Friday 16th November 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 16th November 2012

Race No. 1Rapidvite03:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST BLOOD6221324.33R Clark (Toolleen)
2SELECT HAWK324124.38W E Hansen (Daisy Hill)
3BIG INTENTION4624323.86S E Stefanos (Longwood)
4SHE’S OUR CAVIAR171FSHG J Glass (Kyabram)
5MAD RUSSIAN15534FSHM A Delbridge (Balliang)
6NOTHING TO HIDE1217124.19QA Scott (Koo Wee Rup)
7MESSY BOOTS52152NBTG Rossin (Yarrambat)
8PRINCESS LACY1FSHN Pace (Rockbank)
9JUNGLE WARFARE14414FSHT J Allen (Darnum)
10WHIRLAWAY5611624.31QA G Inglis (Myers Flat)
Race No. 2Railway Station Hotel04:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELGIN LANE53246NBTJ W Anderson (Wahring)
2SIGGIEWI SUN21448FSHP A Abela (Point Cook)
3EL ROJO TINI27344FSHJ R Britton (Anakie)
4MACHO MAN2632224.65QJ Worsfold (Girgarre)
5TOP STAR6338625.26QK J Hunt (Eaglehawk)
6EMPIRE MISS86223FSHJ Barbara (Pascoe Vale)
7ALLEN INDIAN33215FSHM A Delbridge (Balliang)
8WYONA BALE71372NBTM A Delbridge (Balliang)
9JACAS MATE51353NBTJ S Fothergill (Numurkah)
10BALLEER GLORY5444624.73QG P Rigg (Girgarre)
Race No. 3Damsels Dash Ht104:24PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MUZA’S GIRL82437NBTY Andrews (Cranbourne North)
2STAROSTA28144NBTD B Curtain (Drouin)
3LATIKA5266628.41T A Deglaitis (Moolap)
4HIAVACKOVA2326128.51G J Glass (Kyabram)
5QUEEN XENA83475FSTDJ Olsen (Reservoir)
6MEPUNGA JAYELLE34265FSTDJ R Britton (Anakie)
7TELLING YOU11446NBTL Smith (Maryborough)
8CARLOW QUEEN76385FSTDN Walls (Melton)
9SURGING BRIANNA53784NBTS Hooke (Huntly)
10LITTLE SHIRAZ78784FSHJ S Fothergill (Numurkah)
Race No. 4Damsels Dash Ht204:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DEUTRONIUM41248FSHD W Knocker (Langwarrin)
2COOL DUFFY26243FSTDD B Curtain (Drouin)
3MINI MALIBU4776728.72C A Jackson (Raywood)
4AZARENKA4561528.57M J Edwards (Broadford)
5VESNA’S EXPRESS4324528.39J Barbara (Pascoe Vale)
6SHORE SAL7255FFSHG R Laidlay (Devon Meadows)
7MISTY SHIRAZ3224228.40C M Taylor (Raywood)
8NIKKI CEE27887FSTDG W Connell (Harston)
9ALL INN JESS64776FSHW L Connell (Harston)
10SURGING BRIANNA53784NBTS Hooke (Huntly)
Race No. 5Damsels Dash Ht305:04PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SEMI EARNER32841FSHJ R Britton (Anakie)
2OXFORD LANDING2846628.54R E Gilmore (Arcadia)
3MY GIRL SCARLETT37223NBTD H Dawson (Crossover)
4ONE LAST DANCE41545FSHJ S Ennis (Lara)
5CAILYN BALE84316FSTDM A Delbridge (Balliang)
6SAND SLIDE23433FSHD Murray (Napoleons)
7FERGIE FERG46688NBTK Bentley (Costerfield)
8FAST REDF253128.79S A Holmes (Blind Bight)
9ANNIE’S PRIDE47275FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
10ALL INN JESS64776FSHW L Connell (Harston)
Race No. 6Mitchelton Wines05:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SALMON FOREST64146NBTG R Edwards (Broadford)
2AMSONA BABE12738FSHI D Bindley (Wonthaggi)
3LEEFULL SHOT35242NBTR J Millington (Cardross)
4TANDAR LASS36583NBTR K Stack (Lara)
5KING’S VIEW53487NBTJ Worsfold (Girgarre)
6TOE CUTTER87212NBTR W Barron (Eden Park)
7RICEY42418NBTB J Stephens (Tooborac)
8SCARLET MAID52348FSTDJ Barbara (Pascoe Vale)
9DOT MAN23572NBTP D Bartlett (Bamawm)
10DYNA CLETO41567NBTG Mannion (Melton South)
Race No. 7Damsels Dash Ht405:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MALIBU5562128.57D Murray (Napoleons)
2KIANNA PRINCESS54132FSTDJ Barbara (Pascoe Vale)
3MEPUNGA KIRSTY64252NBTJ R Britton (Anakie)
4KRAKEN BELLE51654NBTK J Eyles (Murchison)
5MISS LOUISE4412628.09M M Hirtzel (Elaine)
6SURF MY WAKE75628FSTDC A Pirani (Boronia)
7DYNA ARIEL17784NBTS Mannion (Melton South)
8MISTY RED7162128.87G R Laidlay (Devon Meadows)
9LITTLE SHIRAZ78784FSHJ S Fothergill (Numurkah)
10ANNIE’S PRIDE47275FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
Race No. 8Garrards Horse & Hound06:07PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 425 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MCLARAN5531224.34T A Deglaitis (Moolap)
2DIN’S ECHO4683524.41M J Pirani (Boronia)
3CARLINGFORD FINN76133NBTL Delbridge (Balliang)
4OUR PALE ALE3353324.28B J Grant (Ross Creek)
5ABIT PATCHY1363524.16K J Eyles (Murchison)
6UNDER CONTROL11412FSHY Andrews (Cranbourne North)
7LEGGY ELLE51743NBTB Kinder (Girgarre)
8WHERE’S CLEO5842424.05S E Stefanos (Longwood)
9MADDY’S JETT3425NBTJ K Hooke (Huntly)
10OUR RHINO MAN45446NBTD H Dawson (Crossover)
Race No. 9Topcat Video06:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA FLAVO12688NBTG J Bate (Lara)
2POWER ELECT53212FSHA Kent (Wantirna)
3LUXURIOUS11221NBTG J Bate (Lara)
4HANASU31355FSHD W Knocker (Langwarrin)
5ROCK LEGEND22721FSHL M Allen (Darnum)
6FLUMBO88315NBTM A Nash (Little River)
7CLARETOWN JAY762F4FSTDK J Plunkett (Mickleham)
8POTSY’S BOY51478NBTG R Edwards (Broadford)
9BLUE MALOO2785524.42B I Hiscock (Long Gully)
10MIRACLE DICE72444FSTDK J Plunkett (Mickleham)
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Centre06:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEL ALLEN22128NBTM A Delbridge (Balliang)
2RIVER SAND3331624.64QA J Ferguson (Girgarre)
3SLY JONES8482624.62QR Clark (Toolleen)
4NUVOLA1351424.21F Manzocchi (Vermont)
5ITZ BATH TIME53345NBTM A Delbridge (Balliang)
6XENAR BALE24516NBTM A Delbridge (Balliang)
7CHLOE KEATS5164224.21J A Adlam (Cardinia)
8BET BET MAY4756224.43P M Patterson (Bet Bet)
9KYAH DANE55345NBTR K Stack (Lara)
10CHALLIS MISS25737FSHG R Laidlay (Devon Meadows)