box Draw For – Wednesday 17th November 2010

Race No. 1Maiden Councillor Morrison06:15PM (QLDtime)
Maiden event over 520 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SLAPPIN’ DA BASS52R M Giltinan (Ormeau)
2FEELS GOOD27453S C Woods (Park Ridge)
3FERNVALE FLYER5375B J Hazelgrove (Crestmead)
4YAMANA66838S C Woods (Park Ridge)
5MASTER MILO63327C I Bourke (Ebenezer)
6APACHE FLOWER27252D J Irwin (Maudsland)
7HANNAH ME76J Campbell (Oxley)
8TOUGH DEFENDER27252R N Essex (Greenbank)
9ISAAK’S FLYER83566P C Noffke (Bundamba)
10WHERE’S WITHALL574R Attard (Fairney View)
Race No. 2Maiden/5th Grade Councillor Tully06:34PM (QLDtime)
XM5 event over 630 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1AURIGA TEGIMI63671G Draheim (Fernvale)
2CHASING TEGAN77465P J O’Reilly (Yamanto)
3BUCKS A MILLION76257O Edmonds (Coominya)
4LUCKY FOX76568F Barendrecht (Burnett Heads)
5I’M DIFFERENT88647L D Elgood (Park Ridge)
6PANDORA GOLD44354P J Day (Wulkuraka)
7CELLAR DOOR33864R N Essex (Greenbank)
8SNOB FACE BEC75187C G Broadrick (Pine Mountain)
9ROSE JUBILEE43566C R Dargusch (Churchable)
10MISS HILARIOUS63857A E Farrell (Coominya)
Race No. 3Novice Councillor Morrow06:52PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TIBET TEWIN65621R L Scott (Park Ridge South)
2RUM BEAR45116F Barendrecht (Burnett Heads)
3TANGERINE TANGOF5168L H Jackson (Cedarvale)
4GRANDTULY MISS58632D A Arnold (Churchable Qld)
5NAAWY NAAWY162M K Geraghty (Churchable)
6BILLY BRADY21M E Menken (Bundamba)
7AURIGA PENGALA34633G Draheim (Fernvale)
8CATCH THE MONEY12722W J Thomson (Jimboomba)
9ROSIE SPECIAL61587J T Edwards (Fernvale)
10MUSGRAVE LOUIE24858T G List (North Ipswich)
Race No. 4City Of Ipswich Consolation07:11PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $4,320 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $750 3rd: $200 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MAYWYN’S DEAL54858R N Essex (Greenbank)
2AZASTAR44644A Green (Park Ridge)
3*** VACANT BOX ***
4DOYEN STAR61143I R Hoggan (Churchable)
5DIAMOND STAN14123M Saal (Highfields)
6*** VACANT BOX ***
7BANZAI PIPELINE62225T W Brett (Grandchester)
852354S D Rolph (Arana Hills)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 54/5 Grade Councillors Nardi & Pahlke07:35PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KEE27387J T Pay (Park Ridge)
2TANGERINE SKY51231M J Emery (Churchable)
3SANDOW13413T A Sharpe (Braemore)
4MAYWYN EASY14532J R Bloomfield (Greenbank)
5KENSO WAY12434R J Ayre (Burpengary)
6BLACK CARNAGE13534A C Collins (Warwick)
7BOGIE THUNDER33374T W Brett (Grandchester)
8BOLD AND BLACK41783G R Hall (Marburg)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Ht 1 4/5 Grade Councillor Bromage07:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1COUNTRY DESIGN57531P J Hay (Thagoona)
2FERMIUM44771T A Sharpe (Braemore)
3ESTEEMED LADY31874A C Collins (Warwick)
4COLD DRINK45177H D Rolph (Arana Hills)
5ALEXIS FIRE57437B T Linnan (Lake Clarendon)
6HATINATOR17115R G Nelson (Bundamba)
7DREAM SALUTE28377G R Noffke (Coominya)
8KIRALEE ANNE25F21R G Nelson (Bundamba)
946876B J Hazelgrove (Crestmead)
10ADANNE88886S C Woods (Park Ridge)
Race No. 7Mixed Final City Of 08:35PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $36,950 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $7,000 3rd: $3,500 Unplaced: $200.

No.NameFormTrainer

1ROMAN NOSE BEST16761M E Menken (Bundamba)
2OCTANE SHOW22831T W Brett (Grandchester)
314172M R Dawson (Mt Forbes)
4NIGHT SHIVERS15162A Southee (Beenleigh)
5QUEENIE’S SIZE52672J J Bradley (Coominya)
6DASHING CORSAIR35111D M Lennon (Churchable)
7HOT DRINK12111S D Rolph (Arana Hills)
8HE KNOWS UNO14121M Patterson (Iluka)
9ROMAN EXPRESS46552C G Hamilton (Morningside)
10LATE SHOW LEE21542N A Thompson (Bracken Ridge)
Race No. 8Ht 2 4/5 Grade Councillor Ireland08:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1COOL MIDAS TOUCH37863B J Tansey (Palm Beach Qld)
2REGAL GEM82276J Campbell (Oxley)
3CATCH PEDROS SON1781T A Sharpe (Braemore)
4GENERAL DOUGLAS44321R J Hazelgrove (Park Ridge)
5AURIGA REBEL35452R J Heilbronn (Raceview)
6SECRET MYSTIQUE31144R A Jackson (Coominya)
7ROSE 63836S H Arnold (Churchable)
8CITI HAWK13338I Mackenzie-Ross (Mount Tarampa)
9YIBBIDY YIBBIDAH55684T A Noble (Karrabin)
10SPACE INVADERF2865P J Hay (Thagoona)
Race No. 95th Grade Councillor Antoniolli09:14PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROSE RAMBLER58F48C R Dargusch (Churchable)
2WE’RE NOT THERE44114M J Emery (Churchable)
3PICK THE SCORE51567W R Andrews (Strathpine)
4SADDLE TRAMP66378O Edmonds (Coominya)
5*** VACANT BOX ***
6PERPLEXITY27267T A Sharpe (Braemore)
7ESPOSITO58688J T Pay (Park Ridge)
8WHERE’S PADDY34527M J Chapman (Park Ridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 105th Grade Councillor Pisasale09:30PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FLYING KERO81235R M Wright (Mango Hill)
2BLACK WROSE33157P Furbank (Walloon)
3NO ENTRY36847J T Pay (Park Ridge)
4MONTANA PRIDE56585O Edmonds (Coominya)
5*** VACANT BOX ***
6SIZE OF JESSIE77866J T Pay (Park Ridge)
7GO BLUE BOY35356P A Ruetschi (Golden Beach)
8HANSON INO36336S H Arnold (Churchable)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments