Wednesday 1st July 2009


Race 1 520m 6.55pm
HT 1 MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 BYE BYE PEGGY M CHRISTINE BOURKE
2 ANNIE LORI M GAVIN LINNAN
3 BOND’S IMAGE M LYNETTE NOBLE
4 IN A HURRY M ARTHUR BARN
5 SATURN ASSASSIN M ANDREW RUSSELL
6 HONEY RYDER M LANCE SIMON
7 UNEEK FIZEEK M RICHARD NELSON
8 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN

Race 2 520m 7.14pm
HT 2 MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 HOLMESDALE ROAD M MATTHEW O’CONNOR
2 BEN MORVAN M MICHAEL BOODY
3 UNDOUBTEDLY BOND M JOHN PAY
4 HUGO FAST M CHRISTINE BOURKE
5 SLINKY DINK M LES LEWIS
6 FAT MAX M STEVE WOODS
7 SEA FIFTEEN M RON JACKSON
8 CECIE’S CHOICE M ARTHUR BARN

Race 3 520m 7.35pm
MIXED FINAL HIGHLAND SMASH REPAIR F4 1ST LEG EXT DBL
1 BADEN DASH M MICHAEL WOODCOCK
2 FORCEFUL LADY M BRIAN KUTNER
3 MONTANA PRIDE M OWEN EDMONDS
4 FATIMA 5 STEVE WOODS
5 HAPPY HEART M OWEN EDMONDS
6 ARNOLD 5 STANLEY MCLEISH
7 AGGIE’S AWAY M GARY HOLMES
8 SURF SHELL M MICHAEL BOODY
9 ITCHY WOO M ARTHUR BARN
10 IN A HURRY M ARTHUR BARN

Race 4 520m 7.55pm
NOVICE BLACK TRUCK SALES F4 2ND LEG EXT DBL
1 BOWSER N BARRY DULL
2 FOOL’S FLASH N STANLEY MCLEISH
3 ENCHANTED MISS N ASHLEY FURNER
4 SIR FRANKLIN N MICHAEL EMERY
5 MAYWYN GOER N ROBERT ESSEX
6 BLACK OCTANE N BARRY DULL
7 HANSON INO N STEPHEN ARNOLD
8 JUSTIN N STEVE WOODS

Race 5 520m 8.15pm
5TH GRADE DENMAC FORD F4 1ST LEG QUAD
1 NORTHERN SPICE 5 IAN SMITH
2 POLDAR ENFORCER 5 MICHEAL GIALLOURAKIS
3 VELOCITY FORCE 5 TONY BRETT
4 GIRA FURY 5 AMBER BOODY
5 ALDAMO 5 LANCE SIMON
6 POP TOP 5 DESMOND BRAMICH
7 PREMEDITATED 5 ANNE FARRELL
8 LIL’ WILDFLOWER 5 PATRICIA CARRINGTON

Race 6 431m 8.35pm
HT 1 4/5 GRADE SAPAR LANDSCAPE SUPPLIES F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 NEW CHAPTER 4 ROBERT ESSEX
2 HARBOUR DAWN 5 PAUL HENNELLY
3 CORSER 4 GARY HOLMES
4 ADANDE 4 KRISTINA ARNOLD
5 I’M SHELLY 5 PATRICIA CARRINGTON
6 INTENSIVE REX 4 RICHARD NELSON
7 GLEN ROWAN 5 MICHAEL EMERY
8 AMERICAN ZEPHA 5 JOSHUA ALLEN
9 WHAT’S A BUDGET 5 DIANNA BUXTON

Race 7 431m 8.55pm
HT 2 4/5 GRADE SAPAR LANDSCAPE SUPPLIES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SHELL’S SURPRISE 4 RICHARD NELSON
2 SHAKE IT BABY 5 STEVE WOODS
3 STYLISH STORM 5 GARY HOLMES
4 YEAH SHE DOES 5 PATRICIA CARRINGTON
5 STROKER 5 DALE MORTIMER
6 ABSINTH 4 GERARD BOWE
7 STYLISH CYCLONE 4 GARY HOLMES
8 BLUE BUD 5 NED SNOW
9 WHAT’S A BUDGET 5 DIANNA BUXTON

Race 8 520m 9.15pm
MIXED FINAL SURF LORIAN AT STUD F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 NORDIC ASSASSIN 5 ANDREW RUSSELL
2 TAP AN RACK 4 GRAHAM HALL
3 YOLEE 5 JAMES CARLTON
4 HAVA BLUE 5 NED SNOW
5 SWEET AS ME 5 GRAHAM HALL
6 TERIYAKI 5 MICHAEL BRIANT
7 PRINCESS PAMELA 5 OWEN EDMONDS
8 DEEP HEAT 5 ADAM HINES
9 MISS AMY JADE 5 JOHN POLLOCK
10 ENCHANTED MISS 5 ASHLEY FURNER

Race 9 431m 9.34pm
2/3 GRADE ANNE WEBBER GROUP F4
1 MAYWYN HISTORY 2 ROBERT ESSEX
2 OFFSET 3 GERARD BOWE
Box3 VACANT
4 RUMNUT 3 SHANE TOPPING
5 MISS COMPLETELY 3 ALLEN FITZSIMMONS
Box6 VACANT
7 STAMINATOR 3 RICHARD NELSON
8 SPRING HURRICANE 2 RON BALL

Race 10 520m 9.55pm
3/4 GRADE www.ipswichgreyhounds.com F4
1 UNEEK BLOKE 4 RICHARD NELSON
2 BEST INTENTION 4 NED SNOW
3 UNEEK HOPE 4 RICHARD NELSON
4 MYSTIFYING LEE 4 JOHN HULL
Box5 VACANT
6 PUSH TO PASS 4 KEIRON BUTLER
7 RED HOT DOOLEY 4 BARRY DULL
8 URBAN MIST 3 GARY SCIORTINO