Wednesday 8th April 2009


Race 1 520m 6.52pm
MAIDEN RLM FLOOR COATINGS F4
1 MILEAGE M LEITH MCHUGH
2 TEARS AND RAIN M MARK SAAL
3 ULTRA OCTANE M RACHEL SCOTT
4 DASHING PEGASUS M SHANNON GLASSCOCK
5 PUSHIN’ BOBBIE M KEIRON BUTLER
6 BLACK OCTANE M BARRY DULL
7 GO WILD DESIGN M JILL HAY
8 JIM’S TURN M JOHN FARRELL
9 EVA WROSE M PETER FURBANK
10 SING HALLELUJAH M IAN HOGGAN

Race 2 520m 7.12pm
NOVICE BRACKEN RIDGE INDOOR SPORTS F4
1 UNEEK HOPE N RICHARD NELSON
2 ROSIE’S VISION N ROBERT JOHNSTON
Box3 VACANT
4 IMA DESIGN N JILL HAY
5 FOOL’S FLASH N STANLEY MCLEISH
Box6 VACANT
7 ELUSIVE INTENT N RACHEL SCOTT
8 TOTAL EXCEPTION N DESMOND YOUNGBERG

Race 3 431m 7.35pm
HT 6 BHE FINANCE AUCTION SERIES F4 1ST LEG EXT DBL
1 SANTINO MARELLA 5 STEPHEN ROLPH
2 BREAK THE CYCLE 2 MARK ALGATE
3 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
4 TOMISHA’S GOLD M NICK TZOUVELIS
Box5 VACANT
6 HEZ OCCY M MALCOLM DAWSON
7 TIGRESS 5 CHAD CATCHPOLE
8 SHEEZA PICTURE 5 MARK WILKES

Race 4 431m 7.55pm
HT 7 LES BEIN AUCTION SERIES F4 2ND LEG EXT DBL
1 CRACKA TEDDY 5 BARRY MORRIS
2 ROTTEN APPLES 4 MARK ALGATE
3 BLACK WROSE 5 PETER FURBANK
4 BOND’S AWAY 4 THOMAS NOBLE
Box5 VACANT
6 NORTHERN SPICE 5 IAN SMITH
7 UTTER CHAOS M RACHEL SCOTT
8 BRIARA BOND M SAMUEL BRADY

Race 5 431m 8.15pm
HT 8 HORIZON COATINGS AUCTION SERIES F4 1ST LEG QUAD
1 PURCHASE ORDER 5 TONY ZAMMIT
2 HYPO SHRECK 5 ELLEN HUNT
3 BIG BAZ 4 GRAEME GREENSILL
4 HIGHWAY HOON M RICHARD NELSON
Box5 VACANT
6 MAKE A STAND 5 IAN SMITH
7 POLDAR FORCE 5 GLENDA DART
8 DRIPPING WET M NICK TZOUVELIS

Race 6 431m 8.35pm
HT 9 IPSWICH CITY MOTEL AUCTION SERIES F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
2 DAZZLE PRINCE M ANNE FARRELL
3 BINDI BLUE M NICK TZOUVELIS
4 BLUFF GIRL 5 MALCOLM DAWSON
Box5 VACANT
6 ISLAND HOME M CHARLES ZWOERNER
7 RAIL RAIDER 5 GARY MOORE
8 HOT DESSA 4 STEPHEN ARNOLD

Race 7 431m 8.55pm
HT 10 GATTON INDOOR SPORTS AUCTION SERIES
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 MY GIRL MILLIE 3 MAUREEN CULEY
2 GOYO BRETT M LAURENCE WARD
3 ARTY HERMAN 5 NICK TZOUVELIS
4 GOLD MEDAL GIRL M ALEC STEVENS
Box5 VACANT
6 CANDY DESSA 5 STEPHEN ARNOLD
7 BLACK NARCISSUS 5 STEPHEN LENNON
8 SILENT ASSASSIN M GLENDA DART

Race 8 520m 9.14pm
4/5 GRADE A1 AUSSIE REMOVALS & TRANSPORT F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 ALDAMO 5 LANCE SIMON
2 HARBOUR QUEEN 5 BRIAN FRANCIS
3 HERMAN I AM 5 DENIS GUPPY
4 ARABIAN JUJU 4 RICHARD NELSON
5 SUPER SAMMY 4 OWEN EDMONDS
6 SHESA MONA 5 DONALD SMITH
7 MOONRAKER 5 LANCE SIMON
8 AYANA 5 IAN HOGGAN

Race 9 431m 9.35pm
3/4 GRADE HAPPY 30TH BIRTHDAY CHRISTINA HOGAN
F4
1 MONZA MAGIC 3 MALCOLM DAWSON
2 VOLATILE MISS 4 JOHN FIELD
3 MISTER LANE 4 ROBERT JOHNSTON
4 SHEZ REGAL 3 MALCOLM DAWSON
Box5 VACANT
6 JUST COUNTRY 3 JILL HAY
7 BLACK MOON 4 TONY ZAMMIT
8 PUZZLES ME TOO 3 SANDRA GILES

Race 10 431m 9.55pm
5TH GRADE PETER & MARGARET DUNNE MOWING & SLASHING
F4
1 SUNARIAN 5 GRAEME DUNN
2 BURNING QUESTION 5 GLENN STEPHAN
3 TWO BLACK EYES 5 STEPHEN ARNOLD
4 OUR BEEWAH BOB 5 JOHN EDWARDS
5 COUNTRY DESIGN 5 JILL HAY
6 SUGGESTER 5 DEBORAH ARNOLD
7 MIRROR MINE 5 KERRY BOUFFIER
8 LILAC IN LOVE 5 COLIN CURTIS
9 DRIFTWOOD 5 RON JACKSON
10 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS