Wednesday 25th March 2009


Race 1 520m 6.12pm
MAIDEN CASH LOANS – PENNYWISE F4
1 EVA WROSE M PETER FURBANK
2 UNEEK BLOKE M RICHARD NELSON
3 FORMBY M GARY HOLMES
4 DENGUE FURY M THOMAS NOBLE
5 WILL’S BONFIRE M PERCY CAMDEN-BERMINGHAM
6 ARNOLD M STANLEY MCLEISH
7 GO WILD DESIGN M JILL HAY
8 MORE FURY M THOMAS NOBLE
9 REGENCY BEAU M BETTY HAUSER
10 SING HALLELUJAH M IAN HOGGAN

Race 2 520m 6.32pm
NOVICE RAW HAIR & BEAUTY F4
1 ALDAMO N LANCE SIMON
2 STRIKE FAST N GARY HOLMES
3 FOOL’S FLASH N STANLEY MCLEISH
4 KENNY’S WORLD N TRICIA FULLER
5 FORBILL N PAUL HENNELLY
6 GAMMONATION N DALE MORTIMER
7 ELIZABETH N MELVYN PEARSON
8 SMASHING LADY N JASON BLOOMFIELD

Race 3 520m 6.55pm
MIXED FINAL SWIFTS SPORTS CLUB F4 1ST LEG EXT DBL
1 VOODOO KING M KAREN KING
2 NADA MEE M ANDREW MONAGHAN
3 LIL’ WILDFLOWER M PATRICIA CARRINGTON
4 PEG’S IMAGE M STELLA MARSCHKE
5 VOODOO STING M KAREN KING
6 HIGHWAY HOON M RICHARD NELSON
7 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN
8 PRUDENCE BROWN 5 ALLAN OSHYER
9 DENGUE FURY M THOMAS NOBLE
10 REGENCY BEAU M BETTY HAUSER

Race 4 431m 7.15pm
NOVICE IPSWICH MARINES F4 2ND LEG EXT DBL
1 SET IN CONCRETE N ADRIAN HICKS
2 BLUE HOLIDAY N THOMAS NOBLE
3 AYANA N IAN HOGGAN
4 BLUFF GIRL N MALCOLM DAWSON
5 IMA DESIGN N JILL HAY
6 TOTAL EXCEPTION N DESMOND YOUNGBERG
7 ALL CONNECTED N DARRYL SMITH
8 TWO BLACK EYES N STEPHEN ARNOLD

Race 5 520m 7.35pm
HT 1 5TH GRADE PIG ‘N’ WHISTLE F4 1ST LEG QUAD
1 TESSARINA 5 CLAUDE DACEY
2 CHERIKA 5 KERRY BOUFFIER
3 KEY TO TEXAS 5 BRIAN KUTNER
4 BIG NIGHT OUT 5 ALEX GREEN
5 ALL JAZZY 5 JOHN EDWARDS
6 MYSTERY MAYHEM 5 JOANNE PRICE
7 MOONRAKER 5 LANCE SIMON
8 OUR BEEWAH BOB 5 JOHN EDWARDS

Race 6 520m 7.55pm
HT 2 5TH GRADE STYLINE DOOR SYSTEMS F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 GHEERULLA GEM 5 NEIL CATCHPOLE
2 SELF INFLICTED 5 THOMAS NOBLE
3 HARBOUR QUEEN 5 BRIAN FRANCIS
4 PURE PROMISES 5 LANCE SIMON
5 JILLIE BEAN 5 JOHN EDWARDS
6 AZAKHAN 5 ALEX GREEN
7 BELL’S DECANTA 5 PATRICIA CARRINGTON
8 BOND’S EYES 5 ROBERT ADAMS

Race 7 431m 8.15pm
4/5 GRADE TINTMART F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 VINTAGE CARBINE 5 GARY MOORE
2 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
3 COOL ZINGER 5 COLIN BYERS
4 HERB’S HAZE 4 HERBERT QUINN
5 ELEVEN GRAND 4 JOHN EDWARDS
6 CERASTIUM 5 TONY MILLEN
7 HIGHWAY HOLLY 4 PETER DUNNE
8 HOT DESSA 4 STEPHEN ARNOLD
9 ELITE ESCORT 5 CLAUDE DACEY
10 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS

Race 8 431m 8.35pm
MIXED FINAL ADAM WHITE ENTERPRISES F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 MISS LIBBY 4 GRAHAME WILLIS
2 NATURALLY BATTY 5 JASON STUHMCKE
3 SURF THE REEF 5 MALCOLM DAWSON
4 MAVERICK LEE 5 COLIN BYERS
5 HYPO SHRECK 5 ELLEN HUNT
6 LILAC IN LOVE 5 COLIN CURTIS
7 DIZZIE LIZZIE 5 WAYNE LEFOE
8 SHEZ ROSIE 4 MALCOLM DAWSON
9 COOL ZINGER 5 COLIN BYERS
10 CERASTIUM 5 TONY MILLEN

Race 9 431m 8.55pm
5TH GRADE GYPROCK PLASTERER – BL & SW VANDERMEEER PTY LTD
F4
1 IMA TEXAN 5 NEIL CATCHPOLE
2 AMERICAN ZEPHA 5 JOSHUA ALLEN
3 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
4 READY STEADY 5 STEVE WOODS
5 STYLISH STORM 5 GARY HOLMES
6 OAKEY FLATS 5 JOHN QUARMAN
7 DRIFTWOOD 5 RON JACKSON
8 SUGGESTER 5 DEBORAH ARNOLD
9 ELITE ESCORT 5 CLAUDE DACEY
10 RUN LIMMO RUN 5 JOANNE PRICE

Race 10 431m 9.15pm
1/2 GRADE F.F.A. BRISBANE TERMINATOR F4
1 SUITE TAHLIA 1 BRUCE LINNAN
2 ARCHIE KANE 1 GEOFFREY GREVILLE
Box3 VACANT
4 RUMNUT 2 SHANE TOPPING
Box5 VACANT
6 BOGIE BLUE 2 RYAN AYRE
Box7 VACANT
8 SEXY SAL 2 RON BALL