Wednesday, 7 December 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 7 December 2016

Race No. 1Energis Smart Energy Solutions6:58 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WRECKER ONE (NSW)[7]512FSHN Bell (Point Lonsdale)
2BLACKPOOL CHUCK (NSW)[7]21342NBTL Kenyon (Corio)
3OLFINA ALLEN (NSW)[6]37617NBTA Dailly (Corio)
4VISTA BANDIT [6]25612NBTG Selkrig (Devon Meadows)
5ROCK IT RONNY [7]2181FSTDV Borg (Exford)
6PIETRO BALE (NSW)[7]61FSHM Delbridge (Balliang)
7KIERA BALE (NSW)[7]21FSHM Delbridge (Balliang)
8BLACKPOOL SHAZ (NSW)[6]3317825.68(5)A Kenyon (Corio)
9ADELAIDE BALE (NSW)[6]Res.5228525.73(1)A Dailly (Corio)
10BALD WAL (QLD)[7]Res.154FSHD Beasley (Footscray West)
Race No. 2Grv Vic Bred (0-6 Wins) Ht17:18 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 660 metres at Ballarat Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKIN’ RICO [5]54176FSTDL Karabitsakos (Pearcedale)
2SAYWAH TONAYO [5]23663FSTDJ Sheahan (Grassmere)
3JASMINE LILLY [5]88122NBTB Rogers (Tahara)
4MAGIC DIAMOND (NSW)[6]15415FSHM Fearnley (Yinnar)
6STOCKTAKE [5]43435FSTDG Peach (Cape Clear)
7WHERE’S DEX STAR [5]7564338.67(4)C Dew (Anakie)
8MAHAYA (NSW)[6]15774NBTB Burns (Werribee)
Race No. 3Eureka Concrete (0-2 Wins)7:38 PM (VIC time)
Restricted Win event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GREENBACK BOOGIE [6]16863NBTT Blacker (Mitchell Park)
2DA BONT (NSW)[7]2535131.50(5)S Kaliszewski (Warrak)
3ULTRA BEAR [7]73236NBTA Daisley (Lismore)
4SNAPCHAT QUEEN (NSW)[7]6512531.80(7)S Kaliszewski (Warrak)
5VING BALE (NSW)[M]223FSHM Delbridge (Balliang)
6FABREGAS LARA [7]45424NBTJ Barnes (Lismore)
7ASTON CHANEL [M]36325FSHP Abela (Parwan)
8ALLEN YANI (NSW)[7]241FSHM Delbridge (Balliang)
9GRAND MAXIMUS [7]Res.41577FSHC Dew (Anakie)
10GREYSYND HAWK [6]Res.52736FSTDM Chilcott (Heathcote)
Race No. 4Grv Vic Bred (0-6 Wins) Ht27:58 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 660 metres at Ballarat Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1LALA SHIM [6]62743NBTA Dailly (Corio)
2YORGI BLUES [5]24424FSTDR Gladman (Scarsdale)
3ERICA MCKENNA [5]56473FSTDD Brennan (Ross Creek)
4BRANDEEN PEACHES [M]43456FSTDT Allen (Darnum)
6FLYING SMOOTH [5]85281FSHT Erenshaw (Junction Village)
7JOE MAMA [5]16424FSHG Nicoll (Botanic Ridge)
8IT’S A DREAM [5]13247FSHW Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 5Topcat Summer Classic Ht18:18 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK EMBER [5]14153FSHP Cusack (Mount Cottrell)
2LEO’S GIFT (NSW)[5]31632NBTR Britton (Lara)
3TEFLON TONY (NSW)[5]26574NBTL Delbridge (Balliang)
4SILVERTOP (NSW)[5]7777525.29(1)J Magri (Avalon)
5TRICKY TEZZA [5]5331725.96(1)A King (Sulky)
6SCHOONER DOLL (NSW)[5]5785125.58(3)K Lloyd (Anakie)
7DYNA IRMINUS (NSW)[5]77713NBTA Dailly (Corio)
8DEMON JESSE [5]87112NBTL Allen (Darnum)
9OSCORP BALE (NSW)[5]Res.2753525.52(2)A Dailly (Corio)
10CHUBBA CHOPS [5]Res.7373625.83(2)R Rowe (Horsham)
Race No. 6R & J Batteries8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND CHIEF [5]52854NBTM Chilcott (Heathcote)
2MAHOGANY SAPHIRE [4]3246131.11(2)A King (Sulky)
3ALERA BALE (NSW)[5]15174FSHM Delbridge (Balliang)
4ANDELVEN [5]8421130.99(1)A Sacco (Invermay Park)
5SOUTHWOOD MAX [5]76534NBTC Stanton (Clunes)
6MADEMOISELLE SOX [5]2757630.98(3)N Vincent (Lal Lal)
7SHAZZLE’S BOY [5]73263NBTD Weightman (Dean)
8DYNA LEROY (NSW)[5]67723FSTDM Delbridge (Balliang)
9KEEP UP [5]Res.81678FSHM Chilcott (Heathcote)
Race No. 7Topcat Summer Classic Ht28:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TAZ’S MAN [5]52733NBTG Bumpstead (Wendouree)
2SISCO GILLIE [5]77555FSTDD Galea (Lara)
3TUGGERAGH (SA)[5]11314NBTS White (Buln Buln East)
4LANDMARK [5]2113FFSTDR Britton (Lara)
5SKYES APPRENTICE [5]76532NBTM Warren (Point Lonsdale)
6ASTROLOGY (NSW)[5]7226FFSTDM Delbridge (Balliang)
7LEKTRA FLAME [5]1212325.90(2)A Dailly (Corio)
8TUXEDO BLACK [5]84115FSTDG Rounds (Devon Meadows)
9TEFLON TRAVIS (NSW)[5]Res.74134FSHM Delbridge (Balliang)
10PUSH THE TROLLEY [5]Res.21145NBTE Matthyssen (Talbot)
Race No. 8Strides Function Centre9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA JUGGLER (NSW)[4]8473725.31(1)A Dailly (Corio)
2LUNAR ECLIPSE [4]61886NBTC Bahen (Yuroke)
3PHILO BALE (NSW)[4]1231625.83(3)A Dailly (Corio)
4SLIPAWAY ROBBIE [4]1522725.53(6)K Quinn (Cundare)
5MISTER CAMPO (NSW)[5]21362FSHM Chilcott (Heathcote)
6LLOYD CHRISTMAS [5]18522NBTM Mcguire (Raglan)
7LEKTRA UNCUT [4]6417625.58(6)A Dailly (Corio)
8UNTIL DAWN [5]43661FSHG Rounds (Devon Meadows)
9SUNDAY SESS [5]Res.47546NBTP Cusack (Mount Cottrell)
10HARD MERCHANDISE [5]Res.7487TNBTP Cusack (Mount Cottrell)
Race No. 9Topcat Summer Classic Ht39:38 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TWO TONE [5]1442625.53(2)G Selkrig (Devon Meadows)
2LOCHINVAR KORS (NSW)[5]31413NBTA Kenyon (Corio)
3ABSCOND (NSW)[5]1F486FSHR Britton (Lara)
4HAMMER HAWKE [5]11335FSHR Ellis (Heathcote)
5DYNA KRYPTO (NSW)[5]2644825.46(5)A Dailly (Corio)
6LUCKY SEED (NSW)[5]1612625.40(1)K White (Buln Buln East)
7QUIZZICAL [5]58652NBTR Britton (Lara)
8SABJORN BALE (NSW)[5]1711525.38(8)S Collins (Lara)
9SHE’S GOT GRACE [5]Res.11616NBTS Clarke (Tooradin)
10HARD MERCHANDISE [5]Res.7487TNBTP Cusack (Mount Cottrell)
Race No. 10Topcat Summer Classic Ht49:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TRUE VALUE [5]33453NBTR Britton (Lara)
2LUNAR SHADOW [5]48721FSTDL Delbridge (Balliang)
3RIPPIN ROSE (NSW)[5]66848NBTR Britton (Lara)
4RED LIGHT RUNNER [5]74255NBTD Weightman (Dean)
5KRAV MAGA [5]83434FSHG Nicoll (Botanic Ridge)
6YOUR SHOUT PUNK (NSW)[5]31116NBTW Vassallo (Devon Meadows)
7BELLA RICO [5]32561FSHL Karabitsakos (Pearcedale)
8WANDA BALE (NSW)[5]1165125.48(2)S Collins (Lara)
9SHE’S GOT GRACE [5]Res.11616NBTS Clarke (Tooradin)
10SUNDAY SESS [5]Res.47546NBTP Cusack (Mount Cottrell)
Race No. 11Mega Merch Rural & Pet10:23 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1IL BACARO (NSW)[4]3861122.15(4)E Lloyd (Anakie)
2GOLD COMPASS [5]2431322.22(2)B Brown (Axedale)
3FLASH HENRY [5]14671FSHA Richardson (Bushfield)
4SUSPICIOUS PETE [5]24144NBTK Lloyd (Anakie)
5DOOBSTAR [5]27315NBTM Giddings (Toolleen)
6COOPNARCHA (NSW)[5]7435222.21(6)F Meyer (Maryborough)
7RICK GRIMES [5]1164622.13(Q)(1)C Bahen (Yuroke)
8KING OF SUNSHINE (QLD)[5]6443522.36(4)F Meyer (Maryborough)
9SPRING SAVIOUR [5]Res.5563722.73(Q)(4)D Weightman (Dean)
10SOLAR RAPID [5]Res.67874NBTM Mcguire (Raglan)
Race No. 12Latrobe Street Mega Meats10:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLINGSTEEN [5]68876NBTF Meyer (Maryborough)
2MING MEN SHEN [5]41366NBTB Rogers (Tahara)
3KING MISCHIEF [5]16234FSHS Clarke (Tooradin)
4KATE’S BOY [5]72514NBTK Lloyd (Anakie)
5HEINEKEN BOY (SA)[5]41718NBTR Matthyssen (Talbot)
6SPLASH OF BLUE [5]11551NBTG Selkrig (Devon Meadows)
7FIERY FELIX (NSW)[5]1578822.49(1)J Barnes (Lismore)
8MIDNIGHT OUTLAW [5]6466622.13(Q)(8)A Bahen (Yuroke)
9SPRING SAVIOUR [5]Res.5563722.73(Q)(4)D Weightman (Dean)
10SOLAR RAPID [5]Res.67874NBTM Mcguire (Raglan)