Wednesday 26th May 2010

Greyhound Box Draw For Ipswich – Wednesday 26th May 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Pennywise Cash Loans06:58PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SNOB FACE BEC23438C G Broadrick (Pine Mountain)

2VEGAS NIGHTS642T G Zammit (Willowvale)

3FLYING SAUCEPAN84826K J Rolls (Cecil Plains)

4CHONTAE’S FORCE65758R D Herr (Buccan)

5GENETIC SWAGE67645G A Mcgahan (Greenbank)

6AURIGA SUPREME28635G Draheim (Fernvale)

7PANDORA GOLDFP J Day (Wulkuraka)

8BETTY’S DIAMOND8425I R Hoggan ()

9CHELSEA’S BEAU88FR L Scott (Park Ridge South)

10JOLSON84FL P Franks (Brightview)

Race No. 2Ht 2 Maiden Kelly & Thomas Mcmillan07:15PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MICKEY MUSTARD26R M Giltinan (Ormeau)

2FIVE STORIES4B J Francis (Fernvale)

3QUEENS BOULEVARDG R Hall (Marburg)

4DESSA TEDDY85533K J Rolls (Cecil Plains)

5ODIN’S FURY23733T J Brereton (Cedarvale)

6MISS HILARIOUS62766A E Farrell (Churchable)

7CASH STRAPPED43624T G Zammit (Willowvale)

8ROSIE SPECIAL54468J T Edwards (Fernvale)

9COMING HOME55877O Edmonds (Coominya)

10AURIGA PENGALA47444G Draheim (Fernvale)

Race No. 3Mixed Final Ben Millar Solicitors07:35PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CHASING TEGAN7P754P J O’Reilly (Yamanto)

2ROPELEY BELLE74433J J O’Dea (Lower Tenthill)

3WARRIOR FORCE76453R D Herr (Buccan)

4SPACE INVADER72K S King (Coominya)

5ADD A DOLLAR2862W Scannella (Churchable)

6CLASSIC MONARO45644M R Hay (Oxenford)

7SHEZ ROMANTIC54631R M Giltinan (Ormeau)

8KOSY AZZ34351B J Young (Morayfield)

9MOONSHINE MOLLY24555G B Paull ()

10SHAZZA’S COMET86575P J O’Reilly (Yamanto)

Race No. 4Ht 1 5th Grade Farmer Dans Quality Meats07:55PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LORD BAKER36478G J Mellen ( Ipswich)

2VOODOO KISS68858L T Waldon (Camira)

3ORIGIN ENFORCER11116L M Griffiths (Churchable)

4SPACE WALKER27251R P Mcbride (North Booval)

5FOOLISH MAID85187P A Ruetschi (Golden Beach)

6ULTIMAX44187C F Zwoerner (Toowoomba)

7WHAT YOU RECKON2248FA L Dargusch (Lowood)

8REFLEX GIRL18413G J Moore (Toowoomba)

9GLEN ROWAN37884M J Emery (Churchable)

10LOGAN’S THUNDER83486R M Enright (Loganlea)

Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud08:15PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROSE 11375S H Arnold (Churchable)

2FIGHT FORCE5822TR D Herr (Buccan)

3FIVE GOLD RINGS62227B J Francis (Fernvale)

4HONOLULU LULU1235FJ B Shaw (Churchable)

5KATE OF PORTWENN35447T A Sharpe (Atkinson Dam)

6CRAZY SPARKPLUG31325G B Paull (Spring Creek)

7RIVAL MANOEUVRE61663M J Emery (Churchable)

8BODACIOUS BOB52145M K Rowe (Jimboomba)

9GERBER’S GIRL28848O Edmonds (Coominya)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 64/5 Grade Design All Cabinets08:35PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1QUEENIE’S SIZE25754J J Bradley (Coominya)

2MATTER OF TIME31434K A Galloway (Tamborine)

3IKEBANA35666C E Curtis (Atkinson Dam)

4AS YOU DO6F642P A Ruetschi (Golden Beach)

5REGAL FOOL74568J T Pay (Park Ridge)

6MISS PRADA11882G L Holmes (Gatton)

7BEST BEHAVIOUR11341R M Giltinan (Ormeau)

8TERRIFIC STYLE28337T A Noble (Karrabin)

9TARAARAT76346K M Snow (Cornubia)

10ST. JAMES’ GATE64246R A Greensill (Basin Pocket)

Race No. 75th Grade Lucas Electrical08:55PM (QLDtime)
Grade 5 event over 630 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BRICKFIELDS56746R N Essex (Greenbank)

2POWER SCHEDULE33364K W Duncan (Duncraig)

3HATINATOR57347R G Nelson (Bundamba)

4DASHING CAVALIER76422D M Lennon (Churchable)

5BELAIR PRINCE14531K S King (Coominya)

6DIAMOND SPAR66437J T Edwards (Fernvale)

7UNEEK BLOKE52746R G Nelson (Bundamba)

8LADY TYCOON32562J N Cauchi (Tugun)

9LITTLE ENFORCER51675L M Griffiths (Churchable)

1015766J T Pay (Park Ridge)

Race No. 8Mixed Final D & Df Tazelaar Builders09:14PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BIDJA23541D A Guppy (Park Ridge)

2DOYEN STAR62351R J Ayre (Burpengary)

3TOO FOOLISH61262R P Mcbride (North Booval)

4HYPO JO26313M Saal (Highfields)

5TOMISHA’S GOLD35523T O Tzouvelis (Ormeau)

6SERBIAN LEGEND67641I R Hoggan (Churchable)

7HARDCORE FORCE61472R D Herr (Buccan)

8MAYWYN GLORY66452R N Essex (Greenbank)

9BIG MEGS58323D G Lee (Milbong)

10AZZ UNO74254P A Ruetschi (Golden Beach)

Race No. 9(best 8) K & R Plumbing Supplies09:35PM (QLDtime)
Best 8 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,520 2nd: $430 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SUNLANDER34185T A Noble (Karrabin)

2I’M PUZZLED TOO51132S A Giles (Churchable)

3*** VACANT BOX ***

411111D J Gilroy (Dulguigan)

5SHELL’S SURPRISE47111R G Nelson (Bundamba)

6*** VACANT BOX ***

771424R D Herr (Buccan)

8IMA DESIGN64273P J Hay (Thagoona)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Ht 2 5th Grade Sammut Bulow Accountants09:55PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PACKER TYCOON43526J N Cauchi (Tugun)

2BIT BONKERS12121R P Mcbride (North Booval)

3PA’S MAGIC1F713W A Usmar (Willowbank)

4STAMINATOR26485R G Nelson (Bundamba)

5PARRA STATE12678L M Griffiths (Churchable)

6AZZ UNO74254P A Ruetschi (Golden Beach)

7JIMMY ARE17635J E Mccarthy (Wivenhoe Pocket)

8CORK HARBOUR11123M A Dunner (Bundamba)

9PURE MONO47766A C Hess (Camira)

10SADDLE TRAMP78786O Edmonds (Coominya)

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments