Friday, 11 July 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 11 July 2014

Race No. 1Bendigo Advertiser3:44 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RAPTIS [M]45455NBTK Chivell (Sunbury)
2PLUM STAR [M]23NBTG Lemin (Axedale)
3BINGO THEORY [M]1452NBTJ Barbara (Exford)
4MAGIC MOSSARD [M]45233FSHR Cook (Munro)
5STRESSFUL [M]73426NBTK Ward (Mount Moriac)
6VIZZARI [M]3NBTB Hiscock (Long Gully)
7PRISON CELLS [M]235NBTB Mcnamara (Junortoun)
8MISS LATOYA [M]3NBTR Cook (Munro)
9PLUM HAPPY [M]Res.5FSHR Hodgson (Axedale)
10CIRCUIT [M]Res.5NBTB Hiscock (Long Gully)
Race No. 2Goldfields Catering4:04 PM (VIC time)
Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FLUX CAPACITOR [M]34334FSTDW Duve (Denison)
2MOROCCAN TRAIN [M]3546FSTDA Moro (Kangaroo Flat)
3FIESTY FAIRY [M]63467FSTDM Edwards (Broadford)
4HUNTER’S HOPE [M]653NBTW Hooke (Huntly)
5LEVI’S HURACAN [M]36437NBTG Mitchell (Keilor)
6SALLY GARDENS [M]365FSTDW Donlon (Burnbank)
7FLYNN O’MALLEY [M]33323NBTG Hansen (Daisy Hill)
8MOVEFASA REG (NSW)[M]35244NBTD Burkett (Girgarre)
9CATASTROPHE [M]Res.37654NBTB Hiscock (Long Gully)
Race No. 3Barbeques Galore Bendigo4:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN YAKRA (NSW)[5]F716NBTJ Hunt (Avalon)
2LOLLIE LIVEWIRE [5]8212624.24(2)M Ellis (Nathalia)
3KEEP ONE [5]24625FSTDB Wilson (Mildura South)
4SHADY OASIS [5]51724.31(7)B Dapiran (Northwood)
5SEGATASHYA [5]15FFSHA Peasnell (Pascoe Vale)
6HUNTER ROCKS [5]112FSHG White (Mount Helen)
7FLYING ALF [5]3251823.96(4)P Ryan (Lang Lang)
8SELECT BOY [5]63338FSTDK Bailey (Maffra)
9BRICKIE’S CHICK [5]Res.86678FSHG Wood (Warragul)
Race No. 4Www.tab.com.au (bitches)4:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZENITH ALLEN (NSW)[5]43737NBTJ Hunt (Avalon)
2MACHINE RULES [5]3247424.52(5)B Hiscock (Long Gully)
3DESTINY’S LIST [5]17618FSTDT Deglaitis (Moolap)
4BROAD BETTY [5]14775NBTN Tapp (Narre Warren)
5SCUNITZA SPEED [5]61583NBTB Panetta (Melton West)
6SELECT WHAT [5]8124.48(2)K Bailey (Maffra)
7GET ME [5]71835FSHV Millington (Great Western)
8ROCKEM HOLLY [5]4442FNBTS Combridge (Junction Village)
9YOU WON’T (NSW)[5]Res.52188NBTJ Hardy (Maryborough)
10DIAMOND HUSTLER [5]Res.8767424.10(7)J Hooke (Huntly)
Race No. 5Garrards Horse & Hound5:01 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AGENT MICKEY [5]22475NBTR Glass (Kyabram)
2AGILITY [5]12834FSTDM Delbridge (Balliang)
3LONESOME PIRATE [5]77325NBTA Mcdonald (Reservoir)
4COBRA BALE (NSW)[5]42784NBTJ Hunt (Avalon)
5COSMEA [5]32627NBTS Daniliuk (Sunbury)
6OCKY THYME [5]2731528.54(3)G Long (Neilborough)
7SLIPAWAY MAVIS [5]7575728.61(2)E Sladdin (Sebastopol)
8SMART MAXWELL [5]68836NBTL Jones (Woodend)
9MCTHUMPA [5]Res.52814FSHH Taylor (Langwarrin)
10BRICKIE’S CHICK [5]Res.86678FSHG Wood (Warragul)
Race No. 6Geoff Pettitt Media5:22 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SYMMETRY LAD [4]2263123.92(2)S Kaliszewski (Melton)
2MISS MORTON PARK [4]3681624.24(2)G Edwards (Broadford)
3GIANTS DANCE [3]2383824.13(3)T Deglaitis (Moolap)
4BLACK VEGAS [4]1121823.89(4)B Kinder (Girgarre)
5GRANOLA BALE (NSW)[3]1226124.00(7)J Hunt (Avalon)
6MAGNUM OASIS [4]6213723.78(1)B Dapiran (Northwood)
7MANDY KEEPING (NSW)[4]2313723.98(1)B Wilson (Mildura South)
8DIMPLE WAY (NSW)[4]3482123.93(1)D Fisher (Lara)
9NAT’S JOY [4]Res.6877724.13(4)G Wood (Warragul)
Race No. 7Skill Training Victoria5:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SOLAR STORM [5]48426FSTDM Delbridge (Balliang)
2GRANVILLE’S CALL [5]74376NBTT Deglaitis (Moolap)
3KING OF SPIN [5]25343FSHP Lambert (Melton)
4SELECT MACKA [5]33435NBTK Bailey (Maffra)
5STARBRIGHT [5]1667124.16(1)V Millington (Great Western)
6DEL RIO [5]3718724.15(7)J Worsfold (Girgarre)
7MOONSHINE CRASH (NSW)[5]52641FSHG Glass (Kyabram)
8FLYING CASEY [5]3522124.09(6)K Ward (Mount Moriac)
9BRICKIE’S CHICK [5]Res.86678FSHG Wood (Warragul)
Race No. 8Railway Station Hotel5:59 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TALK AND RUN (SA)[4]6318628.40(2)P Cusack (Mount Cottrell)
2EMMA REG [4]1235528.70(1)D Burkett (Girgarre)
3JAYNE FOZZ [4]3757628.46(4)B Fothergill (Numurkah)
4LUCIFER’S FURY [3]4348628.26(8)P Love (Strathfieldsaye)
5BLACK PROMISE [4]4485428.48(6)J Worsfold (Girgarre)
6KEEP CALM [4]1164328.09(4)P Anderton (Devon Meadows)
7SHE’S OUR CAVIAR [4]1464628.50(1)G Glass (Kyabram)
8BING GORDYN [3]6334627.81(1)D Pell (Toolleen)
Race No. 93bo 93.5 Fm (bitches)6:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CROWDZA CAPTIVE [5]26231NBTK King (Langwarrin)
2HELLO SUNSHINE [5]34812NBTC O’brien (Broadford)
3QUEEN KABOOM [5]17752NBTW Hansen (Daisy Hill)
4STUTTER [5]27334FSTDS Fisher (Lara)
5BATTLE FLAME [5]34136FSHJ Leonard-scott (Pearcedale)
6MIDNIGHT RUMOUR (NSW)[5]17376NBTB Kinder (Girgarre)
7SUPER LEGGERA [5]7841424.21(2)S Thomas (Sandon)
8ATHLETICA [5]5544524.02(3)L Jones (Woodend)
9YOU WON’T (NSW)[5]Res.52188NBTJ Hardy (Maryborough)
10DIAMOND HUSTLER [5]Res.8767424.10(7)J Hooke (Huntly)
Race No. 10Santons Of Bendigo6:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOOK HIM IN [5]15822FSTDS Donlon (Burnbank)
2FAITH IN BEAR [5]51162FSTDA Chapple (Exford)
3DENMAN FLYER [5]5528228.54(7)D Jarvis (West Meadows)
4ABDUL [5]44252NBTR Hodgson (Axedale)
5BALLY SLEEK [5]41632FSTDM Delbridge (Balliang)
6BALLY ABBIE [5]37511FSHL Delbridge (Balliang)
7BAR’S OPEN [5]35811FSTDG Murray (Broadford)
8WISE GUY (NSW)[5]4417228.47(7)M Ellis (Nathalia)
9MCTHUMPA [5]Res.52814FSHH Taylor (Langwarrin)
10TY’S HOUDINI (NSW)[5]Res.82374FSTDJ Hardy (Maryborough)
Race No. 11Mcivor Rd Veterinary Clinic6:56 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROLFI BALE (NSW)[5]65435NBTM Delbridge (Balliang)
2EFFIE TRINKETT [5]2647324.15(8)J Formosa (Heathcote)
3STARZAR DIAMONDS [5]31771FSHK King (Langwarrin)
4WILD LAST STRESS [5]13132NBTN Carthew (Newcomb)
5MASTER BEAR [5]14811FSHR Cook (Munro)
6LACHLAN BEAR [5]17116FSHJ Barbara (Exford)
7CHAPPY [5]3633224.46(3)T Deglaitis (Moolap)
8REGAL GLADIATOR [5]2268324.34(3)A Spiteri (St Albans)
9BRICKIE’S CHICK [5]Res.86678FSHG Wood (Warragul)